'Europcar heeft geen trek in overname door Volkswagen'
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Autoverhuurbedrijf Europcar ziet het naar verluidt niet zitten om overgenomen te worden door de Duitse autofabrikant Volkswagen. De van huis uit Franse onderneming zou een overnamebod van ongeveer 2,2 miljard euro naast zich hebben neergelegd, meldden bronnen aan persbureau Bloomberg. Volkswagen zou vooral geïnteresseerd zijn in de infrastructuur en technologie op het gebied van mobiliteit, waarmee Volkswagen zijn mobiliteitsdiensten verder kan uitbouwen.
Een consortium onder leiding van Volkswagen bood naar verluidt ongeveer 0,44 euro per aandeel, wat een premie van 12 procent zou betekenen op de slotkoers van dinsdag. Ook de Nederlandse auto-importeur Pon zou een van de bieders zijn.
Voor de eigenaren van het autoverhuurbedrijf, voornamelijk hedgefondsen, zou het bod te laag zijn. Het aandeel Europcar noteerde woensdagmiddag 9 procent lager, waarmee aan Europcar een prijskaartje van 1,9 miljard euro zou hangen. Volkswagen zou niet van plan zijn om zijn bod verder te verhogen.
Faillissementsbescherming
Een overname komt Europcar mogelijk goed uit. Het bedrijf diende eind vorig jaar in de Verenigde Staten een bepaalde vorm van faillissementsbescherming in, een zogeheten Chapter 15-procedure.
Volkswagen weigerde tegenover Bloomberg commentaar. Europcar en Pon waren niet direct bereikbaar voor een reactie.
Meer uit Financieel
ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.
3 uur geledenWENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.
8 uur geledenESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.
9 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
1 dag geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
1 dag geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
1 dag geleden