
Europarlementariërs willen Amazon-lobbyisten weren uit parlement
STRAATSBURG (ANP) - Europarlementariërs van elke politieke snit hebben genoeg van de houding van het Amerikaanse webwinkelbedrijf Amazon. Ze willen dat het parlement lobbyisten van Amazon niet langer toelaat in het Europees Parlement (EP).
De Europarlementariërs die over sociale zaken en werkgelegenheid gaan, hebben al langer zorgen over hoe Amazon met zijn personeel omgaat. Werknemers in de Europese magazijnen van Amazon moeten ongezond hard werken. Ze worden buitensporig in de gaten gehouden en krijgen nauwelijks de kans om zich bijvoorbeeld aan te sluiten bij een vakbond.
De Europarlementariërs hebben het bedrijf van miljardair Jeff Bezos meermaals om uitleg gevraagd, maar die bleef keer op keer uit. Daarmee zou Amazon het parlement schofferen, maar ook honderdduizenden werknemers raken.
Het is nu genoeg geweest, schrijven PvdA-Europarlementariër Agnes Jongerius en een aantal collega's aan EP-voorzitter Roberta Metsola. Hun parlementscommissie vraagt Metsola de toegangspassen van Amazon-lobbyisten in te trekken. Het is "onredelijk" dat zij Europarlementariërs kunnen bewerken, terwijl die Amazon niet ter verantwoording kunnen roepen, schrijft de commissie, die de hele breedte van het parlement vertegenwoordigt.
"Ik vraag me af wat ze te verbergen hebben", zegt Jongerius. "Wereldwijd lapt Amazon alle regels aan de laars om elke druppel winst uit mens en natuur te persen. Een bedrijf van deze omvang zou een openbare dialoog met wetgevers niet uit de weg mogen gaan."
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De massaclaim van de Consumentenbond tegen Booking.com heeft in minder dan een week al meer dan 130.000 aanmeldingen ontvangen. Een woordvoerster van de bond noemt dat "heel veel". Na de aankondiging van de claim donderdag lag de aanmeldwebsite er zelfs tijdelijk uit door de grote hoeveelheid aanmeldingen. Inmiddels werkt alles weer en blijven de aanmeldingen binnenstromen.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Consumenten betalen over de grens, wel degelijk een stuk minder voor hun boodschappen dan in Nederland. Dat stelt de Consumentenbond na een peiling bij dertig supermarktketens in België, Duitsland en Frankrijk. Daarmee is er weer een studie naar de prijzen in de supermarkt. Eerder dit jaar wierp toenmalig NSC-Kamerlid Pieter Omtzigt de discussie over dure boodschappen opnieuw op, door te wijzen op het prijsverschil van een potje appelmoes bij Albert Heijn in Nederland en België.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag afwachtend begonnen aan de tweede helft van het jaar. Beleggers deden het rustig aan en hielden vooral de ontwikkelingen rond de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en de belangrijkste handelspartners in de gaten. Volgende week loopt de deadline voor de tijdelijke opschorting van de Amerikaanse importheffingen af.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland dreigt op technologisch en economisch gebied achterop te raken bij landen als Zuid-Korea, de Verenigde Staten en China die miljarden investeren in belangrijke sleuteltechnologieën, waarschuwt TNO. Om dat te voorkomen roept de onderzoeksorganisatie de overheid op om gericht te investeren in de ontwikkeling van hightechmegaclusters om nieuwe techkampioenen te creëren.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Energiebedrijven Vattenfall, Eneco, Essent, Greenchoice, Energiedirect en Budget Thuis worden gedagvaard om prijsverhogingen bij variabele energiecontracten. Dat heeft de Stichting Eerlijke Handelspraktijken laten weten. Volgens claimorganisatie gaat haar eerder aangekondigde massaclaim tegen de energiesector daarmee officieel van start.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Volksbank gaat vanaf dinsdag formeel verder onder de nieuwe merknaam ASN Bank. De staatsbank maakte in december al bekend dat afscheid wordt genomen van de dochtermerken SNS, RegioBank en BLG Wonen en dat het bedrijf dan doorgaat met de merknaam ASN Bank.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft de overname afgerond van de Duitse bank Hauck Aufhäuser Lampe (HAL). Daardoor wordt Bethmann Bank, de vermogensbeheertak van ABN AMRO in Duitsland, daar een van de grootste bankspelers voor vermogende particuliere klanten en familiebedrijven.
3 uur geleden