Europees Parlement weert Russische diplomaten
BRUSSEL (ANP) - Russische diplomaten en ander overheidspersoneel zijn niet langer welkom in het Europees Parlement. Hetzelfde geldt voor vertegenwoordigers van bondgenoot Belarus, dat Rusland helpt bij de oorlog in buurland Oekraïne. "In het huis van de democratie is geen plaats voor diegenen die de democratische orde vernietigen", zegt voorzitter Roberta Metsola.
Het Europees Parlement stelt zich al langer uitgesproken kritisch op tegen Rusland. Felle reacties op onder andere de omgang van het Kremlin met oppositievoorman Aleksej Navalni kwam meerdere Europarlementariërs al op Russische sancties te staan.
Het EU-parlement ontvangt normaliter met regelmaat allerhande buitenlandse gasten, ook van landen waarmee de Europese Unie een moeizame verstandhouding heeft. Maar Russische en Belarussische vertegenwoordigers komen er wegens de oorlog tegen Oekraïne voorlopig niet in. Het verbod gaat onmiddellijk in en geldt voor alle vestigingen, in Brussel, Straatsburg en Luxemburg.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben na de interventie in Venezuela opnieuw gecommuniceerd hoe het buitenlandbeleid van president Donald Trump gezien moet worden. "Dit is ONS halfrond", staat in een bericht van het ministerie van Buitenlandse Zaken. "En president Trump zal niet toestaan dat onze veiligheid in gevaar wordt gebracht."
11 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - De 56-jarige Delcy Rodríguez is in het parlement officieel geïnstalleerd als waarnemend president van Venezuela. Ze legde de eed af tegenover haar broer, parlementsvoorzitter Jorge Jesús Rodríguez.
14 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Volgens de Venezolaanse VN-ambassadeur Samuel Moncada functioneren de Venezolaanse instellingen als normaal. Dat zei hij tegen de VN-Veiligheidsraad. "De constitutionele orde is gehandhaafd", benadrukte Moncada, en de staat oefent "effectieve controle" uit over zijn gehele grondgebied.
22 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - Een zoon van de afgezette Venezolaanse president Nicolás Maduro, Nicolás Maduro Guerra, heeft zijn steun uitgesproken voor de huidige plaatsvervanger van zijn vader, Delcy Rodríguez. Hij zei in een zitting van het parlement dat hij haar onherroepelijk steunt. "Het land is in goede handen, vader, en we omhelzen elkaar gauw hier in Venezuela."
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro heeft in de rechtbank in New York zijn onschuld bepleit. "Ik ben onschuldig. Ik heb niets verkeerd gedaan. Ik ben een fatsoenlijk man", verklaarde hij volgens The New York Times. Zijn advocaat benadrukte volgens de krant dat zijn cliënt formele schuld ontkent aan de aanklachten.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Een Amerikaanse aanval op een NAVO-bondgenoot zou "het einde van alles zijn". Dit zei de Deense premier Mette Frederiksen naar aanleiding van dreigende uitspraken over Groenland van de Amerikaanse president Donald Trump.
2 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse politie moet op zoek naar mensen die mogelijk diensten hebben verleend aan de Amerikanen om president Nicolás Maduro te overmeesteren en naar de VS te brengen. Dit staat in een document waarmee de noodtoestand in het land is uitgeroepen.
3 uur geleden