Europees Parlement eist nieuwe verkiezingen in Georgië
STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat er binnen een jaar nieuwe verkiezingen in Georgië worden gehouden. Het roept de internationale gemeenschap op de verkiezingsuitslag van Georgië van eind oktober niet te erkennen. Die waren ondemocratisch en er was sprake van verkiezingsfraude, zegt het parlement.
Daarnaast wil het Europees Parlement een onafhankelijk, transparant internationaal onderzoek naar de verkiezingsfraude, zo heeft het donderdag in meerderheid besloten. Het parlement veroordeelt "ten stelligste" de ondemocratische Georgische parlementsverkiezingen. Kiezers zouden zijn geïntimideerd en er zou sprake zijn van stembusfraude. Dit is onverenigbaar met de eisen die aan een kandidaat-lidstaat van de Europese Unie worden gesteld. Georgië is kandidaat EU-lid.
De parlementsverkiezingen van Georgië zijn opnieuw een voorbeeld "van de voortdurende democratische achteruitgang waarvoor de regeringspartij volledig verantwoordelijk is", zo stelt het Europees Parlement verder in een gezamenlijke verklaring.
Contacten
Het Europarlement dringt er bij de EU-lidstaten op aan de formele contacten met de Georgische regering en het Georgische parlement te beperken. Het roept daarnaast de Europese Commissie en de EU-lidstaten op om de bevroren 120 miljoen euro die waren bedoeld als steun aan de Georgische regering, aan het Georgische maatschappelijk middenveld te geven.
De parlementsverkiezingen werden met 54 procent van de stemmen gewonnen door de zittende regeringspartij Georgische Droom, volgens de Georgische kiescommissie. De oppositiepartijen betwisten deze uitslag. Dat doet ook de Georgische president Salome Zoerabisjvili.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwt Irak dat het niet zonder gevolgen blijft als Nouri al-Maliki weer premier wordt. Het land kan dan niet langer rekenen op Amerikaanse steun, schreef hij op sociale media.
24 minuten geledenTUCSON (ANP) - In de Amerikaanse grensstaat Arizona is iemand ernstig gewond geraakt na een schietincident waar de grenspolitie bij betrokken was. Dat meldt de lokale politie aan NBC News. In de VS ontstond de afgelopen tijd grote onrust door fatale schietpartijen waarbij federale agenten betrokken waren. Over wat precies is voorgevallen in Pima County bestaat nog onduidelijkheid.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft beklemtoond dat de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, niet aftreedt naar aanleiding van de schietpartij afgelopen weekend in Minneapolis in de staat Minnesota, waarbij een 37-jarige man door federale agenten werd doodgeschoten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse componist Philip Glass heeft de wereldpremière van zijn nieuwe stuk in het Kennedy Center in Washington geschrapt. Het National Symphony Orchestra zou in juni voor het eerst zijn stuk Symphony No. 15: Lincoln spelen. Maar Glass wil niet dat dit doorgaat nu president Donald Trump het culturele centrum heeft overgenomen.
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse federale autoriteiten beschuldigen twee vrouwen van geweld tegen federale agenten na de dood van Alex Pretti in de staat Minnesota. Ze zouden agenten in de vingers hebben gebeten, berichten lokale en landelijke media als NBC News en de Minnesota Star Tribune. In één geval zou een deel van de vinger zijn afgebeten.
3 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De conservatieve ondernemer en politicus Nasry Juan Asfura Zablah is na de gewonnen presidentsverkiezingen geïnstalleerd als president van Honduras. Asfura werd in zijn campagne geprezen door president Donald Trump.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum leek desgevraagd op een persconferentie te erkennen dat haar land olieleveranties aan Cuba heeft gestaakt, maar ze beklemtoonde dat dat niet was onder Amerikaanse druk.
3 uur geleden