Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europees kampioen Italië verliest van Noord-Macedonië en mist WK

Europees kampioen Italië verliest van Noord-Macedonië en mist WK

PALERMO (ANP) - De voetballers van Italië ontbreken op het WK voetbal. De regerend Europees kampioen verloor in de play-offs voor het WK in Palermo met 1-0 van Noord-Macedonië. De Noord-Macedoniërs nemen het dinsdag voor een WK-ticket op tegen Portugal, dat met 3-1 van Turkije won.

Het is de tweede keer op rij dat Italië ontbreekt op het WK. In 2018 miste de viervoudig wereldkampioen het WK toen de ploeg in de play-offs werd uitgeschakeld door Zweden.

Italië was in de kwalificatiegroep als tweede geëindigd achter Zwitserland. Afgelopen zomer werden de Italianen nog Europees kampioen op het Euro 2020 dat een jaar later werd gespeeld vanwege de coronapandemie.

Kansen

In Palermo kon de Europees kampioen van bondscoach Roberto Mancini maar niet tot scoren komen. De grootste kans was er in de eerste helft voor Domenico Berardi die na een blunder van doelman Stole Dimitrievski bij het uitschieten kon aanleggen. Maar de keeper was net op tijd terug om redding te brengen.

Ook in de tweede helft lukte het de Italianen niet om de kansen te benutten. In blessuretijd maakte Aleksandar Trajkovski met een van de weinige schoten op doel van de bezoekers het drama compleet voor de Italianen. Doelman Gianluigi Donnarumma kon het schot niet keren. Een laatste kans om nog gelijk te komen voor de Italianen ging net naast.

Portugal

Portugal zette in Porto vanaf het begin druk om de Turken snel op achterstand te zetten. Dat leverde heel veel kansen op. Otavio opende in de 15e minuut de score. Berkan Kutlu kreeg kort daarna nog een grote kans op de gelijkmaker, maar daarna dicteerde Portugal de wedstrijd. Diogo Jota kopte uit een pass van Otavio nog voor de rust de 2-0 binnen. In de tweede helft bracht Burak Yilmaz na een goed steekballetje de spanning terug.

Turkije kreeg in de slotfase een strafschop. Verdediger José Fonte tikte in het zestienmetergebied tegen de voet van invaller Enes Ünal aan die vervolgens naar de grond ging. Na het zien van de beelden wees scheidsrechter Daniel Siebert naar de stip. Yilmaz schoot echter hoog over. Invaller Matheus Nunes maakte er in de extra tijd 3-1 van.

Meer uit Voetbal

Timber wint bij debuut voor Olympique Marseille van RC Lens

MARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft zijn debuut bij Olympique Marseille gemaakt met een overwinning op RC Lens. In Marseille won de thuisploeg met 3-1. Timber, die vrijdag Feyenoord officieel verruilde voor de Franse topclub, begon in de basis en werd in de tweede helft gewisseld.

4 uur geleden
Real Madrid na zege op Villarreal aan kop in La Liga

VILA-REAL (ANP) - Real Madrid heeft door een zege op Villarreal de koppositie in de Spaanse competitie La Liga overgenomen van FC Barcelona. De Madrilenen van de nieuwe coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 van de ploeg die afgelopen dinsdag verloor van Ajax in de Champions League.

4 uur geleden
FC Twente en Excelsior komen niet tot scoren in Enschede

ENSCHEDE (ANP) - De wedstrijd tussen FC Twente en Excelsior in de Eredivisie is geëindigd in 0-0. FC Twente blijft door het gelijkspel met 30 punten op de zesde plaats van de ranglijst staan. Excelsior stijgt naar de dertiende plaats met 22 punten.

4 uur geleden
Voetbalsters Barcelona winnen Supercup na openingstreffer Brugts

CASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.

5 uur geleden
PSV verspeelt tegen NAC eerste punten sinds september

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst sinds september punten verspeeld in de Eredivisie. Thuis tegen NAC Breda wist de ploeg van trainer Peter Bosz pas in de blessuretijd een punt veilig te stellen (2-2).

5 uur geleden
NEC boekt tegen PEC Zwolle tiende zege in Eredivisie

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tiende overwinning geboekt in de Eredivisie. In de Goffert versloeg de ploeg van trainer Dick Schreuder PEC Zwolle met 2-1. Koki Ogawa en Tjaronn Chery scoorden voor NEC. Younes Namli had de score geopend voor PEC.

6 uur geleden
Liverpool verliest bij Bournemouth door doelpunt in slotseconden

BOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth in de Premier League door een doelpunt in de slotseconden verloren. Het werd 3-2 aan de Engelse zuidkust. Liverpool is er dit kalenderjaar nog niet in geslaagd te winnen in de Engelse competitie.

7 uur geleden