Europees Parlement stemt over brexitverdrag
BRUSSEL (ANP) - Het voltallige Europees Parlement stemt woensdag over het verdrag dat het vertrek van het Verenigd Koninkrijk uit de EU op 31 januari regelt. Uit stemmingen in deelcommissies bleek vorige week al dat een overgrote meerderheid ermee instemt.
Een gewone meerderheid is voldoende. Voorafgaand aan de stemming rond 18.00 uur voeren de parlementariërs nog een debat met Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.
Diverse Nederlandse afgevaardigden zullen met enige tegenzin instemmen met het terugtrekkingsakkoord. Esther de Lange (CDA) doet dat met pijn in het hart. Zij kijkt al vooruit naar de gesprekken over de toekomstige relatie. Het parlement zal er volgens haar op toezien dat er "geen uitverkoop van onze interne markt" komt.
"Er staat veel op het spel bij de spannende onderhandelingen over onze toekomstige relatie, zegt ook Bas Eickhout (GroenLinks). Peter van Dalen (ChristenUnie) stemt "met frisse tegenzin" voor het akkoord. "Want ik betreur de brexit zeer."
Ook Bert-Jan Ruissen (SGP) vindt het vertrek jammer. "Maar de Britten hebben er het recht toe". Hij heeft "grote zorgen over de Nederlandse vissers, agri-exporteurs en andere handelaren".
De sociaaldemocratische fractie met daarin de PvdA neemt woensdag "met een lach en een traan" afscheid van de Britse collega’s. Europarlementariër Agnes Jongerius denkt dat premier Boris Johnson uit is op "een belastingparadijs waar multinationals in het zonnetje worden gezet. Maar wij laten ons niet afschrikken door dreigementen van een bullebak. Een eerlijk speelveld en gelijk loon voor gelijk werk staan voor ons voorop in de komende onderhandelingen."
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De voorman van de Arabische Gezamenlijke Lijst, Yousef Jabareen, pleit voor een "oprecht Joods-Arabisch partnerschap" om premier Benjamin Netanyahu weg te krijgen. De Arabische partijen stevenen af op een recordaantal zetels, waarmee ze mogelijk een beslissende rol bij de coalitievorming kunnen spelen.
13 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Het blok van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaat na het tellen van 84,5 procent van de stemmen nog altijd aan kop, aldus nieuwssite Times of Israel. Maar de regeringspartijen lijken niet af te stevenen op een meerderheid.
21 minuten geledenGUAYAQUIL (ANP/AFP) - Het vliegtuig dat de Braziliaanse senator en oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro en zijn gezin zou vervoeren, heeft een korte tussenstop gemaakt in Guayaquil in Ecuador. De eindbestemming is niet bekend.
43 minuten geledenMADRID (ANP) - Bij een treinongeval in Spanje zijn woensdag tientallen doden gevallen. Het regiobestuur van Castilië-La Mancha zegt dat zeker dertig mensen zijn omgekomen. Verschillende media, waaronder dagblad La Vanguardia en de krant ABC, meldden eerder al zeker 46 doden.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De leider van de grootste linkse partij in Israël, Yair Golan, heeft zijn bondgenoten in het oppositieblok opgeroepen tot samenwerking met Arabische partijen om premier Benjamin Netanyahu af te zetten. De steun van Arabische partijen is mogelijk cruciaal voor de vorming van een regeringscoalitie.
2 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Senator Flávio Bolsonaro, die zondag de Braziliaanse presidentsverkiezingen verloor, is via Argentinië naar Ecuador gereisd, meldden Argentijnse autoriteiten. Eerder hadden bronnen gemeld dat hij onderweg was naar de VS, waar hij op een visum kan rekenen.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Met meer dan 70 procent van de stemmen geteld in Israël blijft het blok van premier Benjamin Netanyahu aan kop met 54 zetels. Dat meldt The Times of Israel rond 09.00 uur Nederlandse tijd.
5 uur geleden