Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europarlementariërs vragen UEFA om Belarus te weren van EK Voetbal

Europarlementariërs vragen UEFA om Belarus te weren van EK Voetbal

STRAATSBURG (ANP) - Niet alleen Rusland maar ook Belarus mag niet meedoen aan het EK Voetbal, vinden een VVD- en een PvdA-Europarlementariër en meer dan honderd collega's. Ze dringen er bij de UEFA op aan om de bondgenoot van Rusland, die volgende week zijn eerste kwalificatiewedstrijd speelt, uit te sluiten.

Tot dusver wil UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin er niet aan om Belarus te weren - ondanks meerdere oproepen daartoe. Maar Ceferin moet zich bedenken, vinden PvdA'er Thijs Reuten en VVD'er Bart Groothuis en andere Europarlementariërs. "Het is toch niet te verdedigen dat Belarus nog gewoon door kan spelen", stelt Reuten. "Alsof er niks aan de hand is."

Belarus diende als uitvalsbasis voor Rusland bij de invasie van Oekraïne, maar kreeg voor die tijd al EU-sancties opgelegd. Het regime in Minsk zette een presidentsverkiezing naar zijn hand, smoorde protesten daartegen en drukt elke tegenstand met lange gevangenisstraffen of erger de kop in.

Eerdere verboden

De UEFA laat geen wedstrijden meer spelen in Belarus en clubteams mogen niet meer tegen Oekraïense tegenstanders. Maar volgende week zaterdag begint het land wel aan de kwalificatie voor het EK. Het speelt tegen Zwitserland, Roemenië, Israël, Kosovo en Andorra.

Daarmee leent de UEFA zich voor propaganda, stellen de Europarlementariërs. "We mogen niet toestaan dat dictators als Aleksandr Loekasjenko de prachtige voetbalsport misbruiken om hun agressie te normaliseren", zegt Reuten over de Belarussische president.

Oranjevrouwen

Het Nederlandse vrouwenelftal weigerde vorig jaar aanvankelijk een kwalificatiewedstrijd tegen Belarus te spelen, maar staakte onder druk van de voetbalbond dat verzet.

Meer uit Voetbal

Bayern München schakelt Real Madrid uit in spectaculair duel

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).

2 uur geleden
Arsenal bereikt opnieuw halve finale Champions League

LONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.

3 uur geleden
Braziliaanse media: fout Corinthians vertraagt herstel Depay

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.

6 uur geleden
FC Barcelona dient na uitschakeling weer klacht in om arbitrage

BARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.

6 uur geleden
AZ-trainer Echteld spaart tegen Sjachtar spelers voor bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.

7 uur geleden
Trainer Kuijt verlengt contract bij FC Dordrecht tot medio 2028

DORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.

9 uur geleden
NAC vecht besluit KNVB aan duel met Go Ahead geldig te verklaren

BREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.

9 uur geleden