Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europees goud ligt voor het oprapen voor supersnelle atlete Bol

Europees goud ligt voor het oprapen voor supersnelle atlete Bol

ISTANBUL (ANP) - Femke Bol gaat voor twee gouden medailles op de komende EK indooratletiek in Istanbul. Ze wil zowel individueel als met het estafetteteam de 400 meter naar haar hand zetten. Twee jaar geleden lukte haar dat al op de EK indoor in Torun. Toen was het een aangename verrassing, dit keer rekent iedereen erop dat de 23-jarige atlete uit Amersfoort haar titels prolongeert. Ze is gewoonweg veruit de snelste van iedereen.

Haar onlangs op de NK indoor in Apeldoorn gelopen wereldrecord van 49,26 seconden is het bewijs. Op de startlijst van het EK is ze een dikke seconde sneller dan de nummer 2, en dat is haar vriendin en trainingspartner Lieke Klaver. Zij liep op de NK in het kielzog van Bol naar een persoonlijk record van 50,34. De nummer 3 op de startlijst, de Poolse Anna Kielbasinska, heeft een beste seizoenstijd (51,33) die ruim 2 seconden boven die van Bol ligt.

Bol ziet uit naar de confrontatie met Klaver. "Lieke kan hard starten en ik weet dat ze heel sterk is. Dus ik moet vanaf de start hard pushen en bij het samenvoegen zorgen dat ik voor haar loop. Dat is ook het leuke van een 400 meter indoor; het is echt een race tegen elkaar." Of ze in Istanbul weer een wereldrecord kan lopen, weet Bol echt niet. "Uiteindelijk gaat het op een toernooi om winnen en stem je de race meer af op je concurrenten. Maar het is altijd leuk om jezelf te verbazen."

Veertien passen

Bol heeft wel wat geleerd van die recordrace. "Ik mag me geen seconde comfortabel voelen. Ik moet hard starten en ook op het stuk van 200 naar 300 meter als een gek blijven gaan. Niet denken, oh ik ben hard gestart, moet ik niet rustiger aan doen? Ik weet dat ik heel goed ben op dat stuk, het is mijn geheime wapen. Daar moet ik gaan en dan gewoon die laatste 100 alles op alles zetten."

De Amersfoortse is trots op het record omdat het vorige zo lang stond (41 jaar) en omdat ze indoor nu zelfs sneller is dan de 49,44 waarmee ze vorige zomer de Europese titel outdoor veroverde, maar indoor blijft voor haar ondergeschikt aan de 400 meter horden. Dat nummer is de grote liefde van Bol. Ze is er ook heel goed in, won al olympisch brons, Europees goud en WK-zilver, maar het begeerde WK-goud ontbreekt nog. Dat wil ze deze zomer in Boedapest bemachtigen.

Haar coach Laurent Meuwly bedacht wat Bol moest veranderen om sneller te worden op het technisch lastige nummer. Hij is deze winter met haar gaan werken aan veertien passen in plaats van vijftien tussen de tien horden. Het betekende voor Bol langere passen maken en afwisselend met eerst het linkerbeen en eerst het rechterbeen over de horden. Meuwly heeft met vreugde geconstateerd dat die omschakeling is gelukt en Bol met die langere passen nog harder is gaan rennen. "Het is zo mooi om naar te kijken. Ze loopt zo ontspannen."

Meer uit Sport

Janko Franjic derde remmer Nederlandse viermansbob op Spelen

ARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.

2 uur geleden
Duitse tennistopper Zverev naar derde ronde van Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.

2 uur geleden
Deen Lund Andresen sprint naar zege in eerste rit Tour Down Under

TANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.

6 uur geleden
Alcaraz en Sabalenka zonder setverlies verder op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.

6 uur geleden
Olympisch kampioene Meester stopt na zestien jaar met toproeien

AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.

23 uur geleden
Raad van commissarissen Ajax draagt vijf leden voor

AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.

1 dag geleden
Flamboyante oud-winnares Osaka naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.

1 dag geleden