'Europcar heeft geen trek in overname door Volkswagen'
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Autoverhuurbedrijf Europcar ziet het naar verluidt niet zitten om overgenomen te worden door de Duitse autofabrikant Volkswagen. De van huis uit Franse onderneming zou een overnamebod van ongeveer 2,2 miljard euro naast zich hebben neergelegd, meldden bronnen aan persbureau Bloomberg. Volkswagen zou vooral geïnteresseerd zijn in de infrastructuur en technologie op het gebied van mobiliteit, waarmee Volkswagen zijn mobiliteitsdiensten verder kan uitbouwen.
Een consortium onder leiding van Volkswagen bood naar verluidt ongeveer 0,44 euro per aandeel, wat een premie van 12 procent zou betekenen op de slotkoers van dinsdag. Ook de Nederlandse auto-importeur Pon zou een van de bieders zijn.
Voor de eigenaren van het autoverhuurbedrijf, voornamelijk hedgefondsen, zou het bod te laag zijn. Het aandeel Europcar noteerde woensdagmiddag 9 procent lager, waarmee aan Europcar een prijskaartje van 1,9 miljard euro zou hangen. Volkswagen zou niet van plan zijn om zijn bod verder te verhogen.
Faillissementsbescherming
Een overname komt Europcar mogelijk goed uit. Het bedrijf diende eind vorig jaar in de Verenigde Staten een bepaalde vorm van faillissementsbescherming in, een zogeheten Chapter 15-procedure.
Volkswagen weigerde tegenover Bloomberg commentaar. Europcar en Pon waren niet direct bereikbaar voor een reactie.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
19 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
20 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
21 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
22 uur geleden