Europees Mensenrechtenhof verwerpt zaak verkiezingen Roemenië
STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) gaat niet mee in het verzoek van de Roemeense radicaal-rechtse presidentskandidaat Calin Georgescu, die wil dat de uitslag van de eerste ronde van de presidentsverkiezingen blijft staan. Hij won die eerste ronde verrassend, maar het Roemeense constitutionele hof verklaarde die uitslag ongeldig omdat Georgescu geprofiteerd zou hebben van buitenlandse inmenging.
Georgescu vocht die beslissing aan bij het EHRM. Volgens de pro-Russische, tot voor kort onbekende kandidaat wordt het recht op vrije verkiezingen geschonden door de hele uitslag te schrappen. Georgescu ging in beroep tegen de beslissing van het constitutionele hof en vroeg het EHRM om "tijdelijke maatregelen". Hij wil dat het verkiezingsproces en de voorbereidingen voor de tweede ronde gewoon doorgaan tot er een besluit is over zijn beroep.
Het hof in Straatsburg heeft dat verzoek verworpen. Volgens het EHRM kunnen er alleen tijdelijke maatregelen worden opgelegd als er een risico zou zijn op "onherstelbare schade" en is dat nu in Roemenië niet het geval.
De eerste en de tweede ronde van de presidentsverkiezingen in Roemenië staan nu gepland in mei.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/NUUK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.
4 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.
8 uur geledenCARACAS (ANP) - CIA-directeur John Ratcliffe is afgereisd naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas voor een ontmoeting met interim-leider Delcy Rodríguez, meldt The New York Times. Volgens de krant is dat een teken dat de Amerikaanse regering verder wil met haar als machthebber na het gevangennemen van president Nicolás Maduro, en dus niet met de oppositie.
9 uur geleden