Europarlementariërs verdeeld over handelsakkoord Mercosur
BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement is verdeeld over het op handen zijnde handelsakkoord tussen de Europese Unie en de Zuid-Amerikaanse landen van Mercosur. Meerdere Europarlementariërs die hier nauw bij betrokken zijn, hopen dat er vrijdag een akkoord wordt bereikt. Lang niet alle Europarlementariërs zien het handelsakkoord zitten. Diverse Europarlementariërs hebben daarnaast kritiek op de Europese Commissie omdat zij het Parlement niet goed heeft geïnformeerd over de inhoud van de voorstellen.
De Europese Commissie is het volstrekt oneens met die kritiek. "We hebben onze verplichtingen op grond van het Verdrag met betrekking tot transparantie ten opzichte van het Europees Parlement naar de letter en de geest volledig nageleefd", zei een woordvoerder van de Europese Commissie donderdag.
De voorzitter van de Commissie Internationale Handel van het Europees Parlement, Bernd Lange, noemt de overeenkomst "een baken van hoop voor de EU, nu de wereldeconomie in de nabije toekomst turbulente tijden tegemoet gaat".
'Lange reis'
"Het is een lange reis geweest die eindigt in een overeenkomst om een markt die meer dan 700 miljoen mensen gaat beïnvloeden", zegt hij verder. Er wordt al 25 jaar gesproken over een handelsovereenkomst tussen de Europese Unie en Argentinië, Brazilië, Uruguay, Paraguay en Bolivia.
Europarlementariër Saskia Bricmont (De Groenen) is fel tegen het akkoord. Dat is volgens haar slecht voor de boeren en slecht voor het klimaat. Ze wil niet dat het handelsakkoord er komt. Daarin staat ze in het Europees Parlement niet alleen.
'Laatste compromissen'
Het is de intentie van de Europese Commissie om vrijdag "de laatste politieke onderhandelingen af te ronden om te komen tot wat een baanbrekende en historische partnerschapsovereenkomst tussen de EU en de Mercosur-regio wordt", zei een woordvoerder van de Commissie donderdag. Na de technische en politieke onderhandelingen maakt nu "het hoogste politieke niveau de laatste compromissen om te proberen een deal te sluiten".
Commissievoorzitter Ursula von der Leyen en Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel en Economische Veiligheid) zijn daarvoor in Uruguay. De uiteindelijke politieke compromissen worden vanaf vrijdag besproken.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Afghanistan dreigt tegen 2030 tot 20.000 vrouwelijke leerkrachten en 5400 vrouwelijke zorgverleners kwijt te raken als de beperkingen op meisjesonderwijs en de arbeidsrestricties voor vrouwen van kracht blijven. Dat heeft grote gevolgen voor de gezondheid en ontwikkeling van meisjes en vrouwen, maar ook voor het land als geheel. Dat blijkt uit een woensdag gepubliceerde analyse van UNICEF.
2 uur geledenBONN (ANP) - Europa wordt geconfronteerd met steeds ernstigere gevolgen van klimaatverandering. Dat concluderen de Europese klimaatdienst Copernicus en de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) in hun jaarlijkse Staat van het Europese Klimaat. Vorig jaar had het continent onder meer te maken met "ongekende hittegolven", verwoestende bosbranden en een voortdurende afname van de biodiversiteit, schrijven zij.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou zijn medewerkers hebben opgedragen zich voor te bereiden op een langdurige blokkade van Iran. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De beeltenis van president Donald Trump zal binnenkort op sommige Amerikaanse paspoorten verschijnen, zo lieten regeringsfunctionarissen dinsdag weten aan Fox News en The Bulwark.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De door Republikeinen geleide Amerikaanse Senaat heeft een door Democraten ingediende resolutie geblokkeerd. Deze resolutie zou president Donald Trump hebben verboden om zonder goedkeuring van het Congres militair op te treden tegen Cuba.
6 uur geledenPRISTINA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De diep verdeelde parlementsleden van Kosovo zijn er dinsdag niet in geslaagd een president te kiezen. Daardoor stevent het land af op een derde verkiezing in iets meer dan een jaar tijd.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles III heeft de Verenigde Staten erop aangedrongen om standvastig te blijven met hun westerse bondgenoten, nu de spanningen rond Iran en Oekraïne de trans-Atlantische betrekkingen dreigen te ondermijnen. "De uitdagingen waar we voor staan zijn te groot voor één enkel land om alleen te dragen", zei hij onder meer in een zeldzame toespraak tot het Amerikaanse Congres.
8 uur geleden