Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europarlementariërs VVD en SGP willen verbod op Samidoun

Europarlementariërs VVD en SGP willen verbod op Samidoun

BRUSSEL (ANP) - De Nederlandse Europarlementariërs Malik Azmani (VVD) en Bert-Jan Ruissen (SGP) willen een verbod op de pro-Palestijnse organisatie Samidoun. Dat zeiden ze woensdagavond tijdens een spoeddebat in het Europees Parlement over het geweld in Amsterdam tegen Israëlische voetbalsupporters in de nacht van donderdag op vrijdag. Ruissen had het spoeddebat aangevraagd.

In het debat sprak het Europarlement zijn afschuw uit over het geweld tegen Joden. Het maakt zich grote zorgen over de groeiende Jodenhaat en antisemitisme in Europa. "Antisemitisme blijft een risico en dat moet bestreden worden", zei Eurocommissaris Margaritis Schinas (Bevordering van Europese levenswijze).

Naast de VVD en SGP veroordeelden ook de Nederlandse Europarlementariërs van CDA, GroenLinks-PvdA, BBB, D66 en Partij voor de Dieren (PvdD) het geweld.

Olie op het vuur

"Helemaal niets rechtvaardigt het georganiseerd achtervolgen van Maccabi-fans of andere Israëlische bezoekers", zei Europarlementariër Thijs Reuten (GroenLinks-PvdA). Iedereen die zich schuldig maakt aan antisemitisme moet met "de volle kracht van wet worden bestraft", zei zijn collega Sander Smit (BBB).

D66-Europarlementariër Gerben-Jan Gerbrandy, Tineke Strik (GroenLinks-PvdA) en Anja Hazekamp (PvdD) verweten politici met hun uitlatingen olie op het vuur te gooien. "Zonder alle feiten te kennen, hebben politici hele bevolkingsgroepen over een kam geschoren. Honderdduizenden mensen werden op de korrel genomen voor politiek gewin", zei Gerbrandy.

Geen rechtvaardiging

Diverse Europarlementariërs van de Patriotten voor Europa, waar de PVV deel van uitmaakt, legden in het debat de schuld van het antisemistische geweld bij "nieuwkomers en islamistische migranten", zei onder anderen Anders Vistisen. Hazekamp zei dat er geen rechtvaardiging is voor Jodenhaat, maar ook niet voor moslimhaat. "Ook niet in het Europees Parlement".

Europarlementariërs van rechts tot links uit diverse lidstaten riepen op tot opsporing, vervolging en gevangenisstraf voor de daders van het geweld in Amsterdam. Iedereen vindt dat Joden zich veilig moeten voelen.

"Joden leven opnieuw in vrees", zei Tomas Tobé van de centrumrechtse EVP. "Dat doet ons denken aan de zwartste periode in onze geschiedenis." Ook andere Europarlementariërs verwezen tijdens het debat naar de Holocaust.

Meer uit Binnenland

Weski haalt uit naar OM: bullshit wat de officier zegt

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski (71) heeft donderdag uitgehaald naar het Openbaar Ministerie in een discussie over het voorlezen van notities uit het dossier. "Wat de officier van justitie nu zegt, is bullshit", zei de voormalige advocate, die aan het begin van de zitting verklaarde te zwijgen. De opmerking kwam Weski te staan op een vermaning van de voorzitter.

1 uur geleden
Kunstdetective Brand: gestolen gouden helm is gevonden

DEN HAAG (ANP) - Kunstdetective Arthur Brand zegt dat de gestolen Roemeense gouden helm uit het Drents Museum terecht is. Hij heeft dit gehoord in zijn netwerk, maar wil niet zeggen van wie. Brand spreekt van een "fantastisch resultaat". Hij vermoedt dat dit is gelukt via onderhandelingen.

1 uur geleden
OM meldt 'nieuwe ontwikkelingen' over kunstroof Drents Museum

SSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie maakt donderdagmiddag "nieuwe ontwikkelingen" bekend in het onderzoek naar de kunstroof uit het Drents Museum. Om 14.00 uur is in het museum een persbijeenkomst, waar vertegenwoordigers van het OM Noord-Nederland en het Drents Museum de pers te woord staan en het nieuws toelichten.

2 uur geleden
Weski: ik kan mijn geheimhoudingsplicht niet verbreken

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski heeft donderdag aan het begin van haar strafproces gezegd dat zij geen vragen kan en zal beantwoorden van de rechtbank. "Ik kan mijn geheimhoudingsplicht ook nu niet verbreken", aldus Weski. Zij staat terecht op verdenking van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.

3 uur geleden
Woning in Soest nagenoeg uitgebrand

SOEST (ANP) - Op de Valeriaanstraat in Soest is in de nacht van woensdag op donderdag een flinke brand uitgebroken in een woning. Het huis is zo zwaar beschadigd dat de bewoners "voorlopig niet terug kunnen naar de woning", aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio Utrecht.

8 uur geleden
Amsterdam verbiedt fatbikes in het Vondelpark vanaf 11 mei

AMSTERDAM (ANP) - Het Vondelpark wordt het eerste gebied in Amsterdam waar niet meer op een fatbike mag worden gereden. Het verbod gaat op 11 mei in. Fatbikebestuurders krijgen twee weken om te wennen. Daarna wordt er gehandhaafd en riskeren ze een boete, meldt de gemeente.

16 uur geleden
KRO-NCRV, Omroep MAX en WNL willen gezamenlijk omroephuis vormen

HILVERSUM (ANP) - Omroepen KRO-NCRV, Omroep MAX en Omroep WNL willen samen een omroephuis gaan vormen. Dat laten de omroepen woensdag weten.

16 uur geleden