Europees Parlement: sluit Belarus uit van sporttoernooien
STRAATSBURG (ANP) - Het regime in Belarus moet meer onder druk worden gezet, vindt het Europees Parlement. De Europese Unie moet haast maken met extra strafmaatregelen, stelt het parlement, maar er moet nog veel gebeuren. Zo zou Belarus niet meer mogen meedoen aan internationale sporttoernooien.
Bijna het voltallige EU-parlement vroeg de EU-lidstaten donderdag om harder op te treden tegen het regime van president Aleksandr Loekasjenko. De verontwaardiging over de arrestatie van dissident Roman Protasevitsj is nog altijd groot. De "kaping" door de Belarussische autoriteiten van de Ryanair-vlucht waarin de journalist Belarus wilde passeren, is volgens het parlement een "daad van staatsterrorisme".
Dat vraagt om Europese sancties tegen nog meer van Loekasjenko's trawanten, vindt het parlement. En wel zo snel mogelijk. Maar ook tegen bijvoorbeeld de journalist van een staatszender die de gevangen Protasevitsj een 'interview' afnam waarin die allerlei misdaden bekende en de lof zong van Loekasjenko. Wie onder Loekasjenko vuile handen maakt, zou uiteindelijk voor een Belarus-tribunaal moeten komen.
Het parlement roept verder op Belarus voorlopig uit te sluiten van de Olympische Spelen en andere internationale sportwedstrijden.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Ruim vierhonderd actievoerders hebben bij de Amerikaanse ambassade in Brussel gedemonstreerd tegen de Amerikaanse inval in Venezuela van zaterdag en de "illegale ontvoering" van staatshoofd Nicolás Maduro. Het protest was een initiatief van onder meer de organisaties Intal Globalize Solidarity en Vrede vzw.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zien onder meer het blokkeren van de oliehandel als een manier om de komende tijd "enorme" druk uit te oefenen op Venezuela. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tegen het programma Face the Nation.
1 uur geledenBARQUISIMETO (ANP) - De Venezolaanse bevolking verkeert zondagochtend nog steeds in een staat van "shock" volgens verschillende ooggetuigen in de Venezolaanse stad Barquisimeto. Het is zeer rustig op straat. Voor benzinepompen en winkels met etenswaren vormen zich in de grote steden al minder rijen dan zaterdag.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu ziet in de protesten in Iran een mogelijk keerpunt. "Het is heel goed mogelijk dat we een moment hebben bereikt waarop het Iraanse volk zijn lot in eigen handen neemt", verklaarde hij volgens zijn kantoor.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Steeds minder mensen vragen asiel aan in Duitsland. Het ging volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken om ruim 113.000 nieuwe asielaanvragen in 2025, veel minder dan een jaar eerder. Toen betrof het bijna 230.000 aanvragen en in 2023 circa 329.000.
3 uur geledenBARQUISIMETO (ANP) - Het herstel van de democratie in Venezuela zal een langdurig proces vol gevaren en valstrikken zijn. Dat zegt oud-hoofdredacteur José Ángel Ocanto (69) van het inmiddels verdwenen regionale dagblad El Impulso vanuit de Venezolaanse stad Barquisimeto tegen het ANP. "Alleen een transitie die voortkomt uit de diepste gevoelens van het Venezolaanse volk is een betrouwbare garantie voor stabiliteit en een veelbelovende toekomst van Venezuela", aldus Ocanto.
4 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea vindt de Amerikaanse militaire actie tegen de Venezolaanse president Nicolás Maduro "een ernstige inbreuk op de soevereiniteit van een land". Het toont volgens Pyongyang weer aan wat de ware natuur is van de VS, een "brute schurkenstaat".
5 uur geleden