Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europarlementariërs vragen UEFA om Belarus te weren van EK Voetbal

Europarlementariërs vragen UEFA om Belarus te weren van EK Voetbal

STRAATSBURG (ANP) - Niet alleen Rusland maar ook Belarus mag niet meedoen aan het EK Voetbal, vinden een VVD- en een PvdA-Europarlementariër en meer dan honderd collega's. Ze dringen er bij de UEFA op aan om de bondgenoot van Rusland, die volgende week zijn eerste kwalificatiewedstrijd speelt, uit te sluiten.

Tot dusver wil UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin er niet aan om Belarus te weren - ondanks meerdere oproepen daartoe. Maar Ceferin moet zich bedenken, vinden PvdA'er Thijs Reuten en VVD'er Bart Groothuis en andere Europarlementariërs. "Het is toch niet te verdedigen dat Belarus nog gewoon door kan spelen", stelt Reuten. "Alsof er niks aan de hand is."

Belarus diende als uitvalsbasis voor Rusland bij de invasie van Oekraïne, maar kreeg voor die tijd al EU-sancties opgelegd. Het regime in Minsk zette een presidentsverkiezing naar zijn hand, smoorde protesten daartegen en drukt elke tegenstand met lange gevangenisstraffen of erger de kop in.

Eerdere verboden

De UEFA laat geen wedstrijden meer spelen in Belarus en clubteams mogen niet meer tegen Oekraïense tegenstanders. Maar volgende week zaterdag begint het land wel aan de kwalificatie voor het EK. Het speelt tegen Zwitserland, Roemenië, Israël, Kosovo en Andorra.

Daarmee leent de UEFA zich voor propaganda, stellen de Europarlementariërs. "We mogen niet toestaan dat dictators als Aleksandr Loekasjenko de prachtige voetbalsport misbruiken om hun agressie te normaliseren", zegt Reuten over de Belarussische president.

Oranjevrouwen

Het Nederlandse vrouwenelftal weigerde vorig jaar aanvankelijk een kwalificatiewedstrijd tegen Belarus te spelen, maar staakte onder druk van de voetbalbond dat verzet.

Meer uit Voetbal

Real klopt Atlético en treft opnieuw Barcelona in finale Supercup

JEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.

8 uur geleden
Paris Saint-Germain wint Franse Supercup voor vierde keer op rij

KOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.

8 uur geleden
Brazilië en Frankrijk kiezen met oog op WK voor oefenduels in VS

NEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.

10 uur geleden
Heracles huurt Zweedse middenvelder Ahlstrand van St. Pauli

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo voegt naast spits Lequincio Zeefuik nog een speler aan de selectie toe. De huidige nummer 17 van de Eredivisie neemt de Zweed Erik Ahlstrand op huurbasis over van de Duitse Bundesligaclub St. Pauli. Heracles heeft een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvelder.

12 uur geleden
Oud-Ajacied Kudus bij geplaagd Tottenham drie maanden aan de kant

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur kan de komende drie maanden niet beschikken over Mohammed Kudus. Dat zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie, een dag na de 3-2-nederlaag tegen Bournemouth in de Premier League. Tottenham is na een goede competitiestart afgezakt naar de veertiende plaats op de ranglijst.

12 uur geleden
PSV neemt Belgisch recordinternational over van Leicester City

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.

14 uur geleden
Mourinho verplicht spelers Benfica op trainingscomplex te blijven

LISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.

14 uur geleden