Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europees hof vindt detentie om bespotten Erdogan te ver gaan

Europees hof vindt detentie om bespotten Erdogan te ver gaan

STRAATSBURG (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Turkije heeft een man die president Erdogan zou hebben bespot op Facebook veel te hard aangepakt. Dat vindt het Europees Hof voor de Rechten van de Mens, dat de Turkse autoriteiten opdracht geeft een schadevergoeding van 7500 euro te betalen aan het slachtoffer.

De zaak was aangespannen door Vedat Sorli, die in eigen land was opgepakt omdat hij Erdogan zou hebben geschoffeerd met zijn berichten op sociale media. Zo deelde hij in 2014 een afbeelding waarop Erdogan stond afgebeeld in een jurk. De Turkse leider kust op die spotprent de toenmalige Amerikaanse president Barack Obama.

In Turkije kan het beledigen van de president worden bestraft met een celstraf van vier jaar. Sorli zat zo'n twee maanden in voorarrest en kreeg uiteindelijk een voorwaardelijke gevangenisstraf opgelegd van bijna een jaar. Hij had in eigen land al beroep aangetekend, maar dat was afgewezen.

De man krijgt nu wel gelijk van het Europese hof in het Franse Straatsburg. Dat vindt dat zijn vrijheid van meningsuiting is geschonden. De maandenlange detentie van de man is volgens het hof niet te rechtvaardigen.

Meer uit Buitenland

Rechtbank VS halveert megaboete voor Greenpeace

MANDAN (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechtbank heeft een boete voor Greenpeace gehalveerd naar 345 miljoen dollar (292 miljoen euro). De milieuorganisatie kreeg vorig jaar een megaboete voor betrokkenheid bij protesten tegen de aanleg van een oliepijpleiding in de staat North Dakota.

8 uur geleden
Zweden: neergehaalde drone was inderdaad van Rusland

MALMÖ (ANP) - De verdachte drone die donderdag door Zweden werd neergehaald, was inderdaad van Russische komaf. Dat bevestigt de Zweedse defensieminister Pål Jonson op X. De drone vloog in de buurt van het Franse vliegdekschip Charles de Gaulle, dat Malmö bezoekt. De minister noemt de inbreuk op het Zweedse luchtruim "ernstig en onverantwoord".

10 uur geleden
Noorwegen arresteert tiener om aanslagplannen op NAVO-basis

STAVANGER (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft een 17-jarige jongen gearresteerd die een aanslag had willen plegen op een NAVO-basis, meldt de Noorse omroep NRK. Hij wordt verdacht van een jihadistisch motief, omdat hij eerder zijn steun heeft uitgesproken voor terreurgroep Islamitische Staat.

10 uur geleden
Trump oppert 'vriendelijke overname' van Cuba

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat er mogelijk een "vriendelijke overname" van Cuba komt. Hij verduidelijkte niet wat hij daarmee bedoelt, maar dat zou mogelijk betekenen dat de Cubaanse regering moet instemmen met een machtsoverdracht aan de Verenigde Staten.

12 uur geleden
Doden en tientallen gewonden door tramontsporing Milaan

MILAAN (ANP/DPA/AFP) - Een tramontsporing heeft in de Italiaanse stad Milaan twee mensen het leven gekost. Ook zijn ongeveer veertig anderen gewond geraakt. Een van hen is volgens de brandweer in kritieke toestand.

12 uur geleden
Clinton: als ik wist wat Epstein deed, had ik hem zelf aangegeven

CHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton had geen idee van de misstanden die zedendelinquent Jeffrey Epstein beging, zei hij in een openingsverklaring die hij ook op X deelt. Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over Epstein. "Als ik ook maar enig idee had gehad van wat hij deed, zou ik hem zelf hebben aangegeven."

13 uur geleden
Oud-president Clinton getuigt over Epstein-banden

CHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over zijn banden met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Clinton is meermaals opgedoken in vrijgegeven documenten over Epstein, al zijn er geen aanwijzingen voor concrete misstanden.

13 uur geleden