Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europees Parlement wil herstelfonds van 2000 miljard euro

Europees Parlement wil herstelfonds van 2000 miljard euro

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement heeft in meerderheid (505 stemmen voor, 119 tegen, 69 onthoudingen) een resolutie aangenomen over een economisch herstelplan voor de EU van 2000 miljard euro in verband met de coronacrisis. Het fonds moet bovenop de EU-meerjarenbegroting van 2021 tot en met 2027 komen en worden gefinancierd met de uitgifte van langlopende obligaties, stelt de resolutie.

De Europese Commissie presenteert op 27 mei haar voorstellen voor het nieuwe zogeheten meerjarig financieel kader (MFK), met daaraan gekoppeld een herstelfonds. Het parlement waarschuwt dat het opzetten van het herstelfonds niet mag leiden tot een lager MFK en dringt juist aan op verhoging. Het huidige MFK van 2014 tot eind dit jaar bedraagt bijna 100 miljard euro.

Zwaar door de coronacrisis getroffen lidstaten moeten volgens het parlement bij het herstel worden geholpen met leningen maar vooral ook met subsidies en rechtstreekse betalingen voor investeringen. Het geld moet met name worden besteed aan projecten voor de verduurzaming en digitalisering van de EU. Het parlement stelt voor Europese belastingen op bijvoorbeeld financiële transacties, grote techbedrijven en plastic te introduceren en een CO2-grensheffing in te voeren.

Europarlementariër Bas Eickhout (GroenLinks): "De grote economische klap van corona moet nog komen. De keuzes die we nu maken, bepalen of het komende decennium een Europese bezuinigingscrisis wordt, of dat we juist als eerste continent een duurzame en weerbare economie bouwen door nu te investeren. Het parlement laat zien dat de verschillen tussen noord, zuid, oost en west kunnen worden overbrugd. Het is aan de regeringsleiders om datzelfde te doen."

Meer uit Financieel

Meer dan duizend gestrande reizigers hebben overnacht op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Meer dan duizend gestrande reizigers hebben de nacht doorgebracht op Schiphol. Dat heeft de luchthaven woensdagochtend laten weten. Door het winterweer worden de laatste dagen telkens honderden vluchten geschrapt.

32 minuten geleden
FT: Amerikaanse Chevron en Quantum bieden op activiteiten Lukoil

HOUSTON (ANP) - Het Amerikaanse olieconcern Chevron en de Texaanse investeringsmaatschappij Quantum Energy Partners willen samen de internationale activiteiten van de gesanctioneerde Russische oliemaatschappij Lukoil PJSC overnemen, meldt de Financial Times.

39 minuten geleden
Sky News: investeerder Advent achter overnamebod op InPost

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Investeringsmaatschappij Advent International zit achter het overnamebod op het in Amsterdam genoteerde Poolse postkluisjesbedrijf InPost. Dat meldt Sky News. Volgens Sky News geeft Advent leiding aan een investeringsconsortium dat InPost van de beurs wil halen.

53 minuten geleden
Bunq vraagt opnieuw Amerikaanse bankvergunning aan

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft opnieuw een aanvraag ingediend voor een Amerikaanse bankvergunning. Die vergunning heeft de Nederlandse financiële app nodig voor een volledige lancering in de Verenigde Staten.

55 minuten geleden
CBS: inflatie licht gedaald naar 2,8 procent

DEN HAAG (ANP) - De inflatie in Nederland is in december licht gedaald naar 2,8 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. In november bedroeg de inflatie nog 2,9 procent op jaarbasis en in oktober was dat 3,1 procent.

2 uur geleden
Nieuwe records op Wall Street na hernieuwd AI-optimisme

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke winsten gesloten. De Dow-Jonesindex en de S&P 500 bereikten recordstanden, gevoed door optimisme over de groeimogelijkheden voor kunstmatige intelligentie. De Amerikaanse ingreep in Venezuela lijkt tot dusver tot weinig zorgen te leiden bij beleggers.

9 uur geleden
Overheidsfunctionarissen bespreken export olie Venezuela naar VS

HOUSTON (ANP) - Amerikaanse en Venezolaanse regeringsfunctionarissen bespreken de mogelijkheid om ruwe aardolie uit Venezuela te exporteren naar raffinaderijen in de Verenigde Staten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.

10 uur geleden