Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europarlementariërs: noem aardgas niet groen nu dat Rusland spekt

Europarlementariërs: noem aardgas niet groen nu dat Rusland spekt

BRUSSEL (ANP) - Nu de Europese Unie zo snel mogelijk af wil van Russisch aardgas, moet zij gas ook niet als groen aanmerken, vinden Europarlementariërs. PvdA'er Paul Tang, GroenLinkser Bas Eickhout en een honderdtal medestanders doen een nieuwe poging om te beletten dat Brussel aardgas een duurzaam etiket geeft in zijn 'investeerdersgids'.

De Europese Commissie heeft voorgesteld om gas in zijn zogeheten taxonomie het groene label te gunnen omdat het minder CO2 uitstoot dan steenkool. Door kolen in te ruilen voor gas kunnen EU-landen dus een stap zetten naar een klimaatvriendelijker economie, redeneert de commissie. En helemaal zonder kolen en gas zou de unie voorlopig niet kunnen.

Maar tegen de plannen was van meet af aan veel verzet, omdat ze de overgang naar duurzame energie zou ophouden. Nu elke Europese euro voor Russisch gas "de aanvallen mogelijk maakt op het Oekraïense volk, zijn historische steden en het zelfbeschikkingsrecht dat wij koesteren", moet de commissie het voorstel laten varen, schrijven Tang en Eickhout aan voorzitter Ursula von der Leyen.

Het groene etiket voor aardgas ondergraaft de ambitieuze plannen van het dagelijks bestuur van de EU om de Russische gaskraan dicht te draaien, betogen de Europarlementariërs. Ook belangrijke adviseurs van de commissie spraken zich dinsdag opnieuw kritisch uit over de plannen.

Meer uit Buitenland

Opslagplaats Rode Halve Maan aangevallen in het zuiden van Iran

BUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.

8 minuten geleden
Trump wijst JD Vance aan als 'fraude-tsaar'

WASHINGTON (ANP) - Vicepresident JD Vance zal voortaan verantwoordelijk zijn voor fraudebestrijding in de VS. Op Truth Social schrijft president Donald Trump dat Vance in die rol voortaan bekend zal staan als "fraude-tsaar".

32 minuten geleden
Opnieuw corruptieonderzoek naar hoge Chinese functionaris

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ma Xingrui, lid van het Chinese politburo en voormalig leider van de Communistische Partij in Xinjiang, wordt onderzocht door het anti-corruptieorgaan van de partij, melden Chinese media. Voor zover bekend is hij nog niet uit zijn functie gezet.

44 minuten geleden
Oekraïne meldt meerdere doden na aanhoudende Russische aanvallen

KYIV (ANP/AFP) - Bij de grootschalige Russische aanval op Oekraïne zijn zeker zes mensen omgekomen, melden de autoriteiten. Sinds donderdag 18.00 uur gaat Oekraïne gebukt onder een grote reeks Russische drone- en raketaanvallen. Die hielden ook gedurende vrijdagochtend aan.

52 minuten geleden
Menselijke resten gevonden na aanval op schip Straat van Hormuz

BANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.

2 uur geleden
Koeweit beschuldigt Iran van aanval op ontziltingsinstallatie

KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.

4 uur geleden
Israëlisch plan voor bufferzone in Libanon spoedig verwacht

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht werkt aan een plan voor het instellen van een bufferzone in het zuiden van Libanon. Daar moeten dan dorpen worden afgebroken en militaire posten worden neergezet, schrijft nieuwssite Times of Israel.

4 uur geleden