Europees Parlement kort sessie in, geen stemmingen
BRUSSEL (ANP) - Vanwege het coronavirus wordt de vierdaagse zitting van het Europees Parlement in Brussel deze week fors ingekort en wordt er niet gestemd. Dinsdag worden vier debatten gehouden, de rest wordt geschrapt.
Met die aankondiging komt voorzitter David Sassoli maandag om 17.00 na overleg met de voorzitters van de politieke groepen, laat een woordvoerder weten. Hij zal daarna de zitting direct schorsen tot dinsdagochtend. De vier debatten die dinsdag worden gehouden gaan over de Europese aanpak van het coronavirus, migratie en de situatie bij de Turks-Griekse grens, Internationale Vrouwendag en de Europese top over de meerjarenbegroting, aldus de zegsvrouw.
Een toespraak van Nana Akufo-Addo, de president van Ghana, gaat niet door. Dat geldt ook voor stemmingen over allerhande onderwerpen die dinsdag, woensdag en donderdag op het programma stonden. De bedoeling is dat alles "in principe" wordt ingehaald, ook de geschrapte debatten, maar hoe dat kan worden georganiseerd moet nog worden besproken.
Meter
Parlementsleden krijgen het advies een meter van elkaar af te zitten. Dat zou erg lastig zijn als alle ruim 700 afgevaardigden in de zaal zitten voor een stemming. Bij debatten is doorgaans maar een deel aanwezig.
Oorspronkelijk zouden de parlementariërs in Straatsburg bijeenkomen, maar vorige week werd besloten dat de zitting bij uitzondering in de Belgische hoofdstad zou worden gehouden. De gezondheidsrisico's in Straatsburg (Frankrijk) zouden "gevoelig hoger liggen".
Bezoek
Het parlement besloot eerder al drie weken de deuren te sluiten voor bezoek van buiten vanwege de risico's rond het virus. Er worden geen hoorzittingen, recepties, seminars, ontmoetingen met lobbyisten of groepsevenementen gehouden.
De volgende plenaire sessie staat gepland van 30 maart tot en met 2 april in Straatsburg. Of die doorgaat is nog onzeker.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De man die heeft geschoten bij een mediadiner in Washington had het waarschijnlijk ook voorzien op president Donald Trump. Dat heeft waarnemend minister van Justitie Todd Blanche gezegd in een interview met het televisieprogramma Meet the Press van NBC News. Wat de reden was voor de aanval bij het Correspondents' Dinner, wordt nog onderzocht.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie heeft na het schietincident op het mediagala in Washington contact gehad met de Amerikaanse president Donald Trump. Voorzitter Ursula von der Leyen schrijft op X dat ze haar solidariteit heeft uitgesproken richting de Amerikaanse president. "We hebben benadrukt dat politiek geweld geen plaats heeft in onze democratieën."
7 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - De Russische parlementsvoorzitter heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un bedankt voor de "bevrijding van Koersk". Noord-Korea stuurde eerder troepen naar die Russische regio om tegen Oekraïne te vechten. "Koreaanse soldaten vochten zij aan zij met onze soldaten en officieren, en hebben Russisch grondgebied bevrijd van de Oekraïense nazi's", verklaarde politicus Vjatsjeslav Volodin volgens persbureau TASS tijdens een bezoek aan het buurland.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft geschokt gereageerd op de aanval op het mediagala met president Donald Trump. De secretaris-generaal schreef op X dat hij opgelucht is dat Trump, zijn echtgenote en de andere gasten veilig zijn. "Dit was een aanval op onze vrije en open samenlevingen. Wij staan voor de democratie en zijn solidair met de Verenigde Staten."
8 uur geleden