Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europees Parlement opent deuren voor daklozen

Europees Parlement opent deuren voor daklozen

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement stelt gedurende de coronacrisis een deel van zijn gebouwen in Brussel beschikbaar voor de opvang van daklozen en andere kwetsbare groepen. Daarnaast gaan de keukens van het parlement dagelijks meer dan duizend maaltijden klaarmaken voor mensen in nood en zorgpersoneel.

"Hiermee tonen we concrete solidariteit met burgers", zegt parlementsvoorzitter David Sassoli. "We willen dichtbij de mensen zijn die lijden en die onvermoeibaar werken in onze ziekenhuizen (..)."

Sassoli maakte eerder al bekend dat het parlementsgebouw in Straatsburg tijdelijk gaat dienen als centrum voor coronatests en consultaties. In Brussel en Luxemburg, waar het parlement ook gebouwen heeft, zijn ook dergelijke aanbiedingen gedaan.

Het parlement vergadert normaal gesproken twaalf keer per jaar in Straatsburg, maar vanwege de coronapandemie komt het op zijn vroegst in september weer bijeen in de Franse stad. In plaats daarvan worden ingekorte sessies ingelast in Brussel, waarbij Europarlementariërs vanuit huis kunnen stemmen over wetgeving.

Meer uit Buitenland

Rubio naar Vaticaan na ruzie tussen Trump en de paus

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Italië en Vaticaanstad. Volgens Italiaanse media komt hij om de relatieschade te herstellen die vorige maand is ontstaan toen president Donald Trump meerdere malen de paus schoffeerde.

1 uur geleden
Israël beveelt vertrek uit elf dorpen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft zogenoemde evacuatiebevelen uitgevaardigd voor elf dorpen in Zuid-Libanon. Alle inwoners moeten vertrekken, omdat het leger zegt aanvallen uit te voeren op doelen van Hezbollah.

3 uur geleden
Trump: fors meer dan 5000 militairen weg uit Duitsland

WEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.

10 uur geleden
Trump: nieuwe luchtaanvallen op Iran mogelijk

WEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.

10 uur geleden
Jordanië voert luchtaanvallen uit in Syrië tegen drugshandel

DAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.

10 uur geleden
Illegale rave in Frankrijk trekt tienduizenden feestgangers

BOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.

13 uur geleden
Iran: keuze tussen oorlog en diplomatie is nu aan de VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.

15 uur geleden