Europees Mensenrechtenhof verwerpt zaak verkiezingen Roemenië
STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) gaat niet mee in het verzoek van de Roemeense radicaal-rechtse presidentskandidaat Calin Georgescu, die wil dat de uitslag van de eerste ronde van de presidentsverkiezingen blijft staan. Hij won die eerste ronde verrassend, maar het Roemeense constitutionele hof verklaarde die uitslag ongeldig omdat Georgescu geprofiteerd zou hebben van buitenlandse inmenging.
Georgescu vocht die beslissing aan bij het EHRM. Volgens de pro-Russische, tot voor kort onbekende kandidaat wordt het recht op vrije verkiezingen geschonden door de hele uitslag te schrappen. Georgescu ging in beroep tegen de beslissing van het constitutionele hof en vroeg het EHRM om "tijdelijke maatregelen". Hij wil dat het verkiezingsproces en de voorbereidingen voor de tweede ronde gewoon doorgaan tot er een besluit is over zijn beroep.
Het hof in Straatsburg heeft dat verzoek verworpen. Volgens het EHRM kunnen er alleen tijdelijke maatregelen worden opgelegd als er een risico zou zijn op "onherstelbare schade" en is dat nu in Roemenië niet het geval.
De eerste en de tweede ronde van de presidentsverkiezingen in Roemenië staan nu gepland in mei.
Meer uit Buitenland
MODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.
1 uur geledenSCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk heeft zich "een tiental" nieuwe vermoedelijke slachtoffers van de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein gemeld, zegt een officier van justitie in Parijs. Het parket opende een onderzoek naar mensenhandel naar aanleiding van de documenten die de Amerikaanse overheid vrijgaf over Epstein, die in 2019 dood werd gevonden in zijn cel.
3 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker vier doden gevallen, melden gezondheidsfunctionarissen.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de hulpverlening in de Democratische Republiek Congo en Oeganda opschalen vanwege een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de DRC. Het gaat vooral om preventie en voorlichting over bescherming tegen het dodelijke virus en de symptomen, meldt de organisatie. Artsen Zonder Grenzen zei eerder op te willen schalen.
6 uur geledenMODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.
7 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.
8 uur geleden