Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Europcar heeft geen trek in overname door Volkswagen'

'Europcar heeft geen trek in overname door Volkswagen'

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Autoverhuurbedrijf Europcar ziet het naar verluidt niet zitten om overgenomen te worden door de Duitse autofabrikant Volkswagen. De van huis uit Franse onderneming zou een overnamebod van ongeveer 2,2 miljard euro naast zich hebben neergelegd, meldden bronnen aan persbureau Bloomberg. Volkswagen zou vooral geïnteresseerd zijn in de infrastructuur en technologie op het gebied van mobiliteit, waarmee Volkswagen zijn mobiliteitsdiensten verder kan uitbouwen.

Een consortium onder leiding van Volkswagen bood naar verluidt ongeveer 0,44 euro per aandeel, wat een premie van 12 procent zou betekenen op de slotkoers van dinsdag. Ook de Nederlandse auto-importeur Pon zou een van de bieders zijn.

Voor de eigenaren van het autoverhuurbedrijf, voornamelijk hedgefondsen, zou het bod te laag zijn. Het aandeel Europcar noteerde woensdagmiddag 9 procent lager, waarmee aan Europcar een prijskaartje van 1,9 miljard euro zou hangen. Volkswagen zou niet van plan zijn om zijn bod verder te verhogen.

Faillissementsbescherming

Een overname komt Europcar mogelijk goed uit. Het bedrijf diende eind vorig jaar in de Verenigde Staten een bepaalde vorm van faillissementsbescherming in, een zogeheten Chapter 15-procedure.

Volkswagen weigerde tegenover Bloomberg commentaar. Europcar en Pon waren niet direct bereikbaar voor een reactie.

Meer uit Financieel

Prijs goud en zilver piekt na Trumps dreiging met importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.

5 minuten geleden
Prijs goud en zilver piekt na Trumps dreiging met importheffingen

WASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.

2 uur geleden
Oxfam: vermogen miljardairs naar record van 18,3 biljoen dollar

DEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.

5 uur geleden
Macron wil dat EU antidwanginstrument gebruikt tegen heffingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.

18 uur geleden
Italiaanse premier Meloni noemt dreigende heffingen 'een fout'

SEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.

18 uur geleden
Duitse brancheclub roept EC op maatregelen te nemen na heffing VS

BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.

20 uur geleden
Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

1 dag geleden