Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europees kampioen Nys snelste in wereldbekerveldrit Benidorm

Europees kampioen Nys snelste in wereldbekerveldrit Benidorm

BENIDORM (ANP) - De Belgische veldrijder Thibau Nys heeft de wereldbekerwedstrijd van Benidorm gewonnen. Het was de vijfde zege van het seizoen voor de renner van Baloise Glowi Lions, die ook als wegrenner furore maakt. Nys werd dit seizoen zowel Europees als Belgisch kampioen veldrijden, maar boekte in de Spaanse badplaats pas zijn eerste zege in de wereldbeker.

Op enige afstand finishte zijn landgenoot Eli Iserbyt als tweede. De Nederlander Lars van der Haar werd derde. De Belg Michael Vanthourenhout, leider in de wereldbekerstand, werd vijfde.

Hij wordt voor de eindzege alleen nog bedreigd door zijn landgenoten Toon Aerts en Iserbyt.

'Goede benen op het juiste moment'

De Belg Niels Vandeputte was het snelst weg, maar grote verschillen ontstonden er niet in een wedstrijd die traditiegetrouw iets weg heeft van een wegkoers voor behendige renners. Zonder modder en klimmetjes is wegrijden moeilijk en ontstond er al snel een lang lint van renners. Nys probeerde het halverwege met een versnelling. De Europees kampioen had bij het ingaan van de vijfde ronde een negental in zijn wiel. Onder hen bevonden zich de Nederlanders Pim Ronhaar en Van der Haar.

Van der Haar en Iserbyt namen enige afstand bij het ingaan van de voorlaatste ronde, maar Van Aert reed het gat dicht met in zijn spoor Nys. Die liet vervolgens iedereen achter. "De puzzelstukjes vallen precies in elkaar. Ik heb de goede benen op het juiste moment", sprak Nys twee weken voor het WK in het flashinterview. Daar wacht regerend wereldkampioen Mathieu van der Poel, die de wedstrijd in Spanje liet schieten.

Meer uit Sport

Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

9 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

10 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

12 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

13 uur geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

15 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

1 dag geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

1 dag geleden