Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europarlementariërs VVD en SGP willen verbod op Samidoun

Europarlementariërs VVD en SGP willen verbod op Samidoun

BRUSSEL (ANP) - De Nederlandse Europarlementariërs Malik Azmani (VVD) en Bert-Jan Ruissen (SGP) willen een verbod op de pro-Palestijnse organisatie Samidoun. Dat zeiden ze woensdagavond tijdens een spoeddebat in het Europees Parlement over het geweld in Amsterdam tegen Israëlische voetbalsupporters in de nacht van donderdag op vrijdag. Ruissen had het spoeddebat aangevraagd.

In het debat sprak het Europarlement zijn afschuw uit over het geweld tegen Joden. Het maakt zich grote zorgen over de groeiende Jodenhaat en antisemitisme in Europa. "Antisemitisme blijft een risico en dat moet bestreden worden", zei Eurocommissaris Margaritis Schinas (Bevordering van Europese levenswijze).

Naast de VVD en SGP veroordeelden ook de Nederlandse Europarlementariërs van CDA, GroenLinks-PvdA, BBB, D66 en Partij voor de Dieren (PvdD) het geweld.

Olie op het vuur

"Helemaal niets rechtvaardigt het georganiseerd achtervolgen van Maccabi-fans of andere Israëlische bezoekers", zei Europarlementariër Thijs Reuten (GroenLinks-PvdA). Iedereen die zich schuldig maakt aan antisemitisme moet met "de volle kracht van wet worden bestraft", zei zijn collega Sander Smit (BBB).

D66-Europarlementariër Gerben-Jan Gerbrandy, Tineke Strik (GroenLinks-PvdA) en Anja Hazekamp (PvdD) verweten politici met hun uitlatingen olie op het vuur te gooien. "Zonder alle feiten te kennen, hebben politici hele bevolkingsgroepen over een kam geschoren. Honderdduizenden mensen werden op de korrel genomen voor politiek gewin", zei Gerbrandy.

Geen rechtvaardiging

Diverse Europarlementariërs van de Patriotten voor Europa, waar de PVV deel van uitmaakt, legden in het debat de schuld van het antisemistische geweld bij "nieuwkomers en islamistische migranten", zei onder anderen Anders Vistisen. Hazekamp zei dat er geen rechtvaardiging is voor Jodenhaat, maar ook niet voor moslimhaat. "Ook niet in het Europees Parlement".

Europarlementariërs van rechts tot links uit diverse lidstaten riepen op tot opsporing, vervolging en gevangenisstraf voor de daders van het geweld in Amsterdam. Iedereen vindt dat Joden zich veilig moeten voelen.

"Joden leven opnieuw in vrees", zei Tomas Tobé van de centrumrechtse EVP. "Dat doet ons denken aan de zwartste periode in onze geschiedenis." Ook andere Europarlementariërs verwezen tijdens het debat naar de Holocaust.

Meer uit Binnenland

Renze Klamer stopt als presentator bij RTL Tonight

HILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.

6 uur geleden
Schademeldingen aardbeving Zeerijp naar 3346 bij finale update

ZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.

9 uur geleden
Passagiers zijn uit trein bij Hilversum, drie mensen aangehouden

HILVERSUM (ANP) - De passagiers die in een trein zaten die vrijdagmiddag bij Hilversum werd stilgezet vanwege "een verdachte situatie", hebben het voertuig inmiddels verlaten. Dat meldt de politie. Er zijn drie mensen aangehouden.

9 uur geleden
Verdachte situatie in trein bij Hilversum, treinverkeer gestremd

HILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.

10 uur geleden
Meer reclametijd moet NPO 12 miljoen euro opleveren

DEN HAAG (ANP) - Het kabinetsplan om de NPO meer tijd te laten inruimen voor reclame, moet jaarlijks ongeveer 12 miljoen euro opleveren. De ministerraad is vrijdag akkoord gegaan met dit plan van demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB), waar media donderdag al over berichtten.

11 uur geleden
Volkszanger René Karst (59) overleden

DEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.

13 uur geleden
Voorzitter klimaatplatform: nieuw kabinet moet 'gretig' zijn

DEN HAAG (ANP) - Nederland is gebaat bij een "gretig" kabinet dat voortvarend aan de slag wil met klimaatbeleid. Met die boodschap is voorzitter Kees Vendrik van het Nationaal Klimaat Platform aangeschoven bij informateur Sybrand Buma en de onderhandelaars over een nieuw kabinet namens D66 en CDA.

14 uur geleden