Europarlementariërs verdeeld over handelsakkoord Mercosur
BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement is verdeeld over het op handen zijnde handelsakkoord tussen de Europese Unie en de Zuid-Amerikaanse landen van Mercosur. Meerdere Europarlementariërs die hier nauw bij betrokken zijn, hopen dat er vrijdag een akkoord wordt bereikt. Lang niet alle Europarlementariërs zien het handelsakkoord zitten. Diverse Europarlementariërs hebben daarnaast kritiek op de Europese Commissie omdat zij het Parlement niet goed heeft geïnformeerd over de inhoud van de voorstellen.
De Europese Commissie is het volstrekt oneens met die kritiek. "We hebben onze verplichtingen op grond van het Verdrag met betrekking tot transparantie ten opzichte van het Europees Parlement naar de letter en de geest volledig nageleefd", zei een woordvoerder van de Europese Commissie donderdag.
De voorzitter van de Commissie Internationale Handel van het Europees Parlement, Bernd Lange, noemt de overeenkomst "een baken van hoop voor de EU, nu de wereldeconomie in de nabije toekomst turbulente tijden tegemoet gaat".
'Lange reis'
"Het is een lange reis geweest die eindigt in een overeenkomst om een markt die meer dan 700 miljoen mensen gaat beïnvloeden", zegt hij verder. Er wordt al 25 jaar gesproken over een handelsovereenkomst tussen de Europese Unie en Argentinië, Brazilië, Uruguay, Paraguay en Bolivia.
Europarlementariër Saskia Bricmont (De Groenen) is fel tegen het akkoord. Dat is volgens haar slecht voor de boeren en slecht voor het klimaat. Ze wil niet dat het handelsakkoord er komt. Daarin staat ze in het Europees Parlement niet alleen.
'Laatste compromissen'
Het is de intentie van de Europese Commissie om vrijdag "de laatste politieke onderhandelingen af te ronden om te komen tot wat een baanbrekende en historische partnerschapsovereenkomst tussen de EU en de Mercosur-regio wordt", zei een woordvoerder van de Commissie donderdag. Na de technische en politieke onderhandelingen maakt nu "het hoogste politieke niveau de laatste compromissen om te proberen een deal te sluiten".
Commissievoorzitter Ursula von der Leyen en Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel en Economische Veiligheid) zijn daarvoor in Uruguay. De uiteindelijke politieke compromissen worden vanaf vrijdag besproken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De problemen met de Reflecting Pool in Washington zijn volgens Donald Trump niet het gevolg van een mislukte renovatie, maar van "vandalen met een mes". De Amerikaanse president zei maandag tijdens een evenement dat eigenlijk over kwantumcomputers had moeten gaan tegen verslaggevers dat de blauwe verflaag in het waterbassin is "opengesneden". Hij leverde hier geen bewijs voor.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De politie heeft in de Verenigde Staten nog eens twee mannen aangehouden die worden verdacht van het beramen van een aanval tijdens het kooigevecht bij het Witte Huis op de verjaardag van president Donald Trump. Eerder werden al vijf mannen gearresteerd.
4 uur geledenBELFAST (ANP/AFP) - De voormalige leider van de pro-Britse partij DUP in Noord-Ierland, Jeffrey Donaldson (63), is schuldig bevonden aan achttien zedenmisdrijven, waaronder verkrachting.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - België heeft maandag vijf visa afgegeven voor een delegatie van de Taliban. Die komt voor een EU-overleg naar Brussel, waar veel ophef is ontstaan over het geplande bezoek. Het bezoek vindt volgens diplomatieke bronnen en diverse media mogelijk dinsdag plaats.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu overlegt dinsdagochtend met betrokken ministers over de gevolgen van de ernstige hittegolf. Voor een groot deel van het land is vanwege de hitte code rood van kracht.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse muziekproducent Clive Davis is maandag op 94-jarige leeftijd overleden in zijn woning in New York. Dat heeft zijn familie bevestigd aan The New York Times. De voormalige platenbaas werd eerder deze maand opgenomen vanwege gezondheidsproblemen.
12 uur geledenRAS LAFFAN (ANP/AFP/RTR) - Bij een grote ontploffing in een industriële zone in Qatar zijn zeker dertien doden en 66 gewonden gevallen. De explosie was zondag bij aardgasbedrijf Barzan in de industriewijk Ras Laffan, waar het grootste centrum voor vloeibaar aardgas ter wereld is gevestigd. De export van vloeibaar aardgas wordt niet door dit incident getroffen en er zijn geen gevaarlijke stoffen vrijgekomen, aldus de autoriteiten.
14 uur geleden