Europese aandelenbeurzen in het groen na eerdere zware verliezen
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn dinsdag in het groen geëindigd, nadat de beurzen dagenlang forse verliezen hadden laten zien. De wereldwijde aandelenmarkten kelderden na zorgen over de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump. Maar na de verkoopgolf gingen beleggers op zoek naar koopjes.
De AEX-index, de hoofdindex op het Damrak, eindigde 2,8 procent hoger op 823,89 punten. Een dag eerder verloor de graadmeter nog 4,8 procent. De beurs leed toen tussentijds de grootste verliezen sinds 2020, toen de uitbraak van de coronapandemie voor paniek zorgde bij beleggers. De MidKap klom dinsdag 2,9 procent tot 774,95 punten, na een verlies van 3,7 procent op maandag. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs noteerden bij het slot van de handelsdag plussen tot 2,7 procent.
Een brede graadmeter voor aandelenkoersen in Europa, de STOXX Europe 600, won 2,7 procent.
Toch blijven beleggers op hun hoede. Maandag dreigde Trump nog om de importtarieven voor China met een extra 50 procent te verhogen als Beijing de vergeldingsheffingen op Amerikaanse goederen niet intrekt. China zei "te zullen vechten tot het einde", na het dreigement van Trump.
Alle 25 AEX-fondsen sloten in het groen. Adyen eindigde bovenaan de hoofdindex met een plus van 6 procent. Effectenkantoor Monness gaf dinsdag een koopadvies voor het betaalbedrijf. Ook verzekeraars ASR en Aegon hoorden bij de winnaars en noteerden plussen van 4,7 en 4,4 procent.
De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stegen tot 4,3 procent, geholpen door beter dan verwachte kwartaalcijfers van de Zuid-Koreaanse chip- en smartphonefabrikant Samsung. Wel verlaagde Deutsche Bank de koersdoelen voor de Nederlandse chipbedrijven, die in de afgelopen dagen hard daalden. De banken ABN AMRO en ING gingen tot 3,4 procent vooruit, na flinke verliezen eerder.
Olie- en gasconcern Shell klom 1,3 procent, dankzij een herstel van de olieprijzen.
Meer uit Financieel
LONDON (ANP/RTR) - Boeing kijkt naar een nieuwe productieverhoging van zijn bestverkopende 737 MAX-vliegtuigen. Dat heeft het hoofd van de commerciële vliegtuigdivisie bij Boeing zondag gezegd. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg in mei toestemming van toezichthouders om de productie op te voeren naar 47 toestellen per maand.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister van Defensie Theo Francken gaat naar eigen zeggen op zoek naar andere leveranciers voor fregatten dan de Nederlandse scheepsbouwer Damen. Daar zijn twee fregatten besteld, maar die worden bij nader inzien tweemaal zo duur als voorzien en zijn jaren later dan verwacht af. Het eerste fregat zou op zijn vroegst in 2033 worden geleverd.
14 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese staalproducent Jingye Steel heeft zondag gedreigd juridische stappen te nemen tegen de Britse regering vanwege de nationalisering van British Steel. Het Verenigd Koninkrijk heeft British Steel, dat in handen was van de Jingye Group, donderdag volledig genationaliseerd om de toekomst van de staalproductie in het land te garanderen.
15 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Facebook en Instagram zijn weer bereikbaar, nadat de platforms zondagochtend last leken te hebben van een storing. In de ochtend kwamen duizenden meldingen binnen. Gebruikers ondervonden problemen met het inloggen op de platforms, die beide van Meta zijn.
17 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Facebook en Instagram lijken te kampen met een storing. Op allestoringen.nl komen zondagochtend duizenden meldingen binnen van gebruikers die moeite hebben met inloggen op de platformen, beide onderdeel van Meta Platforms. Ook vanuit het buitenland worden veel meldingen gedaan.
18 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese startup Moonshot AI, die vrijdag zijn nieuwe AI-model Kimi K3 lanceerde, bereidt zich voor op een beursgang in Hongkong. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf dat aan investeerders heeft laten weten. Het bedrijf wil daarmee de kans aangrijpen om de kapitaalmarkten aan te boren, nadat Kimi K3 de opvattingen in de sector over de groeiende capaciteiten van China op zijn kop heeft gezet en techaandelen wereldwijd liet dalen.
18 uur geledenGRÜNHEIDE (ANP/DPA) - Tesla wil de productie in zijn grote fabriek in het Duitse Grünheide bij Berlijn dit jaar opvoeren. Daarnaast wil de elektrische autofabrikant 3500 nieuwe medewerkers aannemen en moet de fabriek nieuwe markten gaan bedienen. Tesla ziet de vraag naar zijn elektrische auto's aantrekken en de winstcijfers verbeteren, meldt het bedrijf in het jaarverslag van de Duitse productieafdeling van het bedrijf.
20 uur geleden