Europees kampioen Italië verliest van Noord-Macedonië en mist WK
PALERMO (ANP) - De voetballers van Italië ontbreken op het WK voetbal. De regerend Europees kampioen verloor in de play-offs voor het WK in Palermo met 1-0 van Noord-Macedonië. De Noord-Macedoniërs nemen het dinsdag voor een WK-ticket op tegen Portugal, dat met 3-1 van Turkije won.
Het is de tweede keer op rij dat Italië ontbreekt op het WK. In 2018 miste de viervoudig wereldkampioen het WK toen de ploeg in de play-offs werd uitgeschakeld door Zweden.
Italië was in de kwalificatiegroep als tweede geëindigd achter Zwitserland. Afgelopen zomer werden de Italianen nog Europees kampioen op het Euro 2020 dat een jaar later werd gespeeld vanwege de coronapandemie.
Kansen
In Palermo kon de Europees kampioen van bondscoach Roberto Mancini maar niet tot scoren komen. De grootste kans was er in de eerste helft voor Domenico Berardi die na een blunder van doelman Stole Dimitrievski bij het uitschieten kon aanleggen. Maar de keeper was net op tijd terug om redding te brengen.
Ook in de tweede helft lukte het de Italianen niet om de kansen te benutten. In blessuretijd maakte Aleksandar Trajkovski met een van de weinige schoten op doel van de bezoekers het drama compleet voor de Italianen. Doelman Gianluigi Donnarumma kon het schot niet keren. Een laatste kans om nog gelijk te komen voor de Italianen ging net naast.
Portugal
Portugal zette in Porto vanaf het begin druk om de Turken snel op achterstand te zetten. Dat leverde heel veel kansen op. Otavio opende in de 15e minuut de score. Berkan Kutlu kreeg kort daarna nog een grote kans op de gelijkmaker, maar daarna dicteerde Portugal de wedstrijd. Diogo Jota kopte uit een pass van Otavio nog voor de rust de 2-0 binnen. In de tweede helft bracht Burak Yilmaz na een goed steekballetje de spanning terug.
Turkije kreeg in de slotfase een strafschop. Verdediger José Fonte tikte in het zestienmetergebied tegen de voet van invaller Enes Ünal aan die vervolgens naar de grond ging. Na het zien van de beelden wees scheidsrechter Daniel Siebert naar de stip. Yilmaz schoot echter hoog over. Invaller Matheus Nunes maakte er in de extra tijd 3-1 van.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.
14 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot voelt geen extra druk na de nederlaag van Liverpool bij Aston Villa (4-2). "We moeten ons nu richten op de thuiswedstrijd van volgende week tegen Brentford", zei hij. "Met goed spel moeten we de steun van onze fans verdienen."
46 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
10 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
13 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
13 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
14 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
14 uur geleden