Europese aandelenkoersen onder druk na verliezen in Azië en VS
AMSTERDAM (ANP) - Europese beleggers lijken ook donderdagochtend terughoudend na het al voorzichtige begin van 2024. Ook bij de start van de derde handelsdag van het nieuwe jaar worden geen grote positieve uitslagen verwacht. Daarmee volgen de Europese graadmeters de negatieve koersuitslagen in de Verenigde Staten en Azië.
2023 was voor de belangrijkste beursgraadmeters een goed jaar, geholpen door sterke winsten in de laatste maanden uit hoop voor snelle renteverlagingen. Dat zou handelen in aandelen weer aantrekkelijker maken. Maar woensdag bleek uit de notulen van de laatste vergadering van de Federal Reserve dat zo'n snelle renteverlaging nog niet in zicht is, al zijn beleidsmakers wel tevreden over het effect van het gevoerde beleid om de inflatie tegen te gaan.
Amerikaanse beleggers reageerden daar richting het einde van de woensdag al terughoudend op. De belangrijkste graadmeters verloren tot 1,2 procent, na een dag eerder ook al overwegend lager te zijn gesloten. Ook beleggers in Azië zijn wat somberder aan het nieuwe jaar begonnen. Tokio, waar de beurs donderdag voor de eerste keer in 2024 open was, sloot een half procent lager.
Arcadis
De AEX-index in Amsterdam ging de afgelopen twee dagen al omlaag en koerst voor donderdag af op een vlak begin. Elders in Europa lijken beleggers ook voorzichtig aan de dag te beginnen.
Op het Damrak gaat de aandacht onder meer uit naar Arcadis. Het advies- en ingenieursbureau maakte bekend van Rijkswaterstaat te mogen toezien op onder meer het onderhoud aan vijf stormvloedkeringen in Zuid-Holland. Daar krijgt Arcadis de komende vier jaar zo'n 6,5 miljoen euro voor.
Biotechnoloog Galapagos, met eveneens een notering in Amsterdam, is een samenwerking aangegaan met branchegenoot BridGene Biosciences voor het ontdekken van kleine moleculegeneesmiddelen. Daar betaalt Galapagos vooraf tot 27 miljoen dollar voor. Verder heeft maker van elektrische bussen Ebusco een opdracht binnengehaald voor het leveren van 23 bussen aan het Duitse Potsdam.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Banken in Nederland kunnen belangrijke ontwikkelingen zoals verduurzaming en de energietransitie beter financieren als de overheid regels voor banken versoepelt. Dit heeft topman Stefaan Decraene van Rabobank dinsdag tegen journalisten gezegd.
51 minuten geledenMILWAUKEE (ANP/RTR) - Motorfietsenfabrikant Harley-Davidson heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet geboekt dan een jaar eerder. Dit is een opsteker voor de onlangs aangetreden topman Artie Starrs, want in de voorgaande kwartalen daalden de opbrengsten van het Amerikaanse bedrijf telkens.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse automobilisten reden vorig jaar gemiddeld bijna 6 procent minder kilometers dan in 2019 voordat de coronacrisis uitbrak, maakte het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) bekend.
1 uur geledenHERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - De problemen met de beschikbaarheid van Nexperia-chips zijn nog niet opgelost, heeft de topman van de Duitse industrieel toeleverancier Schaeffler gezegd. Eerder waarschuwde de Europese auto-industrie voor productieproblemen die kunnen ontstaan na het exportverbod dat China Nexperia oplegde uit onvrede over ingrepen van de Nederlandse regering bij de Nijmeegse chipmaker. Het afgelopen weekend deed China een concessie op dat vlak.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Muziekstreamingdienst Spotify heeft in het derde kwartaal het aantal gebruikers en betalende abonnees verder zien toenemen. Het aantal maandelijks actieve gebruikers steeg op jaarbasis met 11 procent tot 713 miljoen. Die aanwas van 17 miljoen gebruikers was groter dan de 14 miljoen die Spotify zelf had verwacht.
2 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - Het Noorse staatsinvesteringsfonds is van plan tegen een nieuw beloningsvoorstel voor Elon Musk als topman van elektrische autofabrikant Tesla te stemmen. De beloning in aandelen kan volgens nieuwe beloningsplannen oplopen tot 1 biljoen dollar, oftewel 1000 miljard dollar. Het staatsfonds zegt zich zorgen te maken over de grootte van dat pakket. Ook zou Tesla te weinig doen om de risico's rond de grote afhankelijkheid van Musk te verminderen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag hard omlaag. Het aandeel Philips opende wel hoger. Het zorgtechnologiebedrijf boekte meer omzet en winst in het derde kwartaal, ondanks de impact van de hogere importheffingen die de Verenigde Staten dit jaar hebben ingevoerd. Het sterkst groeide het onderdeel dat producten maakt voor de persoonlijke verzorging, zoals scheerapparaten.
6 uur geleden