Europees avontuur Go Ahead Eagles voorbij na verlies bij SK Brann
BERGEN (ANP) - Voor Go Ahead Eagles zit het Europese avontuur er nu al op. De ploeg uit Deventer verloor in de tweede voorronde van de Conference League met 2-1 bij het Noorse SK Brann. Vorige week eindigde de heenwedstrijd in de Adelaarshorst in een 0-0-gelijkspel.
Go Ahead Eagles kwam tegen de huidige nummer 3 van de Noorse competitie nog wel razendsnel op voorsprong door een doelpunt van Søren Tengstedt. De Deen schoot op aangeven van landgenoot Jakob Breum met links diagonaal raak via de binnenkant van de paal.
Na een fout achterin bij de formatie uit Deventer kwam SK Brann vlak voor rust op gelijke hoogte. Bård Finne passeerde doelman Jeffrey de Lange. De Lange voorkwam na iets meer dan een uur spelen de 2-1 met een redding, maar uit de daaropvolgende corner kopte Fredrik Knudsen de bal binnen.
Sterke Noren
Invaller Mathis Suray kreeg zo'n twintig minuten voor tijd nog een enorme kans op de 2-2, maar stuitte op Brann-keeper Mathias Dyngeland. De sterkere Noren raakten even later via de eveneens ingevallen Aune Heggebø de paal. In de resterende minuten kon Go Ahead Eagles geen vuist meer maken in Bergen. SK Brann was zelfs nog enkele keren dicht bij een derde treffer.
Go Ahead Eagles plaatste zich voor de voorrondes van de Conference League door in de finale van de play-offs in eigen land te winnen van FC Utrecht. De ploeg van trainer René Hake was in de Eredivisie als negende geëindigd. De naar Manchester United vertrokken Hake is inmiddels opgevolgd door Paul Simonis.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Raphinha heeft zijn toekomst aan FC Barcelona verbonden. De 29-jarige aanvaller heeft zijn contract tot medio 2030 verlengd, zo maakte de kampioen van Spanje bekend.
10 minuten geledenTOKIO (ANP) - Kozo Tashima stelt zich kandidaat voor de verkiezingen voor het voorzitterschap van wereldvoetbalbond FIFA. Dat heeft hij na een vergadering van de Japanse voetbalbond laten weten.
40 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - Niclas Füllkrug keert na ruim een jaar terug in de nationale ploeg van Duitsland. Bondscoach Jürgen Klopp heeft de spits opgenomen in zijn selectie voor de komende duels met Servië en het Nederlands elftal in de Nations League. De 33-jarige aanvaller van Werder Bremen is met negen doelpunten topscorer van de Bundesliga.
1 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo neemt afscheid als international van Portugal. "De dag is aangebroken dat ik het shirt van de nationale ploeg met nummer 7 teruggeef", vertelt de aanvaller in een videoboodschap op Instagram. "23 jaar heb ik het voorrecht en de verantwoordelijkheid gehad om dit shirt te dragen, te verdedigen en te tonen in stadions over de hele wereld. Nu is het klaar."
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Harry Kane heeft zijn contract bij Bayern München verlengd. De winnaar van de Gouden Bal voor beste voetballer van de wereld blijft tot medio 2029 bij de kampioen van Duitsland.
4 uur geledenMALABO (ANP) - Jesus Owono ontbreekt in de selectie van Equatoriaal-Guinea voor de komende kwalificatieduels met Zimbabwe voor de Afrika Cup. De 25-jarige doelman van FC Andorra kwam maandag hard in botsing met Jesús de Miguel. De spits van CD Tenerife overleed dinsdag in een ziekenhuis.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten en Europese bondgenoten berekeningen voorgelegd over hoeveel geld volgend jaar nodig is om de oorlog tegen Rusland voort te zetten. Ook is besproken hoe een verwacht financieringstekort kan worden gedekt. Dat meldde de Oekraïense inlichtingenchef Rustem Oemerov na overleg in Brussel.
11 uur geleden