Europees Mensenrechtenhof verwerpt zaak verkiezingen Roemenië
STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) gaat niet mee in het verzoek van de Roemeense radicaal-rechtse presidentskandidaat Calin Georgescu, die wil dat de uitslag van de eerste ronde van de presidentsverkiezingen blijft staan. Hij won die eerste ronde verrassend, maar het Roemeense constitutionele hof verklaarde die uitslag ongeldig omdat Georgescu geprofiteerd zou hebben van buitenlandse inmenging.
Georgescu vocht die beslissing aan bij het EHRM. Volgens de pro-Russische, tot voor kort onbekende kandidaat wordt het recht op vrije verkiezingen geschonden door de hele uitslag te schrappen. Georgescu ging in beroep tegen de beslissing van het constitutionele hof en vroeg het EHRM om "tijdelijke maatregelen". Hij wil dat het verkiezingsproces en de voorbereidingen voor de tweede ronde gewoon doorgaan tot er een besluit is over zijn beroep.
Het hof in Straatsburg heeft dat verzoek verworpen. Volgens het EHRM kunnen er alleen tijdelijke maatregelen worden opgelegd als er een risico zou zijn op "onherstelbare schade" en is dat nu in Roemenië niet het geval.
De eerste en de tweede ronde van de presidentsverkiezingen in Roemenië staan nu gepland in mei.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.
2 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.
3 uur geledenSYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.
10 uur geleden