Europees Parlement wil meer actie tegen internetplatforms
STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie moet strenger optreden tegen grote socialemediaplatforms zoals X, Facebook en TikTok. Dat vindt een groot deel van het Europees Parlement. Wat de sociaaldemocraten, liberalen, de Groenen en de uiterst linkse fractie betreft, moet de Europese Commissie eerder boetes uitdelen aan platforms die zich niet houden aan de Europese digitale regels. De Europese wet daarvoor, de Digital Services Act (DSA), moet beter worden gehandhaafd, benadrukten Europarlementariërs dinsdag in een debat. Zij zeiden dat de Europese democratie in gevaar is.
De grootste partij in het Europees Parlement, de centrumrechtse EVP, dringt ook aan op een sterke handhaving van de DSA. Dat is nodig om democratieën te beschermen, misinformatie en inmenging tegen te gaan en de vrijheid van meningsuiting te handhaven. De partij vindt echter dat de Europese Commissie de wet al goed handhaaft. De midden en linkse partijen vinden juist dat er een flinke schep bovenop moet.
De twee uiterst rechtse fracties, de Patriotten voor Europa en de groep Europa van Soevereine Naties (ESN) zijn fel tegen de DSA. Zij stellen dat de wet niet de democratie beschermt, maar de vrijheid van meningsuiting beperkt. De conservatieve ECR is verdeeld.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk heeft zijn zorgen uitgesproken over schendingen van het internationaal recht bij de berging van lichamen in Gaza. Hij roept Israël op internationale onderzoekers toegang te verlenen tot het gebied, zodat ze kunnen helpen bij het verzamelen van bewijs.
14 minuten geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - De reddingsactie na een veerbootongeluk in Indonesië wordt bemoeilijkt door slecht weer. Hoge golven maken dat reddingswerkers moeilijk bij het gekapseisde schip kunnen komen. Zondagochtend zonk het passagiersschip. Het officiële dodental ligt op zes, 129 mensen worden nog vermist.
18 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) zegt langzaamaan resultaten te zien van de bestrijding van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo. Maar de VN-organisatie benadrukt dat het nog te vroeg is om te zeggen dat de uitbraak over zijn hoogtepunt heen is.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft dinsdag ingestemd met het ontslag van procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Zijn positie kwam onder druk te staan, nadat de anticorruptiediensten deze maand een inval hadden gedaan in zijn kantoor.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Er zijn vijf "grotere" olievlekken in de Straat van Hormuz zichtbaar op satellietbeelden. Dat meldt de Duitse tak van Greenpeace in een rapport. De drijvende olie heeft inmiddels de Iraanse kust bij het eiland van Qeshm bereikt, waar ook beschermde natuurgebieden zijn.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie kondigt woensdag hoogstwaarschijnlijk een migratienoodwet aan, als antwoord op de onverwachte stroom asielzoekers naar de Spaanse exclave Ceuta. Als die noodwet wordt geactiveerd, kan de behandeling van asielvragen tijdelijk worden opgeschort, meldden diverse Brusselse bronnen. Ook een snellere terugkeer van migranten zou in die noodwet mogelijk worden gemaakt.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland blijft ondanks een maandag door de Amerikaanse president Donald Trump gemeld akkoord doorgaan met het aanvallen van doelen in de energiesector, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij schrijft op X dat Oekraïne op die aanvallen reageert.
2 uur geleden