Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europees kampioen Nys snelste in wereldbekerveldrit Benidorm

Europees kampioen Nys snelste in wereldbekerveldrit Benidorm

BENIDORM (ANP) - De Belgische veldrijder Thibau Nys heeft de wereldbekerwedstrijd van Benidorm gewonnen. Het was de vijfde zege van het seizoen voor de renner van Baloise Glowi Lions, die ook als wegrenner furore maakt. Nys werd dit seizoen zowel Europees als Belgisch kampioen veldrijden, maar boekte in de Spaanse badplaats pas zijn eerste zege in de wereldbeker.

Op enige afstand finishte zijn landgenoot Eli Iserbyt als tweede. De Nederlander Lars van der Haar werd derde. De Belg Michael Vanthourenhout, leider in de wereldbekerstand, werd vijfde.

Hij wordt voor de eindzege alleen nog bedreigd door zijn landgenoten Toon Aerts en Iserbyt.

'Goede benen op het juiste moment'

De Belg Niels Vandeputte was het snelst weg, maar grote verschillen ontstonden er niet in een wedstrijd die traditiegetrouw iets weg heeft van een wegkoers voor behendige renners. Zonder modder en klimmetjes is wegrijden moeilijk en ontstond er al snel een lang lint van renners. Nys probeerde het halverwege met een versnelling. De Europees kampioen had bij het ingaan van de vijfde ronde een negental in zijn wiel. Onder hen bevonden zich de Nederlanders Pim Ronhaar en Van der Haar.

Van der Haar en Iserbyt namen enige afstand bij het ingaan van de voorlaatste ronde, maar Van Aert reed het gat dicht met in zijn spoor Nys. Die liet vervolgens iedereen achter. "De puzzelstukjes vallen precies in elkaar. Ik heb de goede benen op het juiste moment", sprak Nys twee weken voor het WK in het flashinterview. Daar wacht regerend wereldkampioen Mathieu van der Poel, die de wedstrijd in Spanje liet schieten.

Meer uit Sport

Van Westering sluit tot Spelen aan bij zwemselectie in Eindhoven

NIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.

2 uur geleden
Basketballers New York winnen weer in finale Eastern Conference

NEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.

3 uur geleden
NASCAR-icoon Busch (41) overleden aan ziekte

CONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.

5 uur geleden
Uitspraken Verstappen wijzen op langer verblijf in Formule 1

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.

14 uur geleden
Verhoeven en Usyk vechten enkel om wereldtitel van boksbond WBC

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.

16 uur geleden
Verhoeven krijgt ook een herkansing als hij verliest van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."

17 uur geleden
Belg Segaert wint twaalfde rit Giro na late aanval

NOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.

20 uur geleden