Europees Parlement wil af van verjaringstermijn kindermisbruik
LUXEMBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil seksueel kindermisbruik veel strenger aanpakken. De verjaringstermijn voor seksueel kindermisbruik moet worden afgeschaft en er moet een verbod komen op het bezit van pedohandboeken. Ook moet AI-kindermisbruikmateriaal strafbaar worden gesteld en moeten de straffen worden verhoogd voor mensen die zich schuldig hebben gemaakt aan seksueel kindermisbruik, zo wil het Europees Parlement. Een voorstel van de Nederlandse Europarlementariër Jeroen Lenaers (CDA) is dinsdag met een ruime meerderheid aangenomen.
Van de 633 aanwezige Europarlementariërs stemden er 599 voor.
"Kinderen moeten overal in Europa even veilig zijn. Misbruikers weten precies in welke landen je het makkelijkst wegkomt met deze wandaden. Daarom trekken we de boel gelijk", zegt Lenaers.
Strengere aanpak
De afschaffing van de verjaringstermijnen voor seksueel kindermisbruik is belangrijk, vindt Lenaers. "We weten hoe jong slachtoffers zijn en hoe lang het duurt voordat ze durven te spreken over het misbruik of zelfs aangifte durven te doen. Daar mogen we misbruikers niet mee weg laten komen", benadrukt de CDA'er. "Nu lopen verjaringstermijnen vaak na 20 of 25 jaar af terwijl slachtoffers gemiddeld pas vanaf de leeftijd van 52 durven te spreken over het misbruik."
Ook Eurocommissaris Magnus Brunner (Binnenlandse Zaken) is voor een strengere aanpak van seksueel misbruik van kinderen, zoals hogere straffen en een verbod op pedoboeken, zei Brunner in het debat in het Europees Parlement.
De onderhandelingen tussen het parlement en de EU-lidstaten over strengere regels beginnen op 23 juni. Namens het Europarlement zal Lenaers die hoogstwaarschijnlijk voeren.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De website van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) is weer bereikbaar. Woensdag werd deze offline gehaald als gevolg van kwetsbaarheden in programmeertaal PHP.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - AIVD-baas Simone Smit houdt er rekening mee dat AI zelf een nieuwe dreiging gaat vormen, los van bestaande dreigingen waarvoor kunstmatige intelligentie wordt ingezet. Dat zegt de directeur-generaal van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst in podcast Wereldupdate van denktank Clingendael.
7 uur geledenROERMOND (ANP) - De 59-jarige Fouzia R. is volgens het Openbaar Ministerie als enige verantwoordelijk voor de gewelddadige dood van haar 14-jarige dochter Nour. Het meisje werd op 20 april doodgestoken in een woning aan de Elzenstraat in het Venlose stadsdeel Blerick. Haar vader geldt niet langer als verdachte, aldus het OM.
9 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Agenten hebben woensdag in een loods aan de Werfweg in Lelystad ongeveer 3000 kilo aan illegaal zwaar vuurwerk in beslag genomen, meldt de politie donderdag. Ook is een 33-jarige man aangehouden.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft donderdagmiddag nog geen signalen dat de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP succesvol zijn misbruikt. Dat meldt de instantie in een nieuwe update. "Ook zijn er momenteel geen aanwijzingen dat de beschikbare patches de kwetsbaarheden onvoldoende verhelpen."
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Zaandam is veroordeeld tot een week cel en dertig uur taakstraf voor het vernielen van een politievoertuig op maandag in de Amsterdamse wijk Floradorp, meldt het Openbaar Ministerie donderdag. Eerder werd een 22-jarige Amsterdammer al veroordeeld voor vernielingen in Floradorp.
13 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De kans is heel klein dat een mens besmet raakt met het Shamonda-virus, een veeziekte. En als mensen toch worden geïnfecteerd, hebben de meeste mensen voldoende weerstand. "We kunnen niet uitsluiten dat het virus ook mensen kan infecteren, maar we denken dat het risico laag is", zegt viroloog Chantal Reusken van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
13 uur geleden