Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europees Parlement wil veel meer steun aan Oekraïne, ook militair

Europees Parlement wil veel meer steun aan Oekraïne, ook militair

STRAATSBURG (ANP) - Een ruime meerderheid van het Europees Parlement vindt dat de Europese Unie veel meer steun aan Oekraïne moet geven, zowel militair, financieel als humanitair. Zeker nu de oorlog escaleert en internationaliseert omdat Rusland Noord-Koreaanse soldaten inzet, is dat belangrijker dan ooit, zeiden Europarlementariërs van onder meer de middenpartijen EVP, sociaaldemocraten (S&D) en de liberale fractie Renew.

"We moeten meer doen en niet minder", zei de Nederlandse Europarlementariër Thijs Reuten (S&D, GroenLinks-PvdA) dinsdag tijdens een debat in het Europarlement over de door Rusland gestarte oorlog in Oekraïne. Daarvoor pleitte ook Ingeborg ter Laak (EVP, CDA). Die extra steun moet wat haar betreft door zowel de EU als geheel als door de afzonderlijke lidstaten worden gegeven.

Ook de linkse Groenen, de radicaallinkse fractie en de rechts-conservatieve ECR vinden meer hulp aan Oekraïne noodzakelijk.

De rechts-radicale groepen Patriotten voor Europa en de Groep Europa van Soevereine Naties (ESN) zijn tegen meer militaire steun

Meer uit Buitenland

Hamas ontbindt eigen bestuur in Gazastrook

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas heeft besloten het orgaan te ontbinden waarmee het de Gazastrook al zo'n twee decennia bestuurt. Dat zegt het hoofd van het mediakantoor van de Palestijnse groep tegen persbureau AFP. Dat wordt gezien als een volgende stap in het vredesproces. Het vertrek van het Hamas-bestuur moet de weg vrijmaken voor de komst van technocratische bestuurders, zoals afgesproken is in het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump.

21 minuten geleden
Macron betuigt solidariteit met getroffenen bosbranden

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zijn solidariteit getoond met de getroffenen van de bosbranden in het zuiden van Frankrijk. Daar zijn duizenden mensen geëvacueerd. Macron laat via X ook weten dankbaar te zijn voor de inzet van veiligheids- en hulpdiensten en lokale bestuurders. "Laten we overal alert blijven en de veiligheidsvoorschriften strikt opvolgen", aldus de president.

47 minuten geleden
VN-chef over AI: ontwikkeling sneller dan we kunnen bijhouden

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - VN-topman António Guterres heeft gewaarschuwd voor de snelle ontwikkeling van AI. Kunstmatige intelligentie wordt volgens hem sneller ingezet dan mensen kunnen bijhouden. Hij pleit daarom voor internationale regels om potentiële risico's te beperken.

2 uur geleden
Begrafenisstoet Ali Khamenei van start gegaan in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - De begrafenisstoet van ayatollah Ali Khamenei, de Iraanse opperste leider die aan het begin van de oorlog tegen de Verenigde Staten en Israël om het leven kwam, is maandagochtend in Teheran van start gegaan. Deze wordt gevolgd door een "enorme menigte", aldus de Iraanse staatszender Irib.

5 uur geleden
Dodental in Kyiv door Russische luchtaanvallen loopt op

KYIV (ANP/RTR) - Bij Russische raketaanvallen op Kyiv in de nacht van zondag op maandag zijn zeker tien mensen om het leven gekomen. Dat melden de Oekraïense autoriteiten.

5 uur geleden
Supertyfoon Bavi treft VS-eiland Rota: wekenlang onbewoonbaar

ROTA (ANP) - Supertyfoon Bavi heeft "grote schade" aangericht op het eiland Rota in de Amerikaanse Noordelijke Marianen. Dat hebben de autoriteiten maandag bekendgemaakt, waarbij ze spraken van "heftige winden" en "overstromingen".

7 uur geleden
Oekraïne en Rusland melden aanvallen over en weer

KYIV (ANP) - De Oekraïense autoriteiten melden Russische raketaanvallen op de hoofdstad Kyiv in de nacht van zondag op maandag. "De vijand valt aan met ballistische raketten", schreef Tymur Tkachenko, hoofd van het militaire bestuur van de Oekraïense hoofdstad, op Telegram.

10 uur geleden