Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europees Parlement eist nieuwe verkiezingen in Georgië

Europees Parlement eist nieuwe verkiezingen in Georgië

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat er binnen een jaar nieuwe verkiezingen in Georgië worden gehouden. Het roept de internationale gemeenschap op de verkiezingsuitslag van Georgië van eind oktober niet te erkennen. Die waren ondemocratisch en er was sprake van verkiezingsfraude, zegt het parlement.

Daarnaast wil het Europees Parlement een onafhankelijk, transparant internationaal onderzoek naar de verkiezingsfraude, zo heeft het donderdag in meerderheid besloten. Het parlement veroordeelt "ten stelligste" de ondemocratische Georgische parlementsverkiezingen. Kiezers zouden zijn geïntimideerd en er zou sprake zijn van stembusfraude. Dit is onverenigbaar met de eisen die aan een kandidaat-lidstaat van de Europese Unie worden gesteld. Georgië is kandidaat EU-lid.

De parlementsverkiezingen van Georgië zijn opnieuw een voorbeeld "van de voortdurende democratische achteruitgang waarvoor de regeringspartij volledig verantwoordelijk is", zo stelt het Europees Parlement verder in een gezamenlijke verklaring.

Contacten

Het Europarlement dringt er bij de EU-lidstaten op aan de formele contacten met de Georgische regering en het Georgische parlement te beperken. Het roept daarnaast de Europese Commissie en de EU-lidstaten op om de bevroren 120 miljoen euro die waren bedoeld als steun aan de Georgische regering, aan het Georgische maatschappelijk middenveld te geven.

De parlementsverkiezingen werden met 54 procent van de stemmen gewonnen door de zittende regeringspartij Georgische Droom, volgens de Georgische kiescommissie. De oppositiepartijen betwisten deze uitslag. Dat doet ook de Georgische president Salome Zoerabisjvili.

Meer uit Buitenland

Iran beschiet opnieuw gasinstallaties Qatar

DOHA (ANP) - Raketten uit Iran hebben in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw Ras Laffan Industrial City getroffen, de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Woensdag werd het complex ook al beschoten vanuit Iran.

4 uur geleden
VS overwegen inzet duizenden extra militairen in Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.

7 uur geleden
Macron wil stop aanvallen op civiele infrastructuur Golfregio

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.

7 uur geleden
WaPo: Pentagon wil 200 miljard dollar voor oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.

7 uur geleden
WSJ: Trump wil geen aanvallen meer op energie-infrastructuur Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

9 uur geleden
Israël meldt eerste aanvallen op Noord-Iran

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.

10 uur geleden
EU 'diep bezorgd' over Israëlische aanvallen op Libanon

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.

11 uur geleden