Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europees Parlement opent deuren voor daklozen

Europees Parlement opent deuren voor daklozen

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement stelt gedurende de coronacrisis een deel van zijn gebouwen in Brussel beschikbaar voor de opvang van daklozen en andere kwetsbare groepen. Daarnaast gaan de keukens van het parlement dagelijks meer dan duizend maaltijden klaarmaken voor mensen in nood en zorgpersoneel.

"Hiermee tonen we concrete solidariteit met burgers", zegt parlementsvoorzitter David Sassoli. "We willen dichtbij de mensen zijn die lijden en die onvermoeibaar werken in onze ziekenhuizen (..)."

Sassoli maakte eerder al bekend dat het parlementsgebouw in Straatsburg tijdelijk gaat dienen als centrum voor coronatests en consultaties. In Brussel en Luxemburg, waar het parlement ook gebouwen heeft, zijn ook dergelijke aanbiedingen gedaan.

Het parlement vergadert normaal gesproken twaalf keer per jaar in Straatsburg, maar vanwege de coronapandemie komt het op zijn vroegst in september weer bijeen in de Franse stad. In plaats daarvan worden ingekorte sessies ingelast in Brussel, waarbij Europarlementariërs vanuit huis kunnen stemmen over wetgeving.

Meer uit Buitenland

Trump: mogelijk maandag deal met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.

1 uur geleden
Trump: gered bemanningslid ernstig gewond

WASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.

2 uur geleden
Ophef in Verenigd Koninkrijk over festivaloptredens Ye

LONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.

2 uur geleden
Pro-Russische leider meldt dode na zinken schip in Zee van Azov

MOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.

3 uur geleden
Paus roept wereldleiders in paasboodschap op voor vrede te kiezen

VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.

5 uur geleden
China bevestigt executie Fransman om drugssmokkel

PARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.

6 uur geleden
Libanese president pleit voor onderhandelingen met Israël

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - De Libanese president Joseph Aoun heeft zondag opnieuw opgeroepen tot onderhandelingen met Israël. Het buurland voert sinds begin maart weer grote aanvallen uit op Libanon en is ook weer bezig met een grondoffensief in het zuiden.

7 uur geleden