Europese aanklager onderzoekt aankoop coronavaccins door EU
LUXEMBURG (ANP) - Het Europese Openbaar Ministerie (EPPO) heeft een onderzoek ingesteld naar de aankoop van coronavaccins door de Europese Unie. Waar het EPPO precies op is aangeslagen wil het niet kwijt.
Er is al langer kritiek op de geheimzinnigheid die de Europese Commissie laat bestaan over bijvoorbeeld de miljardencontracten met farmaceut Pfizer, de belangrijkste leverancier van de vaccins. De Europese Ombudsman en de Europese Rekenkamer hekelen dat de commissie geen opheldering verschaft over de rol van voorzitter Ursula von der Leyen, die hoogstpersoonlijk zou hebben onderhandeld met Pfizer-baas Albert Bourla. De commissie vocht verder tot in de rechtbank een ruzie uit met vaccinfabrikant AstraZeneca, die beloofde leveringen niet waarmaakte.
Het EPPO, dat jaagt op fraude met EU-geld, bevestigt het onderzoek bij hoge uitzondering, laat het weten. Daar gaat het toe over wegens de "extreem grote belangstelling".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag op Truth Social gedreigd strengere eisen te stellen aan de identificatie van kiezers bij de Congresverkiezingen in november, in de Verenigde Staten de midterms genoemd. Trump kondigde een decreet over de kwestie aan en dreigde daarbij het Congres te passeren.
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft een man neergeschoten die een agent probeerde neer te steken tijdens een ceremonie bij de Arc de Triomphe in het centrum van Parijs. De man raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender France24.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Frankrijk bespreekt met Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Zweden en waarschijnlijk nog andere Europese landen hoe het zijn bescherming met kernwapens met hen kan delen. Ze zouden bijvoorbeeld samen kunnen gaan oefenen met Frankrijks nucleaire capaciteiten, opperde president Emmanuel Macron.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering zet een plan door om 38,3 miljard dollar (zo'n 32,3 miljard euro) te steken in een uitbreiding van de detentiecentra die immigratiedienst ICE gebruikt. Volgens overheidsfunctionarissen zal de uitbreiding deportaties van illegale immigranten versnellen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aangedrongen op een deal met Rusland. Als Zelensky niet nu in actie komt, mist hij een "geweldige kans" voor vrede, aldus Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis. Rusland wil volgens hem een deal sluiten.
5 uur geleden