Europees Parlement vraagt schadevergoeding voor WK-slachtoffers
STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat de FIFA en Qatar een schadevergoeding betalen aan de nabestaanden van arbeiders die zijn omgekomen tijdens de bouw van de WK-stadions en alle andere slachtoffers en gedupeerden. Het compensatiefonds dat het gastland heeft opgezet schiet tekort, vindt het parlement.
Het parlement is blij dat Qatar een compensatiefonds in het leven heeft geroepen, maar veel arbeiders en hun families komen daarvoor niet in aanmerking, constateert het. Iedereen die is getroffen door de voorbereidingen voor het WK en de daarmee gepaard gaande mensenrechtenschendingen verdient volgens de Europarlementariƫrs schadevergoeding. Het parlement roept de FIFA op om bij te dragen aan een hulpprogramma voor de gezinnen van arbeiders.
Heel wat Europarlementariƫrs tooiden zich donderdag bij de stemming over de wantoestanden rond het wereldkampioenschap met de One Love-armband die in Qatar taboe is verklaard. De wereldvoetbalbond heeft de aanvoerders van Oranje en andere nationale elftallen verboden de band, die staat voor (seksuele) diversiteit, te dragen. Qatar laat supporters met T-shirts met soortgelijke boodschappen het stadion niet in. De KNVB stuurde woensdag op verzoek honderden armbanden naar Straatsburg zodat CDA-Europarlementariƫr Toine Manders ze aan collega's kon uitdelen.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
13 uur geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
1 dag geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
1 dag geleden