Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europees kampioen Chapple zint op stunt 800 meter bij WK indoor

Europees kampioen Chapple zint op stunt 800 meter bij WK indoor

NANJING (ANP) - De Haagse atleet Samuel Chapple hoopt twee weken na het veroveren van de Europese indoortitel op de 800 meter in Apeldoorn op een nieuwe stunt bij de WK indooratletiek in Nanjing. "Ik twijfel er niet aan dat ik fysiek hersteld ben en weer iedereen kan verslaan, maar de 800 meter is ook een loterij. Je weet nooit vooraf hoe de race zal verlopen", zegt hij telefonisch vanuit zijn hotelkamer in de Chinese miljoenenstad tegen het ANP.

De 26-jarige Chapple verraste deze maand met goud op de EK indoor in Apeldoorn in een Nederlands record van 1.44,78. "Ik heb wel enkele dagen nodig gehad om het te verwerken en te beseffen wat ik had gepresteerd. Ik kon ook niet denken aan de WK, had er zelfs helemaal geen zin in. Ik weet dat veel atleten het ook te veel vinden, twee van die grote toernooien zo kort op elkaar. Maar ik had met mezelf afgesproken dat als ik me zou plaatsen voor de WK, ik zou gaan."

Inmiddels is de knop om. "Ik ben nu in Nanjing en heb de focus weer op de sport. Azië is wel even wennen. Het eten bijvoorbeeld. Het is opletten dat je geen vlees eet met foute stoffen erin. Maar alle atleten zitten in hetzelfde hotel dat door de mondiale atletiekbond is gereserveerd, dus ik ga ervan uit dat het vooraf is goedgekeurd."

Weerzien met tegenstanders

Chapple komt in Nanjing dezelfde Europeanen tegen die hij in Apeldoorn in de finale versloeg, onder wie de Belg Eliott Crestan, de Spanjaard Elvin Josué Canales en de Ier Mark English. Nieuwe tegenstanders zijn de Amerikanen, met Josh Hoey als grote naam. "Hij liep dit seizoen 1.43,24, de tweede tijd ooit. In een race waarin hij meteen de kop nam en geen gangmakers had. Dat is indrukwekkend. Ik geloof dat hij in Nanjing het wereldrecord wil aanvallen. Als het een harde finale wordt, komt er voor mij misschien ook een toptijd uit. Hij is de uitgesproken favoriet, maar op de 800 meter weet je het nooit. Ook hij kan stilvallen op de laatste meters."

Chapple loopt vrijdag de series van de 800 meter, zondag is de finale.

Meer uit Sport

Weghorst ontkent elleboogstoot richting Goes

AMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst ontkende na de nederlaag van Ajax tegen AZ (0-2) dat hij verdediger Wouter Goes een elleboogstoot had gegeven. "Het is een overtreding", erkende de spits. "Maar het was geen elleboog. Goes ging op een bepaalde manier het duel aan. En ik ging zo staan van: 'jij komt nu een keer niet bij mij in de buurt'. Hij zocht mijn elleboog op, maar ik moet mezelf anders opstellen. Hij lokte het slim uit en kreeg de scheidsrechter mee."

4 uur geleden
Verstappen oppermachtig in kwalificatie

N I e u w bericht, met duiding, verslag en reactie na 2e alinea

4 uur geleden
Sinner verslaat Alcaraz in Six Kings Slam en vangt 6 miljoen euro

RIYAD (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft het lucratieve invitatietoernooi Six Kings Slam in Saudi-Arabië op zijn naam geschreven. De Italiaan was in de finale in twee sets te sterk voor de Spanjaard Carlos Alcaraz: 6-2 6-4. Sinner verdiende ongeveer 6 miljoen euro en kreeg als trofee een gouden racket.

8 uur geleden
Verjongde handbalploeg rekent af met Bosnië in EK-kwalificatie

CAZIN (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede kwalificatiewedstrijd voor het EK van 2026 ruim gewonnen. Een sterk verjongde ploeg versloeg in Cazin het zwakke Bosnië en Herzegovina met 39-19. Afgelopen donderdag won Oranje in Den Bosch met 42-19 van Italië.

8 uur geleden
Brons Velzeboer op 1000 meter bij World Tour shorttrack Montreal

MONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de tweede wedstrijd van de World Tour shorttrack in Montreal de bronzen medaille behaald op de 1000 meter. Ze moest in de A-finale de Canadese Courtney Sarault (goud) en de Zuid-Koreaanse Choi Min-jeong (zilver) voor zich dulden.

9 uur geleden
Verstappen wint sprintrace Austin en loopt verder in op McLaren

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft in de Formule 1 met overmacht de sprintrace bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten gewonnen. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull boekte al zijn dertiende zege in de korte wedstrijd over 100 kilometer.

11 uur geleden
Piastri en Norris crashen in eerste bocht sprintrace Austin

AUSTIN (ANP) - De nummers 1 en 2 in het wereldkampioenschap van de Formule 1 zijn vlak na de start van de sprintrace bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten uitgevallen. Oscar Piastri en Lando Norris van McLaren waren betrokken bij een crash in de eerste bocht.

11 uur geleden