Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europarlementariërs mikken op aanscherping Klimaatwet

Europarlementariërs mikken op aanscherping Klimaatwet

BRUSSEL (ANP) - De Europese klimaatambities moeten worden opgeschroefd als het aan de milieucommissie van het Europees Parlement ligt. In een conceptrapport over de Europese Klimaatwet roepen de Europarlementariërs op tot een reductie van 65 procent broeikasgasuitstoot in 2030 ten opzichte van 1990. De Europese Commissie houdt het vooralsnog op 50 tot 55 procent, en dat ligt al moeilijk bij sommige lidstaten.

De Klimaatwet is een belangrijk onderdeel van de Green Deal van EU-commissaris Frans Timmermans. Dat project moet Europa in 2050 klimaatneutraal maken door de netto CO2-uitstoot tot nul terug te dringen. Hij komt in september met een tussendoel voor 2030. Nederland en minstens elf andere EU-landen willen dat dat 55 procent vermindering wordt.

"We moeten luisteren naar de wetenschap, een reductie van 65 procent tegen 2030 is de enige manier om de mondiale temperatuurstijging onder de 1,5 graden te houden en de ergste gevolgen van de klimaatcrisis af te wenden", zegt Europarlementariër Bas Eickhout (GroenLinks). Hij is lid van de milieucommissie, die verder pleit voor de oprichting van een Europese Klimaatraad, met onafhankelijke wetenschappers.

De milieucommissie stemt in juli over het rapport, waarna het hele parlement zich er naar verwachting in september over uitspreekt. Als de lidstaten ook een standpunt hebben ingenomen, kunnen de onderhandelingen over de uiteindelijke Klimaatwet van start gaan.

Meer uit Buitenland

Europeanen demonstreren op Dag van de Arbeid

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Op meerdere plekken in Europa is vrijdag gedemonstreerd in het kader van de Dag van de Arbeid. Zo zijn in Frankrijk onder meer in Marseille en Lyon mensen op de been. In Nantes werden daarbij dingen naar de politie gegooid, melden de lokale autoriteiten op X.

42 minuten geleden
Hoge golven vertragen vrijlating bultrug Timmy

SKAGEN (ANP) - De vrijlating van bultrug Timmy lijkt vertraging op te hebben gelopen. Het schip dat de walvis vervoert, vaart op dit moment rondjes bij het noordelijkste punt van Denemarken, waar het vaartuig de Noordzee op zou moeten varen. De kapitein zei tegen de Duitse regionale omroep NDR dat die omweg nodig is vanwege de slechte weersomstandigheden.

1 uur geleden
Global Sumud Flotilla bevestigt: bijna alle activisten vrij

KRETA (ANP/RTR) - De Global Sumud Flotilla bevestigt op sociale media dat alle door Israël opgepakte activisten zijn vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, met uitzondering van twee mannen. Die personen zijn deel van de organisatie achter de poging om over zee humanitaire hulp naar Gaza te brengen.

1 uur geleden
Duizenden geëvacueerd in Toscane om bosbranden

PISA (ANP) - In de Italiaanse regio Toscane zijn 3500 mensen geëvacueerd vanwege een grote bosbrand, meldt persbureau ANSA. Het vuur woedt tussen de steden Pisa en Lucca en bedreigt een dorp.

1 uur geleden
Israël zet opgepakte Flotilla-opvarenden af in Griekenland

KRETA (ANP/AFP) - Israël heeft zeker tientallen opgepakte opvarenden van de schepen van de Global Sumud Flotilla afgezet op Kreta. De activisten wilden humanitaire hulp brengen naar Gaza, maar werden voor de kust van het Griekse eiland tegengehouden door de Israëlische krijgsmacht. Twee van hen moeten voor ondervraging mee naar Israël.

2 uur geleden
Rusland meldt opnieuw Oekraïense aanval op haven Toeapse

TOEAPSE (ANP/DPA/RTR) - Oekraïne heeft de olieterminal in de haven van het Russische Toeapse weer aangevallen, aldus de lokale autoriteiten. Dit was de vierde aanval op de olie-installaties in de afgelopen twee weken.

3 uur geleden
Verdachte steekpartij Londen aangeklaagd voor poging tot moord

LONDEN (ANP) - De man die ervan wordt verdacht woensdag twee Joodse mensen te hebben neergestoken in Londen is aangeklaagd voor pogingen tot moord. De politie zei eerder al de steekpartij officieel te hebben aangemerkt als een terroristisch incident.

5 uur geleden