Europees Parlement wil meer actie tegen internetplatforms
STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie moet strenger optreden tegen grote socialemediaplatforms zoals X, Facebook en TikTok. Dat vindt een groot deel van het Europees Parlement. Wat de sociaaldemocraten, liberalen, de Groenen en de uiterst linkse fractie betreft, moet de Europese Commissie eerder boetes uitdelen aan platforms die zich niet houden aan de Europese digitale regels. De Europese wet daarvoor, de Digital Services Act (DSA), moet beter worden gehandhaafd, benadrukten Europarlementariërs dinsdag in een debat. Zij zeiden dat de Europese democratie in gevaar is.
De grootste partij in het Europees Parlement, de centrumrechtse EVP, dringt ook aan op een sterke handhaving van de DSA. Dat is nodig om democratieën te beschermen, misinformatie en inmenging tegen te gaan en de vrijheid van meningsuiting te handhaven. De partij vindt echter dat de Europese Commissie de wet al goed handhaaft. De midden en linkse partijen vinden juist dat er een flinke schep bovenop moet.
De twee uiterst rechtse fracties, de Patriotten voor Europa en de groep Europa van Soevereine Naties (ESN) zijn fel tegen de DSA. Zij stellen dat de wet niet de democratie beschermt, maar de vrijheid van meningsuiting beperkt. De conservatieve ECR is verdeeld.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran is bereid binnen zeven dagen de blokkade op de Straat van Hormuz op te heffen en de nucleaire onderhandelingen te hervatten, mits de VS akkoord gaan met het eisenpakket van Iran. In de marge van de VN-top in New York zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi, vrijdag dat de bal nu bij de VS ligt om dit zevendaagse plan te accepteren.
2 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - Online gokken is per direct verboden in Brazilië. De Braziliaanse president Luiz Inácio 'Lula' da Silva heeft vrijdag een presidentieel decreet uitgevaardigd dat het onmogelijk maakt om nog geld te storten op goksites.
2 uur geledenPRISTINA (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn in Kosovo de straat op gegaan om te demonstreren tegen de veroordelingen in het Kosovotribunaal vorige week. Onder anderen voormalig president Hashim Thaçi werd daar veroordeeld voor oorlogsmisdaden gepleegd in de jaren negentig. Thaçi streed destijds voor een onafhankelijk Kosovo.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Vijf mensen zijn om het leven gekomen bij Russische aanvallen op Kyiv, melden de lokale autoriteiten. De aanvallen vonden overdag plaats.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het staatsbezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de Verenigde Staten is voorbij. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was het driedaagse bezoek "een ontmoeting van vriendschap, kracht en succes - zowel voor China als de Verenigde Staten". Hij meldt dat ze elkaar spoedig weer zullen zien.
7 uur geledenSANAA (ANP/RTR) - De leider van de internationaal erkende Jemenitische regering heeft zijn landgenoten opgeroepen zich te mobiliseren en lid te worden van de krijgsmacht. De oproep volgt na een toename van geweld in het langlopende conflict met de Houthi's, die sinds 2014 grote delen van het land controleren.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV heeft honderdduizenden mensen gegroet in Parijs terwijl hij in zijn pausmobiel door de stad naar de Notre-Dame werd gereden voor het avondgebed. Het is de eerste dag van het bezoek van de paus aan Frankrijk.
9 uur geleden