Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europees Parlement vraagt schadevergoeding voor WK-slachtoffers

Europees Parlement vraagt schadevergoeding voor WK-slachtoffers

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat de FIFA en Qatar een schadevergoeding betalen aan de nabestaanden van arbeiders die zijn omgekomen tijdens de bouw van de WK-stadions en alle andere slachtoffers en gedupeerden. Het compensatiefonds dat het gastland heeft opgezet schiet tekort, vindt het parlement.

Het parlement is blij dat Qatar een compensatiefonds in het leven heeft geroepen, maar veel arbeiders en hun families komen daarvoor niet in aanmerking, constateert het. Iedereen die is getroffen door de voorbereidingen voor het WK en de daarmee gepaard gaande mensenrechtenschendingen verdient volgens de Europarlementariƫrs schadevergoeding. Het parlement roept de FIFA op om bij te dragen aan een hulpprogramma voor de gezinnen van arbeiders.

Heel wat Europarlementariƫrs tooiden zich donderdag bij de stemming over de wantoestanden rond het wereldkampioenschap met de One Love-armband die in Qatar taboe is verklaard. De wereldvoetbalbond heeft de aanvoerders van Oranje en andere nationale elftallen verboden de band, die staat voor (seksuele) diversiteit, te dragen. Qatar laat supporters met T-shirts met soortgelijke boodschappen het stadion niet in. De KNVB stuurde woensdag op verzoek honderden armbanden naar Straatsburg zodat CDA-Europarlementariƫr Toine Manders ze aan collega's kon uitdelen.

Meer uit Voetbal

Manchester City blijft in de race om Engelse landstitel

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.

11 uur geleden
AZ blijft met zege op Heerenveen op koers voor Europees voetbal

ALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.

12 uur geleden
Danilo schiet NEC in blessuretijd naar gelijkspel tegen Feyenoord

NIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).

14 uur geleden
PEC na gelijkspel tegen Excelsior bijna zeker van lijfsbehoud

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.

14 uur geleden
Kampioen ADO lijdt bij FC Dordrecht zevende nederlaag dit seizoen

DORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.

16 uur geleden
Nassoh redt in blessuretijd punt voor NAC bij Fortuna

SITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.

16 uur geleden
Feyenoord begint met Valente, Moder en Hadj Moussa tegen NEC

NIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.

16 uur geleden