Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Europcar heeft geen trek in overname door Volkswagen'

'Europcar heeft geen trek in overname door Volkswagen'

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Autoverhuurbedrijf Europcar ziet het naar verluidt niet zitten om overgenomen te worden door de Duitse autofabrikant Volkswagen. De van huis uit Franse onderneming zou een overnamebod van ongeveer 2,2 miljard euro naast zich hebben neergelegd, meldden bronnen aan persbureau Bloomberg. Volkswagen zou vooral geïnteresseerd zijn in de infrastructuur en technologie op het gebied van mobiliteit, waarmee Volkswagen zijn mobiliteitsdiensten verder kan uitbouwen.

Een consortium onder leiding van Volkswagen bood naar verluidt ongeveer 0,44 euro per aandeel, wat een premie van 12 procent zou betekenen op de slotkoers van dinsdag. Ook de Nederlandse auto-importeur Pon zou een van de bieders zijn.

Voor de eigenaren van het autoverhuurbedrijf, voornamelijk hedgefondsen, zou het bod te laag zijn. Het aandeel Europcar noteerde woensdagmiddag 9 procent lager, waarmee aan Europcar een prijskaartje van 1,9 miljard euro zou hangen. Volkswagen zou niet van plan zijn om zijn bod verder te verhogen.

Faillissementsbescherming

Een overname komt Europcar mogelijk goed uit. Het bedrijf diende eind vorig jaar in de Verenigde Staten een bepaalde vorm van faillissementsbescherming in, een zogeheten Chapter 15-procedure.

Volkswagen weigerde tegenover Bloomberg commentaar. Europcar en Pon waren niet direct bereikbaar voor een reactie.

Meer uit Financieel

BOVAG vindt gerichte energiesteun verstandiger dan accijnskorting

HILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.

1 uur geleden
Zwitserland merkt terugloop toeristen door Iranoorlog

GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.

3 uur geleden
Duitse spoorwegen geven meer dan duizend stations een opknapbeurt

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.

4 uur geleden
Oostenrijk waarschuwt voor rattengif in babyvoeding

WENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.

13 uur geleden
Chinese overname Lumileds krijgt geen goedkeuring van VS

EINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.

21 uur geleden
Reders: situatie Hormuz lijkt weer net als eerder deze week

ROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.

22 uur geleden
Tanken iets goedkoper na nieuws van vrijdag over opening Hormuz

EINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.

1 dag geleden