Europarlementariërs Qatargate moeten voorlopig in cel blijven
BRUSSEL (ANP) - Twee Europarlementariërs die verdacht worden van een aandeel in omkoopschandaal Qatargate blijven voorlopig vastzitten. Het voorarrest van de afgezette ondervoorzitter Eva Kaili en de Belg Marc Tarabella is met respectievelijk twee maanden en één maand verlengd, meldt het Belgische Openbaar Ministerie.
De Griekse Kaili heeft al meermaals tevergeefs gevraagd om het onderzoek naar het kopen van invloed door Qatar en Marokko verder thuis te mogen afwachten. De 44-jarige sociaaldemocrate is moeder van een peuter. Haar Italiaanse partner Francesco Giorgi, die eveneens sinds 9 december in de gevangenis zat, is sinds vorige week wel weer thuis. Hij moet wel een enkelband dragen.
Kaili, Tarabella en Giorgi zouden zich net als een aantal andere verdachten schuldig hebben gemaakt aan corruptie, witwassen en het vormen van een criminele organisatie. Bij huiszoekingen vond de politie ongeveer 1,5 miljoen euro aan contanten.
De vermoedelijke spil van de omkooppraktijken helpt justitie als kroongetuige. Behalve Kaili en Tarabella en twee andere sociaaldemocraten zou hij inmiddels ook de naam van de Italiaanse Europarlementariër Lara Comi hebben genoemd. Zij is lid van de partij van Silvio Berlusconi en maakt deel uit van de christendemocratische fractie in het Europees Parlement.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.
2 uur geledenROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.
3 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De aanpassing van het aantal beschikbare Amerikaanse hulptroepen voor Europa is geen reden voor ongerustheid, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Wat de Verenigde Staten zullen aankondigen is absoluut te doen", zei hij een dag voor de VS de NAVO-landen willen inlichten over de volgens bronnen aanzienlijke vermindering.
4 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In het oosten van de Democratische Republiek Congo is een geval van ebola vastgesteld. Dat meldt de rebellengroep die dat deel van het land onder controle heeft, M23.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft documenten vrijgegeven over de benoeming van de voormalige prins Andrew Mountbatten-Windsor als internationaal handelsgezant. Daaruit blijkt onder meer dat er geen aanwijzingen zijn dat destijds een achtergrond- of veiligheidsonderzoek naar hem is gedaan. Britse politici hadden de stukken opgevraagd nadat Mountbatten-Windsor korte tijd werd gearresteerd, omdat hij mogelijk zijn positie heeft misbruikt.
6 uur geledenKATHMANDU (ANP/RTR) - Een recordaantal van 274 bergbeklimmers heeft op dezelfde dag de top van de Mount Everest vanuit de Nepalese zijde bereikt, zegt EOA-Nepal, een organisatie voor bergbeklimming. Het vorige record van 223 is van 22 mei 2019.
7 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie hebben donderdag tegen alle verwachting in geen compromis bereikt over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Ze kunnen het niet eens worden over de datum van de inwerkingtreding ervan. De onderhandelingen gaan op 1 juni verder.
7 uur geleden