Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europees atlete Bol ook gekozen tot Sportvrouw van het Jaar

Europees atlete Bol ook gekozen tot Sportvrouw van het Jaar

UTRECHT (ANP) - Femke Bol is op het Sportgala in Utrecht voor het eerst in haar carrière gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De 23-jarige atlete verover twee gouden medailles op de WK atletiek in Boedapest en liep een wereldrecord indoor op de 400 meter. Ze werd voor die prestaties eerder dit jaar al geëerd met de titel Europees atlete van het Jaar.

Bol kreeg in de verkiezing de meeste stemmen van haar collega-topsporters en de vakjury en ontving de bijbehorende Jaap Eden Award tijdens het gala in evenementenlocatie DeFabrique.

Ze is de opvolger van schaatsster Irene Schouten, die dit jaar niet genomineerd was. Atlete Sifan Hassan (winnares marathons van Londen en Chicago) en roeister Karolien Florijn (wereldkampioene skiff) waren de twee andere genomineerden.

Successen

Bol excelleerde afgelopen zomer op de WK in Boedapest met de wereldtitel op de 400 meter horden. Ze won ook goud met de estafetteploeg op de 4x400 meter. De Amersfoortse lag op de eerste dag van het toernooi ook op koers voor goud op de 4x400 meter gemengd, maar ze kwam vlak voor de meet door extreme verzuring in de benen ten val.

Bol bleef dit jaar ongeslagen in de Diamond League op de 400 horden en ze schitterde in het voorjaar op de 400 meter met een wereldrecord indoor van 49,26 seconden. Ze liep het 41 jaar oude record van de Tsjechische Jarmila Kratochvilova uit de boeken. Er volgde ook nog twee Europese indoortitels.

Europese uitverkiezing

Al die prestaties leverden Bol in oktober al de verkiezing tot Europees atlete van het jaar op. Ze was ook genomineerd voor Wereldatlete van het Jaar, maar die verkiezing won ze niet.

Meer uit Sport

Kunstschaatsster Sakamoto neemt afscheid met vierde wereldtitel

PRAAG (ANP) - De Japanse kunstschaatsster Kaori Sakamoto (25) heeft haar carrière in stijl afgesloten. In Praag werd ze voor de vierde keer wereldkampioen. Haar landgenote Mone Chiba werd tweede, het brons was voor Nina Pinzarrone uit België.

4 uur geleden
Van der Poel dacht te worden ingelopen na lange solo

HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.

8 uur geleden
Van der Poel wint voor derde keer op rij E3 Saxo Classic

HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer op rij de E3 Saxo Classic op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech kwam na 208,5 kilometer na een lange solo aan in Harelbeke, waarin hij in de finale vier achtervolgers net voorbleef. De Noor Per Strand Hagenes werd tweede en de Belg Florian Vermeersch derde.

8 uur geleden
Vingegaard wint vijfde etappe en leidt in de Ronde van Catalonië

LA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).

10 uur geleden
Trump feliciteert IOC met uitsluiten transgender vrouwen Spelen

WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.

14 uur geleden
Honkballer Rafaela belangrijk voor Red Sox op openingsdag MLB

CINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.

14 uur geleden
Nederland organiseert EK Hockey 2029 voor mannen en vrouwen

UTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.

15 uur geleden