Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese autobranche wil dialoog EU en VS over autoheffingen

Europese autobranche wil dialoog EU en VS over autoheffingen

BRUSSEL (ANP/DPA) - De Europese Unie en de Verenigde Staten moeten met elkaar in gesprek om Amerikaanse importheffingen op auto's af te wenden, vindt de Europese brancheorganisatie voor autofabrikanten ACEA. De belangenbehartiger maakt zich ernstige zorgen over de gevolgen als de door president Donald Trump aangekondigde heffingen van 25 procent ingaan. Die leggen extra druk op Europese autofabrikanten, die al te maken hebben met felle concurrentie en de overgang naar elektrisch rijden.

"We dringen er bij president Trump op aan om na te denken over de negatieve impact van handelstarieven, niet alleen op automakers wereldwijd maar ook op de binnenlandse productie in de Verenigde Staten", zegt ACEA's directeur-generaal Sigrid de Vries.

De organisatie wijst ook op de investeringen die Europese autofabrikanten hebben gedaan in de VS en de banen die ze er hebben gecreëerd. Ze exporteren tussen de 50 en 60 procent van de auto's die ze in het land maken, waarmee Europese autofabrikanten volgens ACEA "een substantiële positieve bijdrage leveren aan de handelsbalans van de VS". Daarmee speelt de organisatie in op de zorgen die Trump heeft over het Amerikaanse handelstekort, oftewel het negatieve verschil tussen de hoeveelheid goederen die de VS importeren en exporteren.

Voor de omvangrijke Duitse auto-industrie, met merken als Mercedes, Porsche, Volkswagen en BMW, waren de VS vorig jaar de belangrijkste exportmarkt. Volgens de Duitse autobrancheorganisatie VDA vreest 86 procent van de mkb'ers in de auto-industrie dat de Amerikaanse importheffingen ook hen zullen raken.

Meer uit Financieel

Wall Street herstelt deels na uitspraak Trump over aanval op Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten wisten maandag in het laatste handelsuur een belangrijk deel van de eerdere verliezen goed te maken. Dat gebeurde nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld.

4 uur geleden
Schiphol onzeker over wachttijden na wijziging beveiligingsaanpak

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol kan niet uitsluiten dat er dinsdag opnieuw lange wachtrijen bij de beveiliging ontstaan, zoals maandag het geval was. "Op basis van de ontwikkeling die we vanochtend hebben meegemaakt, durven we nog niet te zeggen wat het beeld dinsdag definitief zal zijn", zegt een woordvoerder van de luchthaven.

4 uur geleden
Elon Musk verliest rechtszaak tegen OpenAI

OAKLAND (ANP/RTR) - Een Amerikaanse jury heeft Elon Musk maandag in het ongelijk gesteld in zijn rechtszaak tegen OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT. De jury vond dat het bedrijf niet verantwoordelijk kan worden gehouden voor het feit dat het volgens Musk zou zijn afgeweken van zijn oorspronkelijke doel: de mensheid helpen. Daarbij was de wettelijke termijn om de zaak aan te spannen volgens de jury al verstreken.

6 uur geleden
Petrogas begint arbitragezaak tegen Nederland

DEN HAAG (ANP) - Het olie- en gasbedrijf Petrogas uit Oman heeft een internationale arbitrageprocedure tegen Nederland aangespannen. Dat laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) weten. Volgens de onderneming heeft Nederland een investeringsverdrag met Oman geschonden.

6 uur geleden
Nieuwe Amerikaanse vrijstelling voor verkoop Russische olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering staat met een vrijstelling toe dat Russische olie die al op tankers is geladen alsnog verkocht mag worden. Dat gebeurt slechts enkele dagen nadat de vorige vrijstelling was verlopen. De beslissing om opnieuw een vrijstelling toe te staan onderstreept de druk waarmee de regering van president Donald Trump te maken heeft om stijgende brandstofkosten te beperken. Tegelijkertijd heeft de regering te maken met een wereldwijd tekort aan olieaanbod dat door de oorlog in het Midden-Oosten is ontstaan.

7 uur geleden
Damrak toont herstel ondanks onrust in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak liet maandag gaandeweg herstel zien, na de verliezen van vrijdag. Daarbij kreeg de markt steun van olieprijzen die weliswaar nog stegen, maar minder hard dan tijdens de ochtendhandel. Dat kwam door een Iraans mediabericht dat meldde dat Amerikaanse functionarissen zouden hebben ingestemd met het opschorten van sancties op Iraanse ruwe olie. Dit zou gelden zolang de onderhandelingen over het beëindigen van de oorlog doorgaan.

8 uur geleden
Handelsdeal EU-VS is 'cruciaal' voor Nederland, vindt Sjoerdsma

BRUSSEL (ANP) - Het vasthouden aan de handelsdeal tussen de EU en de VS is voor Nederland cruciaal, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Handel) maandag in Brussel. De EU-lidstaten en het Europees Parlement onderhandelen dinsdag opnieuw over die deal die de Europese Commissie vorig jaar zomer met de Amerikanen sloot. Het Parlement en de lidstaten moeten nog definitief instemmen.

9 uur geleden