Europees Parlement wil debat over bemoeienis Musk
BRUSSEL (ANP) - De sociaaldemocratische fractie van het Europees Parlement heeft woensdag een debat aangevraagd over de politieke bemoeienis van Elon Musk in diverse Europese landen. Het debat is aangevraagd met de titel 'Elon Musk en het misbruik van sociale media - bedreigingen voor de Europese democratie', zo zegt een woordvoerder van de tweede fractie in het Europees Parlement.
Fractievoorzitter Iratxe García Pérez van de sociaaldemocraten noemt op X misbruik van sociale netwerken, nepnieuws en haatzaaierij "nieuwe gevaren die onze democratieën bedreigen". De fractie wil in het debat onder meer van de Europese Commissie horen of de recente uitspraken van Musk in strijd zijn met de digitale wetgeving van de Europese Unie. "Wij zullen ons uiterste best doen om onze burgers en de Europese democratie te verdedigen", schrijft ze op X.
De Amerikaanse miljardair Musk is eigenaar van X. De afgelopen tijd uitte hij onder meer via X kritiek op een aantal Europese politici. Eind december sprak hij in een opiniestuk in de Duitse krant Welt am Sonntag zijn steun uit voor de radicaal-rechtse partij Alternative für Deutschland (AfD).
Kritiek
De Duitse regering heeft hem daarop beschuldigd van inmenging in en beïnvloeding van de Bondsdagverkiezingen die in februari worden gehouden. Eerder deze week uitte de Franse president Emmanuel Macron kritiek op Musk. Woensdag heeft de Spaanse premier Pedro Sánchez naar Musk uitgehaald.
De Europese Commissie wil al twee dagen niet ingaan op vragen van journalisten over de Europese bemoeienis van Musk. "Het is een politieke keuze om het politieke debat hierover niet verder aan te wakkeren", zei een woordvoerder van de Europese Commissie dinsdag.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.
3 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.
5 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
20 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
21 uur geleden