Europees Parlement houdt minuut stilte voor koningin Elizabeth
STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement is de eerste plenaire zitting na het zomerreces begonnen met een minuut stilte vanwege het overlijden van de Britse koningin Elizabeth. Volgens voorzitter Roberta Metsola sprak Elizabeth II in 1992 "hier op deze plek woorden van Europese eenheid die nog steeds gelden". Ze condoleerde het Britse volk en de bewoners van het Gemenebest namens het parlement met het verlies.
Elizabeth bezocht het EU-parlement in Straatsburg voor het laatst in 2014. Voor het eerst kwam ze op 12 mei 1992, toen het Verenigd Koninkrijk al ruim negentien jaar lid was van de Europese Unie, van toen twaalf landen. In een speech riep ze op om "de vriendschap en het wederzijds respect dat we onder ons hebben opgebouwd, te verspreiden over het hele continent, en onze relatie met de wijdere wereld te verrijken".
Het Verenigd Koninkrijk trad begin 2020 uit de Europese Unie, die sindsdien uit 27 lidstaten bestaat.
Meer uit Buitenland
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.
1 minuut geledenWASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.
4 minuten geledenKYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.
5 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Het dodental door de protesten in Iran is opgelopen tot zeker 3428. Dat meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights, die ook spreekt over minstens 10.000 arrestaties sinds het begin van de onrust.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft de tweede fase aangekondigd van het bestandsakkoord voor de Gazastrook. Hij spreekt op X van een "overgang van een staakt-het-vuren naar demilitarisering, technocratisch bestuur en wederopbouw".
2 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - Egypte meldt dat overeenstemming is bereikt over de leden van het vijftienkoppige Palestijnse technocratische comité dat de Gazastrook moet besturen. Dat moet dienen als overgangsautoriteit in het Palestijnse gebied, dat nu nog onder controle staat van Hamas.
2 uur geleden