Europees kampioen Chapple mist medaille op 800 meter WK indoor
NANJING (ANP) - Samuel Chapple heeft na zijn stunt op de EK indoor in Apeldoorn niet voor een verrassing kunnen zorgen op de WK indoor in het Chinese Nanjing. De 26-jarige Haagse atleet eindigde als vierde in de finale van de 800 meter in een tijd van 1.45,55. Twee weken geleden kroonde hij zich tot Europees kampioen.
Chapple streed tot de laatste meters om nog een medaille te kunnen bemachtigen, maar hij kwam net tekort. De Amerikaanse topfavoriet Josh Hoey won het goud in 1.44,77. De Belg Eliott Crestan pakte het zilver in 1.44,81 en de Spanjaard Elvin JosuƩ Canales nam het brons met een tijd van 1.45,03.
Chapple had aanvankelijk helemaal geen zin in China zo kort na zijn succes in Apeldoorn. Het duurde naar eigen zeggen dagen voordat hij een beetje besefte wat hij had gepresteerd. Omdat hij zich had gekwalificeerd voor de mondiale titelstrijd reisde hij toch af naar Nanjing. Daar liet hij in de series en halve finales zien dat hij nog in vorm was. Chapple plaatste zich met tactisch bekeken races en zijn sterke eindsprint overtuigend voor de finale.
Achteraan begonnen
In de finale koos hij voor zijn beproefde tactiek om achteraan te beginnen en dan naar het einde toe naar voren op te schuiven. Maar Hoey en zijn landgenoot Brandon Miller liepen de eerste twee ronden zo hard, dat Chapple moeite had om aan te haken. In de derde ronde schoof hij op naar de vijfde plaats en in de laatste ronde deed hij er alles aan om de lopers voor hem te achterhalen, maar wist hij alleen Miller nog te passeren. Zijn tijd van 1.45,55 lag boven het Nederlands record van 1.44,88 waarmee hij in Apeldoorn de Europese indoortitel had veroverd.
"Het ging hard, te hard voor mij. Ik ben niet meer zo fris als twee weken geleden", bekende Chapple na afloop bij de NOS. "Ik wist dat de Amerikanen snode plannen hadden en heel hard zouden beginnen, maar ik moest echt op gang komen en had na 400 meter al vermoeide benen. Ik miste die versnelling die ik in Apeldoorn had. Aan de ene kant is die vierde plaats op een WK indoor waanzinnig goed, maar ik ben toch een beetje teleurgesteld omdat een medaille niet ondenkbaar was."
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit Belgiƫ: 3-2.
13 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
13 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
15 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
21 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
1 dag geleden