Europees Parlement vraagt schadevergoeding voor WK-slachtoffers
STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat de FIFA en Qatar een schadevergoeding betalen aan de nabestaanden van arbeiders die zijn omgekomen tijdens de bouw van de WK-stadions en alle andere slachtoffers en gedupeerden. Het compensatiefonds dat het gastland heeft opgezet schiet tekort, vindt het parlement.
Het parlement is blij dat Qatar een compensatiefonds in het leven heeft geroepen, maar veel arbeiders en hun families komen daarvoor niet in aanmerking, constateert het. Iedereen die is getroffen door de voorbereidingen voor het WK en de daarmee gepaard gaande mensenrechtenschendingen verdient volgens de Europarlementariërs schadevergoeding. Het parlement roept de FIFA op om bij te dragen aan een hulpprogramma voor de gezinnen van arbeiders.
Heel wat Europarlementariërs tooiden zich donderdag bij de stemming over de wantoestanden rond het wereldkampioenschap met de One Love-armband die in Qatar taboe is verklaard. De wereldvoetbalbond heeft de aanvoerders van Oranje en andere nationale elftallen verboden de band, die staat voor (seksuele) diversiteit, te dragen. Qatar laat supporters met T-shirts met soortgelijke boodschappen het stadion niet in. De KNVB stuurde woensdag op verzoek honderden armbanden naar Straatsburg zodat CDA-Europarlementariër Toine Manders ze aan collega's kon uitdelen.
Meer uit Voetbal
LANDOVER (ANP) - Frankrijk heeft ook het oefenduel met Colombia winnend afgesloten. Désiré Doué (twee) en Marcus Thuram maakten in het Amerikaanse Landover, nabij hoofdstad Washington, de Franse doelpunten. Jaminton Campaz deed een kwartier voor tijd wat terug: 3-1.
42 minuten geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
7 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
1 dag geleden