Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europees Parlement na zomerreces weer in Straatsburg aan de slag

Europees Parlement na zomerreces weer in Straatsburg aan de slag

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement komt deze week voor het eerst sinds het zomerreces weer vier dagen in voltallige zitting in Straatsburg bijeen. Maandag om 17.00 uur wordt de plenaire vergadering door voorzitter Roberta Metsola geopend. Op de agenda veel klimaat, energie en Oekraïne.

Hoogtepunt van de zitting is de jaarlijkse toespraak van de voorzitter van de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie. In deze zogenoemde Staat van de Unie geeft Ursula von der Leyen woensdag vanaf 09.00 uur een voorschot op de beleidsplannen van de commissie de komende maanden, gevolgd door een debat met de Europarlementariërs.

Dat zal naar verwachting vooral focussen op de Europese solidariteit met Oekraïne en de gevolgen van de oorlog voor de Europese Unie. Zo wordt er over financiële bijstand van 5 miljard euro aan de regering in Kiev gestemd, omdat een deel ervan uit de EU-begroting komt. Maar ook de hoge energieprijzen houden de gemoederen in het 'EP' bezig. Er staat een debat en stemming op de rol over plannen om de inzet van hernieuwbare energie te versnellen en het energieverbruik te verminderen. Ook bespreken de Europarlementariërs hoe de EU-inspanningen ter bestrijding van klimaatverandering kunnen worden opgeschroefd.

Meer uit Buitenland

Turkse president ziet aanvallen op Zwarte Zee als escalatie

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.

34 minuten geleden
Jamaica krijgt 6,7 miljard internationale steun na orkaan Melissa

KINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.

42 minuten geleden
Jafar Panahi bij verstek veroordeeld tot een jaar cel

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse filmmaker Jafar Panahi is bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar wegens "propaganda-activiteiten" tegen de staat, meldt zijn advocaat. De advocaat laat weten dat Panahi in beroep gaat tegen de veroordeling. In mei won Panahi een prestigieuze Gouden Palm tijdens het Filmfestival van Cannes voor de film It Was Just an Accident.

45 minuten geleden
Meer beveiliging kerststal Brussel na diefstal hoofd kindje Jezus

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.

2 uur geleden
Weer tientallen mensen ontvoerd door gewapende groepen in Nigeria

ABUJA (ANP/AFP) - Afgelopen weekend zijn in Nigeria meer dan dertig mensen ontvoerd door gewapende groepen. De ontvoeringen vonden onder andere plaats in de noordelijke regio Kano, waar deze tot nu toe nauwelijks voorkwamen.

3 uur geleden
Zelensky en Macron spreken Witkoff en Europese leiders

PARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens zijn bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron ook gesproken met andere Europese leiders en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. De gesprekken volgen op nieuw topoverleg tussen Kyiv en Washington over vrede in Oekraïne.

3 uur geleden
Meer dan vijftig agenten gewond bij anti-AfD-protest Gießen

WIESBADEN (ANP) - Bij de grootschalige demonstratie tegen de oprichting van een nieuwe jongerentak van de AfD afgelopen zaterdag in het Duitse Gießen, zijn meer dan vijftig politieagenten gewond geraakt. Dat zegt de Hessense deelstaatminister Roman Poseck maandag tijdens een persconferentie over de onlusten.

4 uur geleden