Europarlementariërs vragen UEFA om Belarus te weren van EK Voetbal
STRAATSBURG (ANP) - Niet alleen Rusland maar ook Belarus mag niet meedoen aan het EK Voetbal, vinden een VVD- en een PvdA-Europarlementariër en meer dan honderd collega's. Ze dringen er bij de UEFA op aan om de bondgenoot van Rusland, die volgende week zijn eerste kwalificatiewedstrijd speelt, uit te sluiten.
Tot dusver wil UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin er niet aan om Belarus te weren - ondanks meerdere oproepen daartoe. Maar Ceferin moet zich bedenken, vinden PvdA'er Thijs Reuten en VVD'er Bart Groothuis en andere Europarlementariërs. "Het is toch niet te verdedigen dat Belarus nog gewoon door kan spelen", stelt Reuten. "Alsof er niks aan de hand is."
Belarus diende als uitvalsbasis voor Rusland bij de invasie van Oekraïne, maar kreeg voor die tijd al EU-sancties opgelegd. Het regime in Minsk zette een presidentsverkiezing naar zijn hand, smoorde protesten daartegen en drukt elke tegenstand met lange gevangenisstraffen of erger de kop in.
Eerdere verboden
De UEFA laat geen wedstrijden meer spelen in Belarus en clubteams mogen niet meer tegen Oekraïense tegenstanders. Maar volgende week zaterdag begint het land wel aan de kwalificatie voor het EK. Het speelt tegen Zwitserland, Roemenië, Israël, Kosovo en Andorra.
Daarmee leent de UEFA zich voor propaganda, stellen de Europarlementariërs. "We mogen niet toestaan dat dictators als Aleksandr Loekasjenko de prachtige voetbalsport misbruiken om hun agressie te normaliseren", zegt Reuten over de Belarussische president.
Oranjevrouwen
Het Nederlandse vrouwenelftal weigerde vorig jaar aanvankelijk een kwalificatiewedstrijd tegen Belarus te spelen, maar staakte onder druk van de voetbalbond dat verzet.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
8 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
11 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
16 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
16 uur geleden