Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europees Parlement vraagt schadevergoeding voor WK-slachtoffers

Europees Parlement vraagt schadevergoeding voor WK-slachtoffers

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat de FIFA en Qatar een schadevergoeding betalen aan de nabestaanden van arbeiders die zijn omgekomen tijdens de bouw van de WK-stadions en alle andere slachtoffers en gedupeerden. Het compensatiefonds dat het gastland heeft opgezet schiet tekort, vindt het parlement.

Het parlement is blij dat Qatar een compensatiefonds in het leven heeft geroepen, maar veel arbeiders en hun families komen daarvoor niet in aanmerking, constateert het. Iedereen die is getroffen door de voorbereidingen voor het WK en de daarmee gepaard gaande mensenrechtenschendingen verdient volgens de Europarlementariërs schadevergoeding. Het parlement roept de FIFA op om bij te dragen aan een hulpprogramma voor de gezinnen van arbeiders.

Heel wat Europarlementariërs tooiden zich donderdag bij de stemming over de wantoestanden rond het wereldkampioenschap met de One Love-armband die in Qatar taboe is verklaard. De wereldvoetbalbond heeft de aanvoerders van Oranje en andere nationale elftallen verboden de band, die staat voor (seksuele) diversiteit, te dragen. Qatar laat supporters met T-shirts met soortgelijke boodschappen het stadion niet in. De KNVB stuurde woensdag op verzoek honderden armbanden naar Straatsburg zodat CDA-Europarlementariër Toine Manders ze aan collega's kon uitdelen.

Meer uit Voetbal

Malen leidt AS Roma naar de Champions League

VERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.

1 uur geleden
Slot plaatst zich met Liverpool voor Champions League

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.

4 uur geleden
Tottenham handhaaft zich, West Ham met Summerville degradeert

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.

4 uur geleden
Mobiele Eenheid met honden veld op na Ajax - FC Utrecht

VOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.

8 uur geleden
Ajax na winst tegen FC Utrecht naar voorronde Conference League

VOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.

8 uur geleden
FC Groningen neemt afscheid van doelman Jurjus

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.

10 uur geleden
Supporters Senegal mogen naar huis na gratie Marokkaanse koning

RABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.

12 uur geleden