Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europees Parlement wil tweestatenoplossing, behalve Patriotten

Europees Parlement wil tweestatenoplossing, behalve Patriotten

STRAATSBURG (ANP) - Het gros van de politieke groeperingen in het Europees Parlement blijft voorstander van een tweestatenoplossing, waarbij naast een Israëlische staat ook ruimte is voor een Palestijnse staat. Alleen Europarlementariërs van de radicaalrechtse Patriotten voor Europa (PvE) vinden dat er naar een andere oplossing moet worden gezocht. Het hele Europees Parlement verwelkomt het staakt-het-vuren in Gaza, maar houdt zorgen over het breekbare bestand, zo werd duidelijk in een debat.

Volgens PvE-Europarlementariër António Tânger Corrêa is een Palestijnse staat die verspreid is over verschillende delen zoals Gaza en de Westelijke Jordaanoever niet realistisch: "We moeten een andere duurzame oplossing vinden." Als voorbeeld noemde hij Bosnië en Herzegovina, dat is opgedeeld in de Federatie van Bosnië en Herzegovina en de deelentiteit Servische Republiek. Zijn pleidooi werd door andere Europarlementariërs van tafel geveegd. De Patriotten, waar de PVV deel van uitmaakt, hebben 84 van de 720 zetels.

De liberale fractie Renew, waar de VVD en D66 in zitten, vindt dat er Europese waarnemers naar de grens tussen Gaza en Israël moeten worden gestuurd. Zij moeten ervoor zorgen dat zowel Hamas als Israël zich aan de afspraken van het bestand houden.

Ook de sociaaldemocraten vinden dat de Europese Commissie en Europese leiders zich actiever moeten opstellen. Zo moet de Europese Commissie er onder meer bij Israël op aandringen dat het de ban opheft op de VN-hulporganisatie UNRWA en ervoor zorgen dat er werk wordt gemaakt van de wederopbouw van Gaza. De Groenen willen dat er sancties worden ingesteld tegen partijen die de overeenkomst schenden.

Meer uit Buitenland

Rutte kijkt uit naar 'versterken' NAVO met nieuw Hongaars bewind

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte kijkt ernaar uit om samen te werken met het nieuwe bewind in Hongarije, dat een einde maakte aan zestien jaar Orbán. Rutte heeft zondagavond meteen met aankomend premier Péter Magyar gebeld, laat hij weten.

46 minuten geleden
Opnieuw aanval op Rode Kruis-hulpverleners in Libanon

GENÈVE (ANP/RTR) - Een centrum van het Rode Kruis in Libanon is maandag aangevallen, zegt de hulporganisatie. Het is niet duidelijk of daarbij hulpverleners gewond raakten. Het Internationale Comité van het Rode Kruis zegt in een reactie zich zorgen te maken over de aanvallen op hulpverleners. Zondag kwam een vrijwilliger van de organisatie om het leven door een aanval van een Israëlische drone.

1 uur geleden
Magyar: maximaal twee ambtstermijnen voor premier

BOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar stuurt na zijn verkiezingsoverwinning aan op een aanpassing van de grondwet. Hij wil dat premiers in de toekomst maximaal twee ambtstermijnen kunnen krijgen. Magyar verklaarde dat op een persconferentie nadat hij met zijn Tisza-partij de nationalistische premier Viktor Orbán had verslagen na zestien jaar aan de macht.

1 uur geleden
VS waarschuwen schepen voor aanstaande blokkade

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zeevaarders gewaarschuwd voor de aanstaande maritieme blokkade in het Midden-Oosten. Die geldt voor schepen uit alle landen en wordt om 16.00 uur Nederlandse tijd ingesteld in de Golf van Oman en de Arabische Zee, ten oosten van de Straat van Hormuz.

1 uur geleden
Von der Leyen: geen veiligheid Midden-Oosten als Libanon brandt

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, is bezorgd dat gesprekken over veiligheid in het Midden-Oosten ontsporen door "de aanhoudende aanvallen op Libanon". Ze hamert erop dat de aanvallen op Libanon moeten stoppen. "Je kunt geen stabiliteit in het Midden-Oosten of de Golfregio hebben zolang Libanon in brand staat."

2 uur geleden
Rusland wil goede banden met Hongarije na verkiezingsuitslag

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland wil goede banden met Hongarije aanhouden na de verkiezingsuitslag, meldde Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft zondag de verkiezingen gewonnen van premier Viktor Orbán. "Hongaren hebben hun keuze gemaakt en wij respecteren hun keuze", aldus Peskov.

3 uur geleden
Paus na kritiek Trump: blijf me uitspreken voor vrede

ALGIERS (ANP/AFP/RTR) - De paus is ondanks kritiek van de Amerikaanse president Donald Trump van plan zich te blijven uitspreken tegen oorlog. Dat verklaarde Leo tijdens zijn vlucht naar Algerije. Hij is de eerste paus die dat land bezoekt en begint daar aan een rondreis van anderhalve week door Afrikaanse landen.

4 uur geleden