Europees privacy-onderzoek naar Google vanwege locatietracking
DUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - Techreus Google wordt in Europa onder de loep genomen vanwege de verwerking van de locatiedata van gebruikers van Android-telefoons. Die is mogelijk strijdig met de Europese privacywetgeving. De Ierse toezichthouder Irish Data Protection Commission leidt het onderzoek omdat het Europese hoofdkantoor van Google in Ierland is gevestigd.
Het onderzoek volgt op klachten die consumentenorganisaties in 2018 hadden ingediend. Daarin beschuldigden ze Google ervan gegevens van telefoons te verzamelen die veel meer over gebruikers onthullen dan alleen hun locatie zou doen, zoals hun politieke of seksuele voorkeur. Het gaat bijvoorbeeld over de bars, winkels of gebedshuizen die gebruikers bezoeken.
De Europese overkoepelende consumentenbond BEUC verwelkomt het onderzoek. "Europese consumenten zijn veel te lang slachtoffer van deze praktijken geweest. Consumenten horen niet onder commerciële surveillance te zijn."
Gebruikersgegevens
BEUC zegt te verwachten dat het onderzoek van de Ierse toezichthouder teruggaat naar het moment dat de klachten werden ingediend, 14 maanden geleden. "De geloofwaardigheid van de handhaving van de EU-verordening voor gegevensbescherming staat op het spel", aldus een woordvoerder. "De consument heeft bescherming nodig van de autoriteiten, die bij wetsovertreding ook straffen uitdelen."
De Ierse waakhond heeft al een ander onderzoek lopen naar Google. Dat gaat over de verwerking van gebruikersgegevens met betrekking tot advertenties. Daarnaast lopen er onderzoeken naar WhatsApp over het delen van gegevens met moederbedrijf Facebook, Twitter en dating-app Tinder.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De Verenigde Staten willen de vrijhandelsovereenkomst met Mexico en Canada niet verlengen. In plaats daarvan willen de VS het akkoord jaarlijks evalueren. Dat heeft de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer woensdag gezegd, na een bijeenkomst met de Canadese handelsminister Dominic LeBlanc en de Mexicaanse economieminister Marcelo Ebrard.
18 minuten geledenGORINCHEM (ANP) - Delen van de eerste F126-fregatten die scheepsbouwer Damen voor de Duitse overheid zou bouwen, waren al klaar om in elkaar gezet te worden. Dat meldt het Nederlandse bedrijf woensdag, nadat Duitsland de bouw van de zes fregatten vorige week schrapte. Hetzelfde geldt volgens Damen voor systemen en componenten van leveranciers.
2 uur geledenSINTRA (ANP/BLOOMBERG) - Kevin Warsh, de nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank, benadrukte woensdag opnieuw dat de Federal Reserve gaat zorgen voor prijsstabiliteit in de Verenigde Staten. Volgens hem zijn de inflatierisico's in de afgelopen weken afgenomen. Hij sprak op het forum van de Europese Centrale Bank (ECB) in Sintra, Portugal. De nieuwe voorzitter sprak daar voor het eerst buiten de VS in het openbaar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs is woensdag overwegend met verlies aan de tweede helft van 2026 begonnen. Beleggers verzilverden een deel van hun winsten na de sterke opmars van de aandelenmarkten in het afgelopen kwartaal. Die rally volgde op het voorlopige vredesakkoord tussen Iran en de Verenigde Staten.
3 uur geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse socialemediaconcern Meta Platforms werkt aan plannen voor een cloudbedrijf dat toegang gaat verkopen tot AI-rekenkracht en AI-modellen. Daarmee begeeft het concern zich op een nieuw terrein waarop het gaat concurreren met marktleiders als Amazon Web Services, Microsoft Azure en Google Cloud. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Elektronica- en entertainmentconcern Sony stopt vanaf 2028 met de productie van fysieke spelletjes voor de PlayStation, meldt een bestuurder op een blog van PlayStation. Na die datum zullen nieuwe games uitsluitend digitaal verkrijgbaar zijn via de onlinewinkel van PlayStation en andere verkooppunten.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Werknemers van grote industriële bedrijven gaan vrijdag staken als het kabinet de plannen rond sociale zekerheid niet terugdraait, zegt FNV. Volgens de vakbond gaat het om medewerkers van ASML, DAF, Bosch in Tilburg en Nedri Spanstaal.
5 uur geleden