Europees Parlement houdt minuut stilte voor koningin Elizabeth
STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement is de eerste plenaire zitting na het zomerreces begonnen met een minuut stilte vanwege het overlijden van de Britse koningin Elizabeth. Volgens voorzitter Roberta Metsola sprak Elizabeth II in 1992 "hier op deze plek woorden van Europese eenheid die nog steeds gelden". Ze condoleerde het Britse volk en de bewoners van het Gemenebest namens het parlement met het verlies.
Elizabeth bezocht het EU-parlement in Straatsburg voor het laatst in 2014. Voor het eerst kwam ze op 12 mei 1992, toen het Verenigd Koninkrijk al ruim negentien jaar lid was van de Europese Unie, van toen twaalf landen. In een speech riep ze op om "de vriendschap en het wederzijds respect dat we onder ons hebben opgebouwd, te verspreiden over het hele continent, en onze relatie met de wijdere wereld te verrijken".
Het Verenigd Koninkrijk trad begin 2020 uit de Europese Unie, die sindsdien uit 27 lidstaten bestaat.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De oorlog tussen Iran en de Verenigde Staten en Israël zal volgens de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi pas eindigen wanneer Teheran er zeker van kan zijn dat deze niet opnieuw kan oplaaien.
9 minuten geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben op de Westelijke Jordaanoever vier leden van een Palestijns gezin doodgeschoten in een auto, meldt het Palestijnse ministerie van Gezondheid. Volgens Israël reageerden de militairen op een veiligheidsdreiging.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
6 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
18 uur geleden