
Europarlementariërs vragen UEFA om Belarus te weren van EK Voetbal
STRAATSBURG (ANP) - Niet alleen Rusland maar ook Belarus mag niet meedoen aan het EK Voetbal, vinden een VVD- en een PvdA-Europarlementariër en meer dan honderd collega's. Ze dringen er bij de UEFA op aan om de bondgenoot van Rusland, die volgende week zijn eerste kwalificatiewedstrijd speelt, uit te sluiten.
Tot dusver wil UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin er niet aan om Belarus te weren - ondanks meerdere oproepen daartoe. Maar Ceferin moet zich bedenken, vinden PvdA'er Thijs Reuten en VVD'er Bart Groothuis en andere Europarlementariërs. "Het is toch niet te verdedigen dat Belarus nog gewoon door kan spelen", stelt Reuten. "Alsof er niks aan de hand is."
Belarus diende als uitvalsbasis voor Rusland bij de invasie van Oekraïne, maar kreeg voor die tijd al EU-sancties opgelegd. Het regime in Minsk zette een presidentsverkiezing naar zijn hand, smoorde protesten daartegen en drukt elke tegenstand met lange gevangenisstraffen of erger de kop in.
Eerdere verboden
De UEFA laat geen wedstrijden meer spelen in Belarus en clubteams mogen niet meer tegen Oekraïense tegenstanders. Maar volgende week zaterdag begint het land wel aan de kwalificatie voor het EK. Het speelt tegen Zwitserland, Roemenië, Israël, Kosovo en Andorra.
Daarmee leent de UEFA zich voor propaganda, stellen de Europarlementariërs. "We mogen niet toestaan dat dictators als Aleksandr Loekasjenko de prachtige voetbalsport misbruiken om hun agressie te normaliseren", zegt Reuten over de Belarussische president.
Oranjevrouwen
Het Nederlandse vrouwenelftal weigerde vorig jaar aanvankelijk een kwalificatiewedstrijd tegen Belarus te spelen, maar staakte onder druk van de voetbalbond dat verzet.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Door doelpunten van Alexander Sørloth, Connor Gallagher en Julián Alvarez heeft Atlético Madrid de thuiswedstrijd tegen Rayo Vallecano gewonnen: 3-0. Daarmee herstelde de ploeg van trainer Diego Simeone zich van het 1-0-verlies bij Las Palmas van afgelopen zaterdag.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - PSV heeft de titelrace in de Eredivisie spannender gemaakt. De nummer 2 van de ranglijst won de uitwedstrijd bij FC Twente (1-3) en verkleinde de achterstand op koploper Ajax tot 6 punten.
6 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Zoals verwacht heeft Bologna de finale bereikt van de Coppa Italia, het Italiaanse bekertoernooi. Met Sam Beukema en Thijs Dallinga in de basis eindigde het thuisduel met Empoli in 2-1. De heenwedstrijd werd al met 3-0 gewonnen.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - PSV heeft de uitwedstrijd tegen FC Twente met 1-3 gewonnen. De nummer 2 van de ranglijst verkleinde de achterstand op koploper Ajax tot 6 punten. Feyenoord heeft nu 8 punten minder dan de kampioen uit Eindhoven maar speelt vrijdagavond nog tegen PEC Zwolle.
6 uur geledenKERKRADE (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om de tweede plek in de Keuken Kampioen Divisie punten laten liggen in Kerkrade. De ploeg van trainer Darije Kalezic zag Roda JC diep in blessuretijd langszij komen: 1-1. Concurrent Excelsior kan zondag bij een overwinning tegen FC Emmen het gat met ADO vergroten tot 4 punten.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich drie dagen na de verloren bekerfinale tegen Go Ahead Eagles in het thuisduel met NAC Breda naar een gelijkspel gevochten. Mexx Meerdink maakte in de zevende minuut van de blessuretijd gelijk in Alkmaar (1-1).
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Malik Tillman ontbreekt in de basisformatie van PSV voor het uitduel met FC Twente. Trainer Peter Bosz heeft zijn middenvelder bestraft omdat hij te laat is gekomen op een bespreking.
8 uur geleden