Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europarlementariërs tevreden na 'troonrede', maar willen nu actie

Europarlementariërs tevreden na 'troonrede', maar willen nu actie

STRAATSBURG (ANP) - De 'troonrede' van voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie valt bij veel Nederlandse Europarlementariërs wel in goede aarde. Maar het is zaak woorden nu in daden om te zetten, zegt onder anderen VVD'er Malik Azmani.

De aangekondigde maatregelen om de rechtsstaat te beschermen krijgen lof van CDA'er Esther de Lange. Maar ook opkomen voor rechters en journalisten vraagt doorzettingsvermogen, onderstreept het kopstuk van de machtige christendemocraten. Haar liberale collega Azmani wil dat "de tweede helft van de termijn van de commissie draait om leveren, leveren en leveren". Ook al werpt Von der Leyen tegen dat pas een derde van haar ambtsperiode erop zit.

PvdA en D66 vrezen dat de EU-landen mooie voornemens van de commissie dwarsbomen. Zo liggen "begrotingshaviken" als Nederland op de loer die met "overdreven zuinigheid" groene en sociale investeringen de nek willen omdraaien, waarschuwt sociaaldemocraat Agnes Jongerius. D66'er Sophie in 't Veld prijst de "ambitieuze plannen", maar meent dat de commissie die niet kan verwezenlijken als ze "de trouwste dienaar" van de EU-landen blijft.

Overtuigende rede

Ook GroenLinkser Bas Eickhout spreekt van "een overtuigende rede". Hij is blij met extra klimaatgeld, maar teleurgesteld dat Von der Leyen niet scherper sprak over het uitblijven van Europees migratiebeleid en grootscheepser hulp bij de vaccinatiecampagne in armere delen van de wereld.

De ChristenUnie is ook wel ingenomen met de 'State of the Union'. Europarlementariër Peter van Dalen dringt wel aan op een nieuwe gezant voor geloofsvrijheid. Dat heeft ook de aandacht van de SGP, maar Bert-Jan Ruissen is verder juist helemaal niet tevreden over de commissieplannen. Ruissen vindt de aankoop van coronavaccins mislukt en concludeert dat de EU gezondheidszorg en bijvoorbeeld defensie aan de lidstaten moet overlaten.

Ook Rob Roos van JA21 is kritisch en bepleit grensbescherming en nationale soevereiniteit.

Meer uit Buitenland

Duitse politie arresteert verdachte van voorbereiden aanslag

ESSEN (ANP/DPA) - In Noordrijn-Westfalen heeft de politie woensdag een man opgepakt en meerdere huiszoekingen gedaan in een onderzoek naar de voorbereiding van een islamitische terreuraanslag. Gelijktijdig werden invallen gedaan op zes locaties in Essen, Dortmund, Düsseldorf en Soest, maakten het OM en de politie bekend.

24 minuten geleden
Klimaatdienst EU: juni was warmer dan ooit in West-Europa

BONN (ANP) - Afgelopen juni verliep in West-Europa warmer dan ooit sinds het begin van de metingen. Dat gold niet alleen voor de buitentemperatuur, maar ook voor het water van de Middellandse Zee. Dat warmde zelfs op tot een absolute recordtemperatuur: op 30 juni werd het zeewater in het westelijke deel 27 graden. De Europese klimaatdienst Copernicus maakte de cijfers woensdag bekend.

1 uur geleden
Netanyahu: ontmoeting met Trump focuste op bevrijden gijzelaars

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft woensdag verklaard dat zijn ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump gericht was op inspanningen om gijzelaars in Gaza te bevrijden. Hij benadrukte Israëls vastberadenheid om de militaire en bestuurlijke capaciteit van Hamas "uit te schakelen".

2 uur geleden
Hittegolf volgens experts veel dodelijker door klimaatverandering

LONDEN (ANP) - De intense hittegolf die Europa vorige week trof, heeft volgens klimaatwetenschappers waarschijnlijk duizenden mensen eerder doen overlijden. In een snelle analyse heeft onderzoekscollectief World Weather Attribution (WWA) de situatie in twaalf steden in de EU bekeken. De onderzoekers schatten dat alleen daar al meer dan 1500 mensen vroegtijdig zijn overleden door extreme temperaturen die aan klimaatverandering zijn toe te schrijven.

2 uur geleden
Burgemeester New York aangeklaagd voor corruptie binnen politie

NEW YORK (ANP) - Vier voormalige hooggeplaatste politieagenten klagen burgemeester Eric Adams van de Amerikaanse stad New York aan. Ze beschuldigen Adams ervan corruptie binnen de politie mogelijk te maken, een dienst waar volgens hen iedereen die zich uitspreekt te maken krijgt met represailles en vernedering, schrijft The New York Times.

3 uur geleden
Schoenen hoeven niet meer uit bij controles op luchthavens VS

ARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse beveiligingsdienst TSA, die op vliegvelden de veiligheidschecks uitvoert, verplicht reizigers niet langer hun schoenen uit te doen tijdens veiligheidscontroles op Amerikaanse luchthavens. Dat heeft minister Kristi Noem van Binnenlandse Veiligheid aangekondigd. Daarmee komt een einde aan een impopulair beleid.

6 uur geleden
Bosbrand bij Marseille onder controle, 400 mensen geëvacueerd

MARSEILLE (ANP/DPA) - Een bosbrand bij de Zuid-Franse havenstad Marseille is onder controle, maar nog niet volledig geblust, melden de autoriteiten. Volgens minister Bruno Retailleau van Binnenlandse Zaken was de inzet van meer dan 800 brandweerlieden nodig om een grote ramp te voorkomen. Blusvliegtuigen dropten zo'n 400 ton water vanuit de lucht om de vlammen te doven.

6 uur geleden