Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europees Parlement wil dat EU helpt met wederopbouw Syrië

Europees Parlement wil dat EU helpt met wederopbouw Syrië

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft woensdag een motie aangenomen die de EU en lidstaten oproept de Syrische autoriteiten te helpen bij de wederopbouw. De Europarlementariërs wijzen op de "fragiele veiligheidssituatie" in het land, met name door het recente geweld in de kustgebieden. Ze willen dat de EU de humanitaire hulp in Syrië voortzet en de buurlanden die miljoenen Syrische vluchtelingen opvangen, financieel ondersteunt.

Ook willen de parlementariërs dat Syrië zich los kan maken van allianties met Rusland en Iran, die "lijden hebben gebracht aan het Syrische volk en destabilisatie in het Midden-Oosten en daarbuiten". De verdreven president Bashar al-Assad heeft momenteel asiel in Rusland. Het parlement ziet graag hoe bevroren tegoeden van het Assad-regime gebruikt kunnen worden voor wederopbouw en rehabilitatie voor de slachtoffers van het regime.

De EU houdt volgende week een donorconferentie over Syrië om internationale steun te vinden voor de wederopbouw van het land. Daarvoor is ook de Syrische minister van Buitenlandse Zaken uitgenodigd.

Meer uit Buitenland

Ook Brazilië wil zich aansluiten bij genocidezaak tegen Israël

DEN HAAG (ANP) - Brazilië heeft een verzoek ingediend bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) om zich aan te sluiten bij de genocidezaak tegen Israël. Die is aangespannen door Zuid-Afrika. Volgens dat land schendt Israël het internationale genocideverdrag door het optreden van de krijgsmacht in de Gazastrook.

7 uur geleden
Europese landen veroordelen schending luchtruim Estland

BERLIJN/LONDEN/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Europese landen reageren boos op de door Estland gemelde schending van het luchtruim van twaalf minuten door drie Russische gevechtsvliegtuigen. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul noemde het "onacceptabel" en zei dat de NAVO klaar is om zichzelf te verdedigen.

8 uur geleden
Estland belegt zeldzaam NAVO-spoedoverleg om Russische jets

BRUSSEL (ANP) - Estland grijpt, net als Polen vorige week, naar een weinig gebruikt NAVO-artikel voor spoedoverleg van het bondgenootschap bij gevaar. Het land wil het binnendringen van zijn luchtruim door Russische gevechtsvliegtuigen zo bespreken. Vorige week deed Polen hetzelfde nadat Russische drones het land waren binnengevlogen.

8 uur geleden
Polen meldt Russische vliegtuigen over zone bij booreiland

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse kustwacht heeft gemeld dat er boven de Oostzee, boven een Pools booreiland, vrijdag twee Russische gevechtsvliegtuigen hebben gevlogen. Die deden dat laag door een 'veiligheidszone' heen die voor het platform van de onderneming Petrobaltic was uitgeroepen.

8 uur geleden
Zelensky wil weer wapens gaan exporteren

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat hij met een strategie komt om "geleide wapens" te gaan exporteren, voornamelijk naar Europese landen en de VS. Hij zei dat een programma voor de uitvoer van wapens Oekraïne meer inkomsten biedt en geld vrijmaakt voor het kopen van de drones die het nodig heeft voor de verdediging van het luchtruim.

9 uur geleden
Canada weigert toegang aan rapgroep Kneecap

TORONTO (ANP) - De Canadese overheid weigert de Noord-Ierse rapgroep Kneecap toegang tot het land omdat de groep "openlijk steun betuigt aan terroristische organisaties". Dat maakte het Canadese parlementslid en parlementair secretaris voor misdaadbestrijding Vince Gasparro vrijdag bekend in een video op X.

9 uur geleden
Iran zegt dat het nog niet te laat is om sancties te voorkomen

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Volgens Iran is er nog tijd om te voorkomen dat het land weer komt te lijden onder internationale sancties. De VN-Veiligheidsraad stemde vrijdag tegen een voorstel om die strafmaatregelen te schrappen, waardoor die in principe aan het eind van deze maand ingaan. Maar de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir Saeid Iravani, zegt dat er nog een kans is om een deal te sluiten.

9 uur geleden