Europees Mensenrechtenhof verwerpt zaak verkiezingen Roemenië
STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) gaat niet mee in het verzoek van de Roemeense radicaal-rechtse presidentskandidaat Calin Georgescu, die wil dat de uitslag van de eerste ronde van de presidentsverkiezingen blijft staan. Hij won die eerste ronde verrassend, maar het Roemeense constitutionele hof verklaarde die uitslag ongeldig omdat Georgescu geprofiteerd zou hebben van buitenlandse inmenging.
Georgescu vocht die beslissing aan bij het EHRM. Volgens de pro-Russische, tot voor kort onbekende kandidaat wordt het recht op vrije verkiezingen geschonden door de hele uitslag te schrappen. Georgescu ging in beroep tegen de beslissing van het constitutionele hof en vroeg het EHRM om "tijdelijke maatregelen". Hij wil dat het verkiezingsproces en de voorbereidingen voor de tweede ronde gewoon doorgaan tot er een besluit is over zijn beroep.
Het hof in Straatsburg heeft dat verzoek verworpen. Volgens het EHRM kunnen er alleen tijdelijke maatregelen worden opgelegd als er een risico zou zijn op "onherstelbare schade" en is dat nu in Roemenië niet het geval.
De eerste en de tweede ronde van de presidentsverkiezingen in Roemenië staan nu gepland in mei.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.
2 uur geledenHONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, kondigde dinsdag de oprichting aan van een onafhankelijke commissie die de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool moet onderzoeken.A
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.
4 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.
6 uur geledenPOKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.
10 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.
12 uur geledenKINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.
12 uur geleden