Europarlementariërs willen Amazon-lobbyisten weren uit parlement
STRAATSBURG (ANP) - Europarlementariërs van elke politieke snit hebben genoeg van de houding van het Amerikaanse webwinkelbedrijf Amazon. Ze willen dat het parlement lobbyisten van Amazon niet langer toelaat in het Europees Parlement (EP).
De Europarlementariërs die over sociale zaken en werkgelegenheid gaan, hebben al langer zorgen over hoe Amazon met zijn personeel omgaat. Werknemers in de Europese magazijnen van Amazon moeten ongezond hard werken. Ze worden buitensporig in de gaten gehouden en krijgen nauwelijks de kans om zich bijvoorbeeld aan te sluiten bij een vakbond.
De Europarlementariërs hebben het bedrijf van miljardair Jeff Bezos meermaals om uitleg gevraagd, maar die bleef keer op keer uit. Daarmee zou Amazon het parlement schofferen, maar ook honderdduizenden werknemers raken.
Het is nu genoeg geweest, schrijven PvdA-Europarlementariër Agnes Jongerius en een aantal collega's aan EP-voorzitter Roberta Metsola. Hun parlementscommissie vraagt Metsola de toegangspassen van Amazon-lobbyisten in te trekken. Het is "onredelijk" dat zij Europarlementariërs kunnen bewerken, terwijl die Amazon niet ter verantwoording kunnen roepen, schrijft de commissie, die de hele breedte van het parlement vertegenwoordigt.
"Ik vraag me af wat ze te verbergen hebben", zegt Jongerius. "Wereldwijd lapt Amazon alle regels aan de laars om elke druppel winst uit mens en natuur te persen. Een bedrijf van deze omvang zou een openbare dialoog met wetgevers niet uit de weg mogen gaan."
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft forse boetes uitgedeeld aan betrokkenen bij een grote fraudezaak. Er is voor 3,4 miljoen euro aan boetes opgelegd aan vier personen en drie bedrijven. Daarnaast wordt ruim 82 miljoen euro aan crimineel verkregen vermogen afgepakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie wil de activiteiten van Uber Eats in de regio Amsterdam tijdelijk stilleggen, omdat er maaltijdbezorgers zonder geldige vergunning aan het werk zijn. Dat bevestigt het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) na berichtgeving van NRC. De Raad van State moet nog bepalen of de inspectie dit bevel mag opleggen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven hoorden woensdag tot de meest in het oog springende verliezers op de beurs in Amsterdam na nieuwe Amerikaanse dreigementen van importheffingen op Chinese chips. De VS dreigen in de loop van 2027 zo'n heffing aan China op te leggen, meldde het Amerikaanse handelsagentschap USTR dinsdag na onderzoek naar het beleid van China voor zijn chipindustrie. China hekelde die dreigementen woensdag en verklaarde maatregelen te zullen nemen als de VS doorgaat met zijn acties.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse olieconcern BP heeft een koper gevonden voor zijn motoroliemerk Castrol. De Amerikaanse investeerder Stonepeak Partners neemt een meerderheidsbelang van 65 procent in het smeermiddelenbedrijf over voor 6 miljard dollar, maakte BP bekend.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft woensdag laten weten dat het tegen het "willekeurig gebruik van tarieven" en de "onredelijke onderdrukking" van Chinese industrieën door de Verenigde Staten is. Met die opmerking reageerden de autoriteiten in Beijing op vragen van journalisten over Amerikaanse plannen om tarieven op Chinese chipimporten in te voeren.
3 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Goud heeft woensdag voor het eerst een prijs van 4500 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. De goudprijs wordt de laatste tijd gestuwd door oplopende spanningen rond Venezuela en speculatie over verdere renteverlagingen in de Verenigde Staten volgend jaar.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitgaven van de Nederlandse overheid waren in de eerste drie kwartalen van dit jaar 11 miljard euro hoger dan de inkomsten. Het overheidstekort is daarmee 9 miljard euro groter dan over dezelfde periode van 2024, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers over de overheidsfinanciën.
4 uur geleden