Europees record op 100 meter roept vragen op
MARIETTA (ANP) - De Zwitserse atleet Alex Wilson heeft het Europees record op de 100 meter verbeterd. Hij kwam tijdens wedstrijden in het Amerikaanse Marietta na 9,84 over de streep. Zijn tijd is voorlopig geregistreerd, maar roept nog wel veel vragen op.
Wilson verbeterde het record dat in handen was van de Portugees Francis Obikwelu en Fransman Jimmy Vicaut (9,86). Hij was nog nooit sneller dan 10,08 geweest. Zijn beste tijd van 2021 was 10,38. Vorig jaar liep de Zwitser helemaal geen wedstrijden.
De bekende Amerikaanse trainer Rana Reider gelooft niet in de toptijd van Wilson. "We weten voor honderd procent zeker dat dit niet mogelijk is", reageerde hij op sociale media. Wilson verbeterde in Marietta ook het Zwitserse record op de 200 meter (19,89).
De Europese atletiekbond heeft kennis genomen van de prestatie van Wilson maar onderzoekt nog wel of de wedstrijden in Marietta aan alle criteria voldoen.
Meer uit Sport
NICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.
6 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.
8 uur geledenAPT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.
10 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.
10 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.
12 uur geleden