Europarlementariërs Qatargate moeten voorlopig in cel blijven
BRUSSEL (ANP) - Twee Europarlementariërs die verdacht worden van een aandeel in omkoopschandaal Qatargate blijven voorlopig vastzitten. Het voorarrest van de afgezette ondervoorzitter Eva Kaili en de Belg Marc Tarabella is met respectievelijk twee maanden en één maand verlengd, meldt het Belgische Openbaar Ministerie.
De Griekse Kaili heeft al meermaals tevergeefs gevraagd om het onderzoek naar het kopen van invloed door Qatar en Marokko verder thuis te mogen afwachten. De 44-jarige sociaaldemocrate is moeder van een peuter. Haar Italiaanse partner Francesco Giorgi, die eveneens sinds 9 december in de gevangenis zat, is sinds vorige week wel weer thuis. Hij moet wel een enkelband dragen.
Kaili, Tarabella en Giorgi zouden zich net als een aantal andere verdachten schuldig hebben gemaakt aan corruptie, witwassen en het vormen van een criminele organisatie. Bij huiszoekingen vond de politie ongeveer 1,5 miljoen euro aan contanten.
De vermoedelijke spil van de omkooppraktijken helpt justitie als kroongetuige. Behalve Kaili en Tarabella en twee andere sociaaldemocraten zou hij inmiddels ook de naam van de Italiaanse Europarlementariër Lara Comi hebben genoemd. Zij is lid van de partij van Silvio Berlusconi en maakt deel uit van de christendemocratische fractie in het Europees Parlement.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas is bereid de macht in de Gazastrook over te dragen aan het Palestijnse comité dat tijdelijk de Gazastrook moet besturen, zegt een functionaris van de Palestijnse groepering. Egypte maakte woensdag bekend dat er overeenstemming is bereikt over de vijftien leden van het technocratische comité.
40 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een deel van het Europees Parlement wil een stemming over de handelsdeal met de Verenigde Staten uitstellen in het licht van de huidige geopolitieke ontwikkelingen, waaronder die rondom Groenland. Deze maand stond een stemming op de planning over een deel van de handelsafspraak die de EU en de VS afgelopen zomer sloten. Maar de sociaaldemocraten, het liberale Renew en de Groenen willen uitstel.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft in een verklaring op Facebook haar Europese bondgenoten bedankt voor het sturen van militairen naar Groenland. Ze is inmiddels door haar buitenlandminister Lars Løkke Rasmussen bijgepraat over het overleg met de Amerikanen en zegt dat het "geen makkelijk gesprek" was.
1 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - In Oeganda worden donderdag presidentsverkiezingen gehouden, maar in veel gebieden zijn de stembureaus uren na de geplande opening nog steeds gesloten. President Yoweri Museveni spreekt over "technische problemen" met stemcomputers, maar volgens de oppositie veroorzaakt de regering de vertraging expres.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Rusland maakt zich "ernstige zorgen" over de komst van militairen uit NAVO-landen naar Groenland. Dat ze in het noordpoolgebied Rusland en China het hoofd moeten bieden is onzin, stelt de Russische ambassade in Brussel.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De internetblokkade in Iran is donderdag de zevende dag ingegaan, meldt internetwaakhond NetBlocks. De maatregel werd door Teheran ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties tegen het regime. De blokkade behoort volgens NetBlocks tot de langste ooit in Iran.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.
7 uur geleden