Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

European Film Academy boycot Russische films

European Film Academy boycot Russische films

BRUSSEL (ANP) - De European Film Academy staat achter de oproep van de Oekraïense filmsector om Russische films te boycotten. Producties uit Rusland zijn dit jaar daarom uitgesloten tijdens de European Film Awards, aldus de Academy, een organisatie van Europese filmprofessionals.

"De Academy veroordeelt met klem de oorlog die door Rusland is begonnen - de soevereiniteit en het grondgebied van Oekraïne moeten worden gerespecteerd. De acties van Poetin zijn verschrikkelijk en totaal onaanvaardbaar. We veroordelen ze met klem", aldus de Europese organisatie.

De European Film Academy blijft filmmakers steunen en verenigen "die ons geloof in menselijke waardigheid, vrijheid, democratie, gelijkheid, de rechtsstaat en mensenrechten delen". De organisatie steunt Russische filmmakers die zich tegen de oorlog uitspreken, maar "met het oog op een brute en ongerechtvaardigde aanval, moeten we onze zusters en broeders in Oekraïne steunen, wier leven op het spel staat".

De European Film Awards worden in december uitgereikt in IJsland. De prijzen gaan naar de beste films, acteurs en makers van films uit Europa.

Meer uit Buitenland

31 doden bij geweld in gevangenis in Ecuador

MACHALA (ANP/AFP) - In een gevangenis in het Ecuadoraanse Machala zijn zondag 31 gedetineerden om het leven gekomen en tientallen anderen gewond geraakt bij geweldsincidenten, heeft de gevangenisautoriteit bekendgemaakt.

2 uur geleden
Media: Senatoren VS akkoord over einde shutdown

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In de Verenigde Staten hebben Republikeinen en Democraten in de Senaat een akkoord bereikt om de federale overheid tot 30 januari te financieren, zeggen bronnen tegen Politico en CNN. Dat zou het einde van de huidige shutdown betekenen.

3 uur geleden
VN bezorgd om toenemende hitte in vluchtelingenkampen

BELÉM (ANP) - Het aantal extreem hete dagen in vijftien vluchtelingenkampen die het vaakst te maken hebben met hitte is in 2050 zeker verdubbeld. Dat is reden tot zorg, meldt VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR in een maandag gepubliceerd rapport. Tussen 2007 en 2016 hadden de kampen gemiddeld zo'n 101 extreem hete dagen per jaar. In 2050 zijn dat er naar verwachting 202.

6 uur geleden
Blue Origin stelt lancering Marsmissie op laatste moment uit

CAPE CANAVERAL (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin heeft zondag de lancering uitgesteld van een missie die twee ruimtevaartuigen richting Mars moet sturen. Het zou de eerste Marsmissie worden van het bedrijf van multimiljardair Jeff Bezos, maar de start vanaf Cape Canaveral in Florida werd op het laatste moment afgeblazen.

7 uur geleden
Tientallen gewonden door botsing treinen in Slowakije

BRATISLAVA (ANP/RTR) - Door een botsing tussen twee passagierstreinen in Slowakije zijn volgens de autoriteiten tientallen mensen gewond geraakt. Nieuwssite DennÍk N schrijft dat er ongeveer dertig gewonden zijn.

8 uur geleden
Trump blij met vertrek BBC-baas en topvrouw

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft verheugd gereageerd op het aftreden van de directeur-generaal van de BBC Tim Davie en topvrouw Deborah Turness, die hoofdverantwoordelijk is voor de berichtgeving van de Britse omroep. De twee maakten eerder zondag bekend op te stappen na kritiek dat een documentaire van de BBC kijkers zou hebben misleid door een toespraak van Trump te bewerken.

8 uur geleden
Bob Vylan ontvangt excuses en schadevergoeding van Britse krant

MANCHESTER (ANP) - Punkformatie Bob Vylan heeft excuses en een schadevergoeding ontvangen van Reach plc, de uitgever van de Manchester Evening News. Dat meldt de advocaat van Pascal Robinson, zoals Bob Vylan-frontman Bobby Vylan in het echt heet, in een persbericht. De krant schreef in oktober dat Vylan tijdens een recent optreden de Hitlergroet had gebracht.

10 uur geleden