Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europees Parlement eist nieuwe verkiezingen in Georgië

Europees Parlement eist nieuwe verkiezingen in Georgië

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat er binnen een jaar nieuwe verkiezingen in Georgië worden gehouden. Het roept de internationale gemeenschap op de verkiezingsuitslag van Georgië van eind oktober niet te erkennen. Die waren ondemocratisch en er was sprake van verkiezingsfraude, zegt het parlement.

Daarnaast wil het Europees Parlement een onafhankelijk, transparant internationaal onderzoek naar de verkiezingsfraude, zo heeft het donderdag in meerderheid besloten. Het parlement veroordeelt "ten stelligste" de ondemocratische Georgische parlementsverkiezingen. Kiezers zouden zijn geïntimideerd en er zou sprake zijn van stembusfraude. Dit is onverenigbaar met de eisen die aan een kandidaat-lidstaat van de Europese Unie worden gesteld. Georgië is kandidaat EU-lid.

De parlementsverkiezingen van Georgië zijn opnieuw een voorbeeld "van de voortdurende democratische achteruitgang waarvoor de regeringspartij volledig verantwoordelijk is", zo stelt het Europees Parlement verder in een gezamenlijke verklaring.

Contacten

Het Europarlement dringt er bij de EU-lidstaten op aan de formele contacten met de Georgische regering en het Georgische parlement te beperken. Het roept daarnaast de Europese Commissie en de EU-lidstaten op om de bevroren 120 miljoen euro die waren bedoeld als steun aan de Georgische regering, aan het Georgische maatschappelijk middenveld te geven.

De parlementsverkiezingen werden met 54 procent van de stemmen gewonnen door de zittende regeringspartij Georgische Droom, volgens de Georgische kiescommissie. De oppositiepartijen betwisten deze uitslag. Dat doet ook de Georgische president Salome Zoerabisjvili.

Meer uit Buitenland

Rutte: nog veel werk te doen voor akkoord over Groenland

DAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.

2 uur geleden
Rutte: NAVO-landen gaan samen poolgebied verdedigen

DAVOS (ANP) - Niet alleen de Verenigde Staten, maar de NAVO-landen "gezamenlijk" gaan Groenland en het Noordpoolgebied verdedigen. Daarop zijn de besprekingen die de Verenigde Staten en Denemarken nu aanknopen gericht, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De Amerikaanse president Donald Trump hield tot dusver vol dat hij Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, wilde annexeren.

4 uur geleden
Groenland-deal in wording is voor altijd, zegt Trump

DAVOS (ANP) - De overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Denemarken die volgens de Amerikaanse president Donald Trump op tafel ligt, is "voor altijd". "Het is het soort deal dat ik wilde", zei Trump na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.

4 uur geleden
Ingelaste EU-top gaat door, ook nu Trump afziet van heffingen

BRUSSEL (ANP) - De ingelaste EU-top over de Groenlandcrisis gaat door, laat een woordvoerder van de voorzitter van de EU-leiders António Costa weten. De EU-leiders komen donderdagavond alsnog bij elkaar, ook nu de Amerikaanse president Donald Trump afziet van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland.

4 uur geleden
Syrisch leger trekt groot gevangenenkamp Al-Hol binnen

HASAKAH (ANP/AFP) - Het Syrische leger is naar eigen zeggen het grote gevangenenkamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens, binnengetrokken. Dat kamp werd jarenlang gecontroleerd door de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF).

6 uur geleden
Interim-president Venezuela vervangt topmilitairen

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse waarnemend president Delcy Rodríguez heeft bijna dertig topfiguren in de strijdkrachten en verwante veiligheidsorganen vervangen. Zo zijn de bevelhebbers van de voornaamste luchtmachtbases vervangen, meldden lokale media. Rodríguez is de plaatsvervanger van de door de VS begin dit jaar in een nachtelijke militaire operatie gevangengenomen president Nicolás Maduro. De luchtmachtbases waren doelwit bij de Amerikaanse operatie.

6 uur geleden
Reddingswerkers veroorzaken ongelukken om te kunnen helpen

LÜNEBURG (ANP) - Twee Duitse ambulancebroeders zijn veroordeeld tot lange celstraffen, omdat ze ongelukken veroorzaakten om de slachtoffers daarna te kunnen helpen. Het duo gooide vanaf bruggen onder meer betonplaten en een boomstam op Duitse snelwegen. Ze krijgen elf en twaalf jaar gevangenisstraf voor poging tot moord en gevaarlijk gedrag in het verkeer.

7 uur geleden