Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europees Parlement wil hard optreden tegen Russische schaduwvloot

Europees Parlement wil hard optreden tegen Russische schaduwvloot

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil harde acties tegen de Russische 'schaduwvloot'. Daarmee worden tankers bedoeld die onder een andere vlag Russische olie vervoeren over onder meer de Noordzee en de Oostzee. Daarmee worden niet alleen de sancties tegen Rusland omzeild, maar dreigt er ook een milieuramp omdat het om "varende schroothopen" gaat, zoals CDA-Europarlementariër Tom Berendsen het woensdagavond in het debat noemde.

PvdA-Europarlementariër Thijs Reuten wil een verbod op het vervoer van Russische olie door deze tankers over de Noordzee. "We moeten Poetin te slim af zijn, onze zeeën beschermen en alles doen om Oekraïne in zijn strijd voor vrijheid te steunen", zei Reuten in het debat. "De urgentie ontbreekt om Rusland echt te verlammen."

D66-Europarlementariër Gerben-Jan Gerbrandy waarschuwde net als veel van zijn collega's voor een milieuramp. "De schepen zijn niet verzekerd en de EU-belastingbetaler draait ervoor op."

Veertiende sanctiepakket

Net als het Europees Parlement wil ook Eurocommissaris Didier Reynders (Justitie) dat er een einde komt aan de Russische schaduwvloot. Met de goedkeuring van het veertiende sanctiepakket tegen Rusland kan de EU "tankers aanpakken die Russische olie vervoeren en die een hoog risico op incidenten met zich meebrengen", zei Reynders.

Zodra een tanker op een 'zwarte lijst' staat, mogen zij Europa niet meer in, zei hij. Inmiddels staan er 27 tankers op die lijst en komen er wellicht nog 17 tankers bij die Russische olie vervoeren. "Dat zijn vooral schepen die langs de Europese kust varen."

Meer uit Buitenland

Kremlin: Poetin brengt komende week bezoek aan China

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin brengt komende week een bezoek aan China, meldt het Kremlin. Het bezoek staat gepland voor dinsdag en woensdag.

34 minuten geleden
Taiwan: wapenleveringen VS zijn hoeksteen van regionale vrede

TAIPEI (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse wapenleveringen aan Taiwan zijn altijd een hoeksteen van regionale vrede en stabiliteit geweest en wettelijk vastgelegd. Dat zei de Taiwanese viceminister van Buitenlandse Zaken Chen Ming-chi zaterdag. Taiwan zal blijven communiceren met de Verenigde Staten en de situatie rond verdere wapenleveringen vanuit Amerikaans perspectief begrijpen, vertelde hij verslaggevers in Taipei.

2 uur geleden
Israël meldt aanval op Hamas-kopstuk in Gaza-Stad

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.

10 uur geleden
Doodstraf geëist tegen man die Israëliërs doodde in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".

11 uur geleden
Reuters: SpaceX op 12 juni naar technologiebeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.

12 uur geleden
Jury bereikt ook in nieuw proces Weinstein geen overeenstemming

NEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.

12 uur geleden
Israël en Libanon verlengen staakt-het-vuren met 45 dagen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.

12 uur geleden