Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europees Parlement wil tweestatenoplossing, behalve Patriotten

Europees Parlement wil tweestatenoplossing, behalve Patriotten

STRAATSBURG (ANP) - Het gros van de politieke groeperingen in het Europees Parlement blijft voorstander van een tweestatenoplossing, waarbij naast een Israëlische staat ook ruimte is voor een Palestijnse staat. Alleen Europarlementariërs van de radicaalrechtse Patriotten voor Europa (PvE) vinden dat er naar een andere oplossing moet worden gezocht. Het hele Europees Parlement verwelkomt het staakt-het-vuren in Gaza, maar houdt zorgen over het breekbare bestand, zo werd duidelijk in een debat.

Volgens PvE-Europarlementariër António Tânger Corrêa is een Palestijnse staat die verspreid is over verschillende delen zoals Gaza en de Westelijke Jordaanoever niet realistisch: "We moeten een andere duurzame oplossing vinden." Als voorbeeld noemde hij Bosnië en Herzegovina, dat is opgedeeld in de Federatie van Bosnië en Herzegovina en de deelentiteit Servische Republiek. Zijn pleidooi werd door andere Europarlementariërs van tafel geveegd. De Patriotten, waar de PVV deel van uitmaakt, hebben 84 van de 720 zetels.

De liberale fractie Renew, waar de VVD en D66 in zitten, vindt dat er Europese waarnemers naar de grens tussen Gaza en Israël moeten worden gestuurd. Zij moeten ervoor zorgen dat zowel Hamas als Israël zich aan de afspraken van het bestand houden.

Ook de sociaaldemocraten vinden dat de Europese Commissie en Europese leiders zich actiever moeten opstellen. Zo moet de Europese Commissie er onder meer bij Israël op aandringen dat het de ban opheft op de VN-hulporganisatie UNRWA en ervoor zorgen dat er werk wordt gemaakt van de wederopbouw van Gaza. De Groenen willen dat er sancties worden ingesteld tegen partijen die de overeenkomst schenden.

Meer uit Buitenland

Meerdere aanvallen in Midden-Oosten gemeld

TEHERAN/TEL AVIV/MANAMA (ANP) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw aanvallen over en weer. Israël laat weten dat er vanuit Iran raketten zijn afgevuurd op het land. Dat gebeurde de afgelopen weken vrijwel dagelijks. Het Israëlische leger liet zaterdagochtend vroeg weten doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet aan te vallen. Journalisten van persbureau AFP meldden daar explosies.

1 uur geleden
Iran en VS zoeken door naar vermist bemanningslid F-15 in Iran

TEHERAN (ANP) - Zowel Iran als de Verenigde Staten zoeken in het zuidwesten van Iran nog altijd naar een bemanningslid van de F-15 die vrijdag uit de lucht zou zijn geschoten. De plaatsvervangend gouverneur van de Iraanse provincie Kohgiluyeh en Boyer-Ahmad laat volgens de BBC aan Iraanse media weten dat "de politie, veiligheidsdiensten en inwoners in de regio proberen de piloot te identificeren".

1 uur geleden
Mannen aangeklaagd om brandstichting bij Joodse ambulances Londen

LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn drie mannen aangeklaagd voor brandstichting na een incident in Londen bijna twee weken geleden. Vier ambulances van de Joodse vrijwilligersorganisatie Hatzola gingen toen in de buitenwijk Golders Green in vlammen op. De 17-, 19- en 20-jarigen werden eerder deze week gearresteerd in het oosten van de stad.

3 uur geleden
Iran noemt IAEA partijdig door stilzwijgen over aanvallen

TEHERAN (ANP) - De Iraanse atoomenergieorganisatie (AEOI) vindt dat het VN-orgaan IAEA, het Internationaal Atoomenergieagentschap, zich partijdig opstelt door geen kritiek te hebben op luchtaanvallen op nucleaire installaties in Iran. "Het zwijgen van het IAEA over luchtaanvallen op complexen die vreedzame doeleinden dienen, is niet slechts nalatigheid, maar wijst duidelijk op medeplichtigheid met de daders."

3 uur geleden
Israël verwoest weer bruggen over de rivier de Litani in Libanon

SOHMOR (ANP/AFP) - Israël heeft met aanvallen met gevechtsvliegtuigen twee vlak bij elkaar gelegen bruggen over de rivier de Litani in het oosten van Libanon verwoest. Israël zegt dat de bruggen gebruikt worden voor het verplaatsen van wapens van de beweging Hezbollah.

5 uur geleden
Ruim 150 gewonden bij massale aanval bijen op processie in Panama

PENONOMÉ (ANP) - Bij een kruiswegprocessie in een Panamese plaats circa 100 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Panama zijn zeker 150 mensen ernstig door bijensteken getroffen. De grote zwermen bijen vielen de processie aan terwijl de religieuze plechtigheid in Penonomé gaande was. De gelovigen beklommen een berg met een kapel aan de zuidrand van de plaats.

7 uur geleden
NYT: tweede gevechtsvliegtuig VS neergestort, piloot gered

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een tweede gevechtsvliegtuig van de VS is vrijdag neergestort in de buurt van Iran, ditmaal in de Perzische Golf. De piloot zou zijn gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan The New York Times. Het zou om een A-10 Thunderbolt II vliegtuig gaan, ook wel Warthog genoemd. Eerder op vrijdag werd gemeld dat een Amerikaanse F-15 was neergehaald boven Iran.

7 uur geleden