Europees privacy-onderzoek naar Google vanwege locatietracking
DUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - Techreus Google wordt in Europa onder de loep genomen vanwege de verwerking van de locatiedata van gebruikers van Android-telefoons. Die is mogelijk strijdig met de Europese privacywetgeving. De Ierse toezichthouder Irish Data Protection Commission leidt het onderzoek omdat het Europese hoofdkantoor van Google in Ierland is gevestigd.
Het onderzoek volgt op klachten die consumentenorganisaties in 2018 hadden ingediend. Daarin beschuldigden ze Google ervan gegevens van telefoons te verzamelen die veel meer over gebruikers onthullen dan alleen hun locatie zou doen, zoals hun politieke of seksuele voorkeur. Het gaat bijvoorbeeld over de bars, winkels of gebedshuizen die gebruikers bezoeken.
De Europese overkoepelende consumentenbond BEUC verwelkomt het onderzoek. "Europese consumenten zijn veel te lang slachtoffer van deze praktijken geweest. Consumenten horen niet onder commerciële surveillance te zijn."
Gebruikersgegevens
BEUC zegt te verwachten dat het onderzoek van de Ierse toezichthouder teruggaat naar het moment dat de klachten werden ingediend, 14 maanden geleden. "De geloofwaardigheid van de handhaving van de EU-verordening voor gegevensbescherming staat op het spel", aldus een woordvoerder. "De consument heeft bescherming nodig van de autoriteiten, die bij wetsovertreding ook straffen uitdelen."
De Ierse waakhond heeft al een ander onderzoek lopen naar Google. Dat gaat over de verwerking van gebruikersgegevens met betrekking tot advertenties. Daarnaast lopen er onderzoeken naar WhatsApp over het delen van gegevens met moederbedrijf Facebook, Twitter en dating-app Tinder.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.
7 uur geledenCATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië is opnieuw verstoord door een uitbarsting van vulkaan Etna. De Italiaanse luchthaven van Catania heeft vertrekkende en binnenkomende vluchten opgeschort tot zondag 12.00 uur door vulkanische activiteit en weersomstandigheden, is te lezen op de website. Catania is de belangrijkste luchthaven van het eiland.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft toezeggingen gedaan dat de regering-Trump de export van Amerikaanse diesel niet gaat verbieden. Dat heeft senator Ted Cruz gezegd tegen kopstukken uit de Amerikaanse raffinagesector, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden die op de hoogte zijn van het gesprek.
11 uur geledenBANGKOK (ANP) - Reisorganisatie Riksja Travel heeft de routes voor zijn reizigers in Thailand iets aangepast vanwege de overstromingen in Bangkok. Dat laat een woordvoerster desgevraagd weten. Via Riksja Travel zijn een "paar honderd reizigers" nu in Thailand of gaan deze maand die kant op. Geen van hen is door de overstromingen in de hoofdstad in de problemen gekomen, volgens het bedrijf.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om een "communicatiekanaal" op te zetten voor incidenten met kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft het Witte Huis bekendgemaakt in een persbericht na het bezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de VS.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine is zaterdag licht gestegen. Het record van vrijdag werd daarmee iets aangescherpt, volgens gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.
14 uur geleden