Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europees akkoord geeft klant recht op reparatie van apparaten

Europees akkoord geeft klant recht op reparatie van apparaten

BRUSSEL (ANP) - Consumenten in de Europese Unie krijgen het recht om afwasmachines, mobiele telefoons en andere apparaten te laten repareren. De nieuwe EU-regels moeten meer spullen behoeden voor de schroothoop, hebben de EU-landen en het Europees Parlement afgesproken.

Als iets kapot of versleten is hebben consumenten nu vaak geen andere keuze dan het nieuw te kopen. Dat is slecht voor de planeet en voor hun portemonnee. Als dat verandert, kunnen ze volgens de Europese Commissie ieder jaar 12 miljard euro besparen.

Verkopers worden onder meer verplicht om defecte producten tijdens de garantieperiode op verzoek van een klant te herstellen, staat in een voorlopig akkoord dat onderhandelaars van de EU-lidstaten en het EU-parlement hebben gesloten. Is de garantie verlopen, dan kan een klant aanspraak maken op reparatie voor een redelijke prijs en binnen een redelijke termijn. Wie een product laat repareren, krijgt een extra jaar garantie. Het wordt fabrikanten verboden om reparatie onmogelijk te maken.

Wasmachines

De nieuwe regels gaan gelden voor apparaten als stofzuigers, wasmachines en tablets. De komende jaren zullen andere producten volgen.

Het voltallige Europees Parlement en de EU-landen moeten het akkoord nog bekrachtigen, maar dat gaat haast nooit mis. Dan hebben de EU-landen nog twee jaar om de regels in te voeren.

Meer uit Financieel

Schiphol verwacht geen gestrande slapers meer, bedden weggehaald

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.

1 uur geleden
Maleisië beperkt toegang tot Grok om seksuele beelden

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.

2 uur geleden
Duitse minister wil meer samenwerking rond zeldzame grondstoffen

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.

2 uur geleden
Egypte sluit duurzame energiedeals ter waarde van 1,8 miljard

CAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.

3 uur geleden
Ook zondag boerenblokkades in België tegen Mercosur-deal

NAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.

4 uur geleden
China wil zich in 2026 richten op verbeteren exportcontroles

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.

5 uur geleden
Schiphol: geen geschrapte vluchten zondag, geen overnachters meer

SCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."

7 uur geleden