Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese aandelenkoersen onder druk na verliezen in Azië en VS

Europese aandelenkoersen onder druk na verliezen in Azië en VS

AMSTERDAM (ANP) - Europese beleggers lijken ook donderdagochtend terughoudend na het al voorzichtige begin van 2024. Ook bij de start van de derde handelsdag van het nieuwe jaar worden geen grote positieve uitslagen verwacht. Daarmee volgen de Europese graadmeters de negatieve koersuitslagen in de Verenigde Staten en Azië.

2023 was voor de belangrijkste beursgraadmeters een goed jaar, geholpen door sterke winsten in de laatste maanden uit hoop voor snelle renteverlagingen. Dat zou handelen in aandelen weer aantrekkelijker maken. Maar woensdag bleek uit de notulen van de laatste vergadering van de Federal Reserve dat zo'n snelle renteverlaging nog niet in zicht is, al zijn beleidsmakers wel tevreden over het effect van het gevoerde beleid om de inflatie tegen te gaan.

Amerikaanse beleggers reageerden daar richting het einde van de woensdag al terughoudend op. De belangrijkste graadmeters verloren tot 1,2 procent, na een dag eerder ook al overwegend lager te zijn gesloten. Ook beleggers in Azië zijn wat somberder aan het nieuwe jaar begonnen. Tokio, waar de beurs donderdag voor de eerste keer in 2024 open was, sloot een half procent lager.

Arcadis

De AEX-index in Amsterdam ging de afgelopen twee dagen al omlaag en koerst voor donderdag af op een vlak begin. Elders in Europa lijken beleggers ook voorzichtig aan de dag te beginnen.

Op het Damrak gaat de aandacht onder meer uit naar Arcadis. Het advies- en ingenieursbureau maakte bekend van Rijkswaterstaat te mogen toezien op onder meer het onderhoud aan vijf stormvloedkeringen in Zuid-Holland. Daar krijgt Arcadis de komende vier jaar zo'n 6,5 miljoen euro voor.

Biotechnoloog Galapagos, met eveneens een notering in Amsterdam, is een samenwerking aangegaan met branchegenoot BridGene Biosciences voor het ontdekken van kleine moleculegeneesmiddelen. Daar betaalt Galapagos vooraf tot 27 miljoen dollar voor. Verder heeft maker van elektrische bussen Ebusco een opdracht binnengehaald voor het leveren van 23 bussen aan het Duitse Potsdam.

Meer uit Financieel

Intel ruim een vijfde meer waard op beurs na investering Nvidia

NEW YORK (ANP) - Intel is donderdag ruim een vijfde meer waard geworden op Wall Street. Beleggers verwerkten het nieuws dat Nvidia 5 miljard dollar investeert in de chipproducent. Ook gaan de twee bedrijven samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken. Intel eindigde 22,8 procent hoger.

3 uur geleden
Luchthavenuitbater Spanje wil miljarden investeren in vliegvelden

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse luchthavenexploitant Aena wil bijna 13 miljard euro investeren in zijn luchthavens. De investeringen worden uitgesmeerd over de periode 2027 tot 2031 en gaan onder meer naar modernisering van terminals, veiligheid, duurzaamheid en innovatie. Het gaat om de "grootste investering in luchthavens in de afgelopen twintig jaar in Spanje", aldus Aena.

6 uur geleden
Brussel overweegt import Russisch lng sneller te stoppen

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie werkt aan een voorstel om de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Rusland sneller dan gepland te stoppen, laat een woordvoerder van de Commissie weten. De Commissie heeft voor de zomer al voorgesteld de import van al het aardgas uit Moskou voor 2028 helemaal te schrappen.

6 uur geleden
Trump wil via Hooggerechtshof alsnog ontslag Fed-bestuurder Cook

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump wil dat het Amerikaanse Hooggerechtshof alsnog toestemming geeft voor het onmiddellijke ontslag van Lisa Cook als bestuurslid van de Federal Reserve. De president kondigde vorige maand het ontslag aan van Cook, maar zij verzet zich daartegen bij de rechter. Lagere rechtbanken oordeelden dat de centralebankbestuurder niet uit haar functie mag worden gezet zolang die zaak loopt en daartegen gaat de regering nu in beroep.

6 uur geleden
Amerikaanse staten en marktwaakhond klagen Ticketmaster aan

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse marktwaakhond FTC en zeven Amerikaanse staten hebben een rechtszaak aangespannen tegen Ticketmaster en moederbedrijf Live Nation. Het ticketplatform heeft volgens de aanklacht nagelaten ticketbots aan te pakken. Dat is software waarmee partijen grote hoeveelheden tickets kunnen opkopen om die daarna voor een meerprijs door te verkopen.

7 uur geleden
Chipbedrijven flink hoger in AEX na investering Nvidia in Intel

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn donderdag hoger geëindigd in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De koersen veerden op nadat Nvidia had bekendgemaakt 5 miljard euro te investeren in branchegenoot Intel. De twee bedrijven gaan ook samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken.

7 uur geleden
Japans chemiebedrijf legt bouw Rotterdamse fabriek stil

TOKIO (ANP) - Het Japanse chemiebedrijf Mitsubishi Gas Chemical (MGC) heeft de bouw van een fabriek in Rotterdam tijdelijk stilgelegd. De kosten zijn sterk opgelopen en het concern wil het project opnieuw beoordelen. Daarbij onderzoekt MGC ook of het nog zin heeft om door te gaan met de nieuwe fabriek.

8 uur geleden