Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europarlementariërs mikken op aanscherping Klimaatwet

Europarlementariërs mikken op aanscherping Klimaatwet

BRUSSEL (ANP) - De Europese klimaatambities moeten worden opgeschroefd als het aan de milieucommissie van het Europees Parlement ligt. In een conceptrapport over de Europese Klimaatwet roepen de Europarlementariërs op tot een reductie van 65 procent broeikasgasuitstoot in 2030 ten opzichte van 1990. De Europese Commissie houdt het vooralsnog op 50 tot 55 procent, en dat ligt al moeilijk bij sommige lidstaten.

De Klimaatwet is een belangrijk onderdeel van de Green Deal van EU-commissaris Frans Timmermans. Dat project moet Europa in 2050 klimaatneutraal maken door de netto CO2-uitstoot tot nul terug te dringen. Hij komt in september met een tussendoel voor 2030. Nederland en minstens elf andere EU-landen willen dat dat 55 procent vermindering wordt.

"We moeten luisteren naar de wetenschap, een reductie van 65 procent tegen 2030 is de enige manier om de mondiale temperatuurstijging onder de 1,5 graden te houden en de ergste gevolgen van de klimaatcrisis af te wenden", zegt Europarlementariër Bas Eickhout (GroenLinks). Hij is lid van de milieucommissie, die verder pleit voor de oprichting van een Europese Klimaatraad, met onafhankelijke wetenschappers.

De milieucommissie stemt in juli over het rapport, waarna het hele parlement zich er naar verwachting in september over uitspreekt. Als de lidstaten ook een standpunt hebben ingenomen, kunnen de onderhandelingen over de uiteindelijke Klimaatwet van start gaan.

Meer uit Buitenland

Zelensky presenteert details uit Amerikaans 20-puntenplan

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft details gepresenteerd uit een nieuw Amerikaans 20-puntenplan, waar de Oekraïense en Amerikaanse delegatie de afgelopen weken over hebben onderhandeld. Volgens Zelensky moeten onder meer de huidige frontlijnen worden bevroren en zou er mogelijk een gedemilitariseerde bufferzone kunnen komen tussen het Oekraïense en het Russische gebied.

13 minuten geleden
Turkije vindt zwarte doos van vliegtuig Libische legerleider

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse autoriteiten hebben de zwarte doos gevonden van het vliegtuig dat dinsdag neerstortte met de Libische legerleider Mohammed Ali ⁠Ahmed al-Haddad aan boord. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya hebben ze daardoor ook beschikking over geluidsopnames uit de cockpit voor het ongeluk.

41 minuten geleden
Politieagenten gewond in Moskou nabij plek waar generaal omkwam

MOSKOU (ANP) - In Moskou zijn twee politieagenten in de nacht van dinsdag op woensdag gewond geraakt bij een "incident" in de buurt van de plek waar deze week een Russische generaal om het leven kwam, aldus de autoriteiten. Lokale media melden op basis van ooggetuigen dat er sprake was van een explosie.

4 uur geleden
VS leggen visumsancties op aan voormalige EU-commissaris

WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft visumsancties opgelegd aan voormalig EU-commissaris Thierry Breton en vier anderen. Volgens de VS probeerden zij Amerikaanse technologiebedrijven te dwingen politieke uitingen op hun platforms te controleren.

8 uur geleden
Oud-president Brazilië mag cel uit voor operatie

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag deze week tijdelijk zijn cel verlaten. Het hooggerechtshof heeft daar toestemming voor gegeven, zodat hij een operatie kan ondergaan.

12 uur geleden
Turkije: wrak privéjet Libische legerleider aangetroffen

ANKARA (ANP/RTR) - Het wrak van de privéjet die onder anderen de Libische legerleider Mohammed Ali ⁠Ahmed Al-Haddad vervoerde, is gevonden. Dat meldt de Turkse overheid, schrijft persbureau Reuters. Volgens de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya werd het wrak gevonden zo'n 2 kilometer buiten het dorp Kesikkavak, in de provincie Ankara. Inmiddels heeft de openbaar aanklager in Ankara onderzoek ingesteld naar de crash, meldt de Turkse minister van Justitie Yilmaz Tunç.

12 uur geleden
Polen na uitnodiging Trump: we willen bij G20

WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."

17 uur geleden