Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europees kampioen Nys snelste in wereldbekerveldrit Benidorm

Europees kampioen Nys snelste in wereldbekerveldrit Benidorm

BENIDORM (ANP) - De Belgische veldrijder Thibau Nys heeft de wereldbekerwedstrijd van Benidorm gewonnen. Het was de vijfde zege van het seizoen voor de renner van Baloise Glowi Lions, die ook als wegrenner furore maakt. Nys werd dit seizoen zowel Europees als Belgisch kampioen veldrijden, maar boekte in de Spaanse badplaats pas zijn eerste zege in de wereldbeker.

Op enige afstand finishte zijn landgenoot Eli Iserbyt als tweede. De Nederlander Lars van der Haar werd derde. De Belg Michael Vanthourenhout, leider in de wereldbekerstand, werd vijfde.

Hij wordt voor de eindzege alleen nog bedreigd door zijn landgenoten Toon Aerts en Iserbyt.

'Goede benen op het juiste moment'

De Belg Niels Vandeputte was het snelst weg, maar grote verschillen ontstonden er niet in een wedstrijd die traditiegetrouw iets weg heeft van een wegkoers voor behendige renners. Zonder modder en klimmetjes is wegrijden moeilijk en ontstond er al snel een lang lint van renners. Nys probeerde het halverwege met een versnelling. De Europees kampioen had bij het ingaan van de vijfde ronde een negental in zijn wiel. Onder hen bevonden zich de Nederlanders Pim Ronhaar en Van der Haar.

Van der Haar en Iserbyt namen enige afstand bij het ingaan van de voorlaatste ronde, maar Van Aert reed het gat dicht met in zijn spoor Nys. Die liet vervolgens iedereen achter. "De puzzelstukjes vallen precies in elkaar. Ik heb de goede benen op het juiste moment", sprak Nys twee weken voor het WK in het flashinterview. Daar wacht regerend wereldkampioen Mathieu van der Poel, die de wedstrijd in Spanje liet schieten.

Meer uit Sport

Van der Poel tipt Pogacar: hopen op uitzonderlijke dag

ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel beseft dat het niet makkelijk wordt om voor de vierde keer de Ronde van Vlaanderen te winnen. Dat zei de Nederlandse wielrenner bij de start van de Vlaamse voorjaarsklassieker in Antwerpen bij Sporza. Hij tipt Tadej Pogacar als de favoriet. De Sloveen won vorig jaar en in 2023.

1 uur geleden
Wielrenner Del Grosso boekt in Limburg tweede profzege op de weg

EIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.

18 uur geleden
Tennisser De Jong verliest in kwalificaties Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.

19 uur geleden
Van de Zandschulp onderuit in Boekarest na gemiste matchpoints

BOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.

19 uur geleden
Basketballer Doncic mist slot reguliere competitie met blessure

LOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.

1 dag geleden
Van de Zandschulp naar halve finale tennistoernooi Boekarest

BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.

1 dag geleden
Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

2 dagen geleden