Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europees grenswachtagentschap schort operaties in Hongarije op

Europees grenswachtagentschap schort operaties in Hongarije op

WARSCHAU (ANP/AFP) - Het Europese grenswachtagentschap Frontex heeft al zijn operaties in Hongarije opgeschort. Dat gebeurt nadat het Europees Hof van Justitie in december oordeelde dat de Hongaarse asielprocedures veel gebreken vertonen.

De bescherming van de buitengrenzen kan alleen succesvol zijn als onze samenwerking en activiteiten volledig in lijn zijn met EU-wetten, aldus een Frontex-woordvoerder. EU-commissaris Ylva Johansson (Binnenlandse Zaken) verwelkomde de stopzetting van de Frontex-activiteiten in Hongarije.

De nationalistische regering van premier Orban overtrad Europese wetten onder meer door asielzoekers te weigeren een aanvraag te kunnen doen door ze terug te sturen naar Servië. De Hongaarse regering ligt al langer op ramkoers met Brussel over migratie- en asielpolitiek. Orban wil eigenlijk geen moslims in zijn land opnemen.

Zelf in opspraak

Frontex zelf is overigens ook in opspraak. Zo heeft OLAF, de fraudewaakhond van de EU, een onderzoek ingesteld naar vermeende misstanden zoals wangedrag tegen personeel en het illegaal terugsturen van migranten.

Het in Warschau gevestigde grenswachtagentschap heeft volgens critici herhaaldelijk weggekeken of zelfs een aandeel gehad in zogeheten 'pushbacks' op zee tussen Griekenland en Turkije. De Griekse kustwacht zou onder de ogen van Frontex-medewerkers op gewelddadige wijze boten met migranten en vluchtelingen hebben teruggestuurd.

Meer uit Buitenland

VS stellen driehoeksoverleg voor met Oekraïne en Rusland

KYIV (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben voorgesteld om in Florida gesprekken te voeren samen met Oekraïense en Russische vertegenwoordigers. Dat zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zaterdag tegen verslaggevers.

22 minuten geleden
Zelensky: geen verkiezingen mogelijk in door Rusland bezet gebied

KYIV (ANP/RTR) - Verkiezingen in Oekraïne zijn alleen mogelijk wanneer de veiligheid van het stemproces is gewaarborgd, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Daarmee bedoelt hij dat verkiezingen nu niet kunnen worden gehouden in door Rusland bezette delen van het land.

55 minuten geleden
Epstein-dossier: FBI negeerde in 1996 klacht over kinderporno

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een vrouw die in de jaren negentig voor Jeffrey Epstein werkte, diende in 1996 een klacht in bij de FBI over zijn interesse in kinderporno. De FBI deed er niets mee. Dat blijkt uit het recent vrijgegeven dossier over de in 2019 overleden Amerikaanse zedendelinquent. Justitie had Epstein destijds al zo'n tien jaar op de korrel.

2 uur geleden
17 jaar voor Pakistaanse oud-premier Khan en zijn vrouw om fraude

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan en zijn vrouw Bushra Bibi zijn elk veroordeeld tot zeventien jaar gevangenisstraf in verband met de aankoop van luxe staatsgeschenken tegen een te lage prijs. Dat melden de rechtbank en de advocaten van Khan.

3 uur geleden
Tienduizenden aanwezigen bij uitvaart studentenleider Bangladesh

DHAKA (ANP/RTR) - Tienduizenden mensen woonden zaterdag de uitvaart bij van de vermoorde Bengalese studentenleider en verkiezingskandidaat Sharif Osman Hadi. Hij werd vorige week door gemaskerde aanvallers in zijn hoofd geschoten terwijl hij zijn verkiezingscampagne aftrapte. Zijn dood zes dagen later leidde tot gewelddadige protesten in het land.

3 uur geleden
Oekraïne meldt aanval op boorplatform en schip in Kaspische Zee

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oekraïne zegt een aanval te hebben uitgevoerd op een Russisch boorplatform en een militair patrouilleschip in de Kaspische Zee. Volgens het land maakt het deel uit van een reeks aanvallen in het gebied, maar het is de eerste die officieel door de Oekraïense krijgsmacht is erkend.

4 uur geleden
Russische gezant onderweg naar Miami voor Oekraïne-gesprekken

MIAMI (ANP/AFP) - De Russische gezant Kirill Dmitriev is onderweg naar het Amerikaanse Miami om deel te nemen aan gesprekken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne, meldt hij op X.

5 uur geleden