Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europees Parlement: sluit Belarus uit van sporttoernooien

Europees Parlement: sluit Belarus uit van sporttoernooien

STRAATSBURG (ANP) - Het regime in Belarus moet meer onder druk worden gezet, vindt het Europees Parlement. De Europese Unie moet haast maken met extra strafmaatregelen, stelt het parlement, maar er moet nog veel gebeuren. Zo zou Belarus niet meer mogen meedoen aan internationale sporttoernooien.

Bijna het voltallige EU-parlement vroeg de EU-lidstaten donderdag om harder op te treden tegen het regime van president Aleksandr Loekasjenko. De verontwaardiging over de arrestatie van dissident Roman Protasevitsj is nog altijd groot. De "kaping" door de Belarussische autoriteiten van de Ryanair-vlucht waarin de journalist Belarus wilde passeren, is volgens het parlement een "daad van staatsterrorisme".

Dat vraagt om Europese sancties tegen nog meer van Loekasjenko's trawanten, vindt het parlement. En wel zo snel mogelijk. Maar ook tegen bijvoorbeeld de journalist van een staatszender die de gevangen Protasevitsj een 'interview' afnam waarin die allerlei misdaden bekende en de lof zong van Loekasjenko. Wie onder Loekasjenko vuile handen maakt, zou uiteindelijk voor een Belarus-tribunaal moeten komen.

Het parlement roept verder op Belarus voorlopig uit te sluiten van de Olympische Spelen en andere internationale sportwedstrijden.

Meer uit Buitenland

President Nigeria roept noodtoestand uit om ontvoeringen

ABUJA (ANP/AFP) - De president van Nigeria, Bola Tinubu, heeft een noodtoestand afgekondigd, nu het land kampt met een golf van massale ontvoeringen.

4 minuten geleden
Kevin Spacey in oktober opnieuw voor de rechter

LONDEN (ANP/AFP) - Kevin Spacey staat volgend jaar een nieuwe rechtszaak te wachten. De Hollywood-acteur moet in oktober in Londen voorkomen in een zaak die draait om drie aanklachten van seksueel misbruik, is woensdag bekendgemaakt.

55 minuten geleden
Weer celstraf voor een ex-president in Peru

LIMA (ANP/DPA) - Weer moet een ex-president in Peru achter de tralies. Martín Vizcarra, die van 2018 tot 2020 aan de macht was, is veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf wegens corruptie. Hij nam in 2014 als gouverneur van een provincie smeergeld aan van bouwbedrijven.

56 minuten geleden
Dodental door brand woontorens Hongkong loopt op naar 36

HONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door een enorme brand in meerdere woontorens in Hongkong is opgelopen naar 36, meldt de lokale brandweer. Eerder was er nog sprake van zeker 13 doden. Met 279 anderen zou geen contact zijn, aldus de autoriteiten. Zeker 29 mensen zijn opgenomen in een ziekenhuis. De brandweer zou de brand langzaam onder controle krijgen.

2 uur geleden
Einde aan vervolging van Trump voor inmenging verkiezingen

ATLANTA (ANP/AFP) - Een aanklager in de Amerikaanse staat Georgia heeft een einde gemaakt aan de vervolging van president Trump voor inmenging in de presidentsverkiezingen van 2020. Justitie in Georgia had Trump in 2023 aangeklaagd omdat hij pogingen zou hebben ondernomen de uitslag van de verloren verkiezingen te beïnvloeden. Ook de vervolging van andere aangeklaagden is geseponeerd.

2 uur geleden
Militairen nemen macht over in Guinee-Bissau

BISSAU (ANP/AFP) - Een groep militairen zegt de macht te hebben overgenomen in het West-Afrikaanse Guinee-Bissau. Eerder op de dag werden er schoten gelost in de hoofdstad en sprak president Umaro Sissoco Embalo al van een coup. Hij zei dat hij was gearresteerd. In een verklaring melden de militairen dat ze de president hebben afgezet, dat het verkiezingsproces is opgeschort en dat de grenzen zijn gesloten.

3 uur geleden
Extra straf voor Georgische oppositieleider

TBILISI (ABNP/RTR) - Een leider van een van de belangrijkste oppositiegroeperingen in de voormalige Sovjetrepubliek Georgië is veroordeeld tot een extra gevangenisstraf van anderhalf jaar voor minachting van de rechtbank. Tijdens een zitting eerder dit jaar gooide hij water naar een rechter.

4 uur geleden