Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europarlementariërs reizen weer niet af naar Straatsburg

Europarlementariërs reizen weer niet af naar Straatsburg

BRUSSEL (ANP) - Ook de volgende plenaire zitting van het Europees Parlement wordt in Brussel gehouden. Voor volgende week stond weer een zitting gepland in Straatsburg, maar mede vanwege de hoge aantallen coronabesmettingen in de omgeving van de Franse stad blijven de Europarlementariërs in Brussel.

Parlementsvoorzitter David Sassoli heeft dat maandag gemeld in een mail aan de Europarlementariërs. Hij spreekt opnieuw de hoop uit dat het parlement snel weer in Straatsburg kan vergaderen.

De zetel van het Europees Parlement is officieel in Straatsburg. Dat is daarom eigenlijk verplicht daar maandelijks plenair te vergaderen. Om het risico op verspreiding van het virus tegen te gaan werden de plenaire sessies sinds maart in Brussel gehouden.

Brief

De Franse president Macron had volgens het Franse persbureau AFP onlangs nog een brief aan Sassoli gestuurd met het verzoek om vanaf oktober weer naar Straatsburg te komen. Hij wees erop dat ook de situatie in Brussel wat betreft het virus niet best is. De meeste Europarlementariërs zijn overigens tegenstanders van het maandelijkse geldverslindende 'verhuiscircus'.

Bij uitzondering staat deze maand van 19 tot en met 22 oktober nog een tweede plenaire vergadering gepland. Daarover is nog geen besluit genomen.

Meer uit Buitenland

Palestijnse groep Hamas vraagt Iran geen Golfstaten te bestoken

TEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.

1 uur geleden
'Noord-Korea heeft tien ballistische raketten afgevuurd'

SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.

3 uur geleden
Venezuela en Colombia houden topoverleg na gevangenname Maduro

CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.

11 uur geleden
President Trump vervangt hoofd van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.

12 uur geleden
Axios: Trump wees aanbod Poetin af over Iraans verrijkt uranium

WASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.

12 uur geleden
Zelensky ontmoet zoon laatste sjah van Iran

PARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.

13 uur geleden
Rode Kruis slaat alarm over lot burgers in Libanon

BEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.

13 uur geleden