Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europees Parlement wil meer actie tegen internetplatforms

Europees Parlement wil meer actie tegen internetplatforms

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie moet strenger optreden tegen grote socialemediaplatforms zoals X, Facebook en TikTok. Dat vindt een groot deel van het Europees Parlement. Wat de sociaaldemocraten, liberalen, de Groenen en de uiterst linkse fractie betreft, moet de Europese Commissie eerder boetes uitdelen aan platforms die zich niet houden aan de Europese digitale regels. De Europese wet daarvoor, de Digital Services Act (DSA), moet beter worden gehandhaafd, benadrukten Europarlementariërs dinsdag in een debat. Zij zeiden dat de Europese democratie in gevaar is.

De grootste partij in het Europees Parlement, de centrumrechtse EVP, dringt ook aan op een sterke handhaving van de DSA. Dat is nodig om democratieën te beschermen, misinformatie en inmenging tegen te gaan en de vrijheid van meningsuiting te handhaven. De partij vindt echter dat de Europese Commissie de wet al goed handhaaft. De midden en linkse partijen vinden juist dat er een flinke schep bovenop moet.

De twee uiterst rechtse fracties, de Patriotten voor Europa en de groep Europa van Soevereine Naties (ESN) zijn fel tegen de DSA. Zij stellen dat de wet niet de democratie beschermt, maar de vrijheid van meningsuiting beperkt. De conservatieve ECR is verdeeld.

Meer uit Buitenland

Trump erkent krapte in Amerikaanse munitievoorraden

WASHINGTON (ANP) - De voorraden van de hoogwaardigste Amerikaanse munitie zijn niet op peil, erkent de Amerikaanse president Donald Trump. De legerleiding heeft gewaarschuwd dat de strijd met Iran bemoeilijkt kan worden door onder meer dreigende tekorten aan luchtverdedigingsraketten en precisiemunitie, meldden Amerikaanse media eerder.

19 minuten geleden
Kremlin verwacht door Iran-oorlog geen gesprekken in Abu Dhabi

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin verwacht niet dat er op korte termijn nieuwe onderhandelingen met Oekraïne zullen plaatsvinden in Abu Dhabi, zoals vorige week werd aangekondigd. Door de oorlog in het Midden-Oosten en vergeldingsaanvallen op landen in de regio is volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov een nieuw overleg momenteel moeilijk te plannen.

22 minuten geleden
Israël meldt grote aanval op hoofdkwartier Iraans regime

JERUZALEM (ANP) - Israël zegt een nachtelijke aanval te hebben uitgevoerd op een belangrijk complex van het Iraanse regime in Teheran. Daarbij werd een groot aantal bommen afgeworpen, schrijft nieuwssite Times of Israel.

43 minuten geleden
VS trekken overheidspersoneel in Bahrein, Irak en Jordanië terug

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het vertrek aangekondigd van niet-essentiële overheidsmedewerkers en hun familieleden in Bahrein, Irak en Jordanië. Dat bevel heeft te maken met veiligheidsrisico's vanwege de oorlog met Iran.

1 uur geleden
Iran claimt zware Amerikaanse verliezen

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt tegen staatspersbureau Tasnim dat de Verenigde Staten "zware verliezen" hebben geleden door de Iraanse aanvallen. In de eerste twee dagen van de oorlog zouden 650 Amerikaanse militairen zijn gedood of verwond.

1 uur geleden
Rode Halve Maan: 787 doden gemeld in Iran sinds begin oorlog

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran is opgelopen naar 787. Dat meldt hulporganisatie Rode Halve Maan, die spreekt over aanvallen in 153 steden.

1 uur geleden
Brandstofopslag in haven Oman geraakt door drones

DUQM (ANP/RTR) - Een brandstofopslag in een van de belangrijkste havens van Oman is geraakt door een droneaanval, meldt het Omaanse staatspersbureau. Het is de tweede aanval op de Duqm-haven sinds zaterdag, toen Iran begon met luchtaanvallen op landen in de regio, als reactie op Amerikaanse en Israëlische aanvallen. Volgens het staatspersbureau was de schade in de haven van Duqm beperkt en zijn er geen gewonden.

2 uur geleden