'Europese bedrijven liggen achter op de VS met digitalisering
LUXEMBURG (ANP) - Europese bedrijven lopen nog achter op hun Amerikaanse concurrenten op het gebied van digitalisering, stelt de Europese Investeringsbank (EIB). De gemiddelde score in de EIB-digitaliseringsindex van bedrijven in de EU ligt onder het cijfer van de Verenigde Staten. Volgens de EIB laat de coronapandemie zien dat digitale technologie onmisbaar is geworden.
De index is gebaseerd op informatie die bij bedrijven is ingewonnen over de mate waarin zij nieuwe digitale technologie introduceren, hun digitale infrastructuur en investeringen in digitale technologie. Het Europese gemiddelde in die index ligt rond de 60 punten terwijl het Amerikaanse net onder de 80 punten ligt.
Van de Europese lidstaten behoort Nederland met Denemarken, Tsjechië en Finland tot de koplopers. Bedrijven uit die EU-lidstaten scoren ook hoger dan de Amerikaanse. Litouwen, Letland, Ierland en Polen scoren het laagst.
"Als Europese beleidsmakers de bedrijven willen helpen om meer digitaal te worden, moeten zij iets doen aan belemmeringen van investeringen in digitalisering", aldus de hoofdeconoom van de EIB. "Beleid moet erop gericht zijn op maatregelen om de introductie van digitale technologie te versnellen. De huidige coronacrisis kan een kans bieden om sommige initiatieven te versnellen."
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.
1 dag geleden