Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europarlementariërs breken met JA21 uit woede op partijtop

Europarlementariërs breken met JA21 uit woede op partijtop

DEN HAAG (ANP) - Zes prominente JA21-leden, onder wie Europarlementariërs Rob Roos en Rob Rooken stappen uit de partij. Ze uiten kritiek op de partijtop en specifiek op mede-oprichter Annabel Nanninga, die toch een gooi doet naar het Tweede Kamerlidmaatschap. Haar kandidatuur moedigt volgens de critici een baantjescarrousel aan, iets waar JA21 zich juist tegen zou moeten verzetten.

Dat Nanninga zich in een recent interview "denigrerend" uitsprak over partijleden die kritisch zijn op haar kandidatuur voor de Tweede Kamer, noemen de prominenten teleurstellend. De interne democratisering en professionalisering is mislukt, constateren de partijleden, waaronder voormalig Statenlid Johan Almekinders. "Daarmee constateren wij dat JA21 niet het Juiste Antwoord op de grote vraagstukken van onze tijd is", schrijven zij in een brief, verwijzend naar de afkorting in de partijnaam, die staat voor Juiste Antwoord.

Ze zeggen hun lidmaatschap op. Het partijbestuur van JA21 zegt in een reactie dat aan de partijprominenten al eens is gevraagd of zij de partij willen verlaten. Dit omdat het onmogelijk bleek om de centrumrechtse koers van de kleine partij "gezamenlijk uit te dragen". "Deze politici hebben hier nu zelf gehoor aan gegeven", concludeert de partij.

Pouw-Verweij en Eppink

Eerder kondigden Kamerleden Nicki Pouw-Verweij en Derk Jan Eppink aan na de verkiezingen niet door te willen als Kamerlid voor JA21. Pouw-Verweij uitte samen met Almekinders eerder kritiek op de achterblijvende interne democratisering.

Roos en Rooken blijven werken als Europarlementariër, volgens een zegsman. Ze blijven ook in de conservatieve fractie waar ze onder de JA21-vlag al deel van uitmaakten.

Reactie JA21

Een woordvoerder van JA21 was niet direct bereikbaar voor commentaar.

Meer uit Politiek

Letschert en Vijlbrief worden minister voor D66 in nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.

10 uur geleden
Beoogd zorgminister Hermans: ingewikkelde opgave op nieuwe post

DEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.

14 uur geleden
Bart van den Brink wordt minister van Asiel en Migratie

DEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.

1 dag geleden
Palmen: toeslagenjongeren met schulden weten hulp niet te vinden

DEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.

1 dag geleden
Partijloze staatssecretaris Palmen vroeg om rugdekking in kabinet

DEN HAAG (ANP) - Sandra Palmen gaat verder als staatssecretaris van Toeslagen en wordt daarmee de enige partijloze bewindsvrouw van het nieuwe kabinet. Ze heeft de aanstaande premier Rob Jetten (D66) gevraagd of ze kan rekenen op rugdekking. Die stelde Palmen volgens haar gerust door te zeggen "dat dit kabinet zich gaat kenmerken door samenwerking en verbinding zoeken met alle partijen". Ze heeft "voor de zekerheid een nieuw koffiezetapparaat aangeschaft".

1 dag geleden
Rianne Letschert wordt minister van Onderwijs namens D66

DEN HAAG (ANP) - Voormalig informateur Rianne Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap namens D66, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. De naam van de voorzitter van het college van bestuur van de Universiteit Maastricht circuleert al langer. Daarnaast wordt Judith Tielen staatssecretaris op het ministerie, meldt haar partij de VVD.

1 dag geleden
VVD draagt bekende namen aan voor kabinetsposten

DEN HAAG (ANP) - De VVD draagt uitsluitend zittende bewindspersonen en Tweede Kamerleden aan voor een post in het nieuwe kabinet. Zo keert David van Weel terug als minister van Justitie en Veiligheid, de post die hij bekleedde voordat hij afgelopen zomer overstapte naar Buitenlandse Zaken.

1 dag geleden