Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europees Parlement akkoord met uitstel ontbossingswet tot 2026

Europees Parlement akkoord met uitstel ontbossingswet tot 2026

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag ingestemd met het voorstel van de Europese Commissie om een wet die ontbossing moet aanpakken een jaar later te laten ingaan. In plaats van 1 januari 2025 wordt de wet in 2026 van kracht.

Van de aanwezige Europarlementariërs stemden er 371 voor en 240 tegen. Dertig Europarlementariërs onthielden zich van stemming.

Het idee is dat importeurs naar de Europese Unie moeten aantonen dat er geen ontbossing aan te pas kwam bij producten zoals papier, chocolade of koffie.

Wijzigingsvoorstellen

Het akkoord kwam moeizaam tot stand. De centrumrechtse EVP wilde de ontbossingswet met nog een jaar uitstellen, tot 2027. Ook wilde de fractie de wet via diverse wijzigingsvoorstellen verder verzwakken. Zo wilde de EVP dat mkb-bedrijven een uitzondering zouden krijgen op de strengste regels in de wet.

De wijzigingsvoorstellen stuitten op veel tegenstand bij de liberale fractie Renew. Die dreigde niet meer akkoord te gaan met het uitstel van een jaar. Volgens bronnen in het Europees Parlement zijn er tot diep in de nacht gesprekken gevoerd tussen de EVP, Renew en de Europese Commissie om uit de impasse te komen.

Herziening

Nadat de Commissie had beloofd de wet te herzien, trok de EVP haar wijzigingsvoorstellen in. Daarna konden de liberalen akkoord gaan met het uitstel van een jaar. Het is niet duidelijk op welke punten de Commissie haar oorspronkelijke voorstel gaat herzien.

Een ruime meerderheid van de lidstaten ging eerder al akkoord met het uitstel.

Meer uit Buitenland

Netanyahu: Israël valt Beiroet aan als Hezbollah geweld voortzet

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.

11 minuten geleden
EU eens over terugkeerregeling, waaronder 'terugkeerhubs'

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.

51 minuten geleden
Trump: gebeld met Israël en Hezbollah, aanvallen gaan stoppen

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.

2 uur geleden
Iraanse garde dreigt met 'nieuwe fronten' vanwege strijd Libanon

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.

3 uur geleden
Trump: Iran informeerde ons niet over stilleggen overleg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."

4 uur geleden
Merz wil met Europese leiders betere band met Trump opbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.

4 uur geleden
Kenianen demonstreren tegen Amerikaans ebolacentrum

NAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.

5 uur geleden