Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese aanklager onderneemt stappen tegen Europese Commissie

Europese aanklager onderneemt stappen tegen Europese Commissie

LUXEMBURG (ANP) - Het Europees Openbaar Ministerie (EPPO) heeft de Europese Commissie een stevige brief gestuurd. Het is de laatste stap voordat een officieel geschil wordt gestart dat tot een rechtszaak tegen de Europese Commissie kan leiden.

Dat meldt de nieuwssite Politico en wordt bevestigd door de woordvoerder van de Europese aanklager.

De Europese Commissie deelt vaak hoge boetes uit als EU-landen of bedrijven als Google zich niet aan EU-afspraken houden, maar ligt nu dus zelf onder vuur.

Inzet van het conflict is een korting door de commissie op de ICT-dienst van de Europese aanklager. Die denkt dat hierdoor zijn onderzoek naar fraude met EU-geld wordt ondermijnd. Volgens de Europese aanklager kan de dienst namelijk zonder goed werkende en veilige computers niet op fraudeurs en criminelen jagen.

De Europese aanklager doet onder meer onderzoek naar corruptie en het onheus wegsluizen van EU-subsidies in allerlei EU-landen. Maar de dienst bekijkt op dit moment bijvoorbeeld ook of commissievoorzitter Ursula von der Leyen sms-berichten heeft verwijderd en of er sprake was van belangenverstrengeling rond de bestelling van Covid-vaccins.

Het in 2021 opgerichte Europees Openbaar Ministerie vindt dat vanwege het belang van zijn taak, de Europese Commissie "voldoende mensen en financiële middelen" ter beschikking moet stellen. En niet in plaats daarvan de dienstverlening moet verslechteren. Na maanden van tevergeefs beleefd vragen, is de Europees aanklager daarom tot deze zwaardere methode van een officiële juridische stap overgegaan. Toch hoopt de dienst "op dit moment" nog op een goede oplossing zonder rechtsgang, aldus een woordvoerder van EPPO.

Meer uit Buitenland

Waarschuwing voor tsunami in Japan na zware aardbeving

HASHIKAMI (ANP/AFP) - In het noorden van Japan is een tsunamiwaarschuwing uitgegeven na een zware aardbeving. Die had volgens de eerste berichten een kracht van 7.4. Er worden golven verwacht tot drie meter hoog, meldt de Japanse omroep NHK.

51 minuten geleden
Bultrug Timmy weet op eigen kracht los te komen voor Duitse kust

WISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.

3 uur geleden
China oefent in westen Stille Oceaan in reactie op Japan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.

4 uur geleden
Doden bij beschieting vermeende drugsboot in Caribisch gebied

WASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.

6 uur geleden
Iran dreigt met vergelding na Amerikaanse aanval op Iraans schip

TEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.

10 uur geleden
Staatsmedia: Iran gaat niet naar onderhandelingen in Pakistan

TEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.

10 uur geleden
Pro-Russische Radev claimt verkiezingsoverwinning in Bulgarije

SOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.

11 uur geleden