Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europarlementariërs Qatargate moeten voorlopig in cel blijven

Europarlementariërs Qatargate moeten voorlopig in cel blijven

BRUSSEL (ANP) - Twee Europarlementariërs die verdacht worden van een aandeel in omkoopschandaal Qatargate blijven voorlopig vastzitten. Het voorarrest van de afgezette ondervoorzitter Eva Kaili en de Belg Marc Tarabella is met respectievelijk twee maanden en één maand verlengd, meldt het Belgische Openbaar Ministerie.

De Griekse Kaili heeft al meermaals tevergeefs gevraagd om het onderzoek naar het kopen van invloed door Qatar en Marokko verder thuis te mogen afwachten. De 44-jarige sociaaldemocrate is moeder van een peuter. Haar Italiaanse partner Francesco Giorgi, die eveneens sinds 9 december in de gevangenis zat, is sinds vorige week wel weer thuis. Hij moet wel een enkelband dragen.

Kaili, Tarabella en Giorgi zouden zich net als een aantal andere verdachten schuldig hebben gemaakt aan corruptie, witwassen en het vormen van een criminele organisatie. Bij huiszoekingen vond de politie ongeveer 1,5 miljoen euro aan contanten.

De vermoedelijke spil van de omkooppraktijken helpt justitie als kroongetuige. Behalve Kaili en Tarabella en twee andere sociaaldemocraten zou hij inmiddels ook de naam van de Italiaanse Europarlementariër Lara Comi hebben genoemd. Zij is lid van de partij van Silvio Berlusconi en maakt deel uit van de christendemocratische fractie in het Europees Parlement.

Meer uit Buitenland

Doden in noorden van Honduras bij aanval op palmolieplantage

RIGORES (ANP/AFP) - Zeker 19 mensen werden woensdag gedood bij een aanval op een palmolieplantage in het noorden van Honduras, maakten de autoriteiten donderdag bekend.

1 uur geleden
Twaalfde testvlucht van SpaceX met raket Starship uitgesteld

STARBASE (ANP) - De testvlucht van ruimtevaartbedrijf SpaceX, die donderdagavond plaatselijke tijd zou worden uitgevoerd met de raket Starship, is uitgesteld.

5 uur geleden
VS-minister Rubio: 'goede tekenen' in besprekingen met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - ​Ondanks dat Iran en de Verenigde Staten nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz, zijn er "goede tekenen" in de besprekingen. Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio donderdag gezegd.

6 uur geleden
VS sturen 5000 militairen naar Polen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.

9 uur geleden
Demonstratie bij opening Amerikaans consulaat in Groenland

NUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.

9 uur geleden
Rechtbank zet belangrijkste Turkse oppositieleider af

ISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.

12 uur geleden
Poetin: grote nucleaire oefening met Belarus afgerond

MOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.

15 uur geleden