
Europarlementariër Paul Tang benoemd tot wethouder in Almere
ALMERE (ANP) - Europarlementariër Paul Tang (PvdA) wordt wethouder in Almere. De gemeenteraad heeft ingestemd met zijn benoeming. Daarnaast wordt ook Micha Mos namens GroenLinks wethouder. Hij was hiervoor stadsdeelbestuurder in Amsterdam.
In Almere moest een nieuwe coalitie worden gevormd, doordat de VVD en ChristenUnie eerder dit jaar eruit stapten. De PvdA en GroenLinks sluiten zich aan bij een coalitie met D66, SP, PvdD, Leefbaar Almere en CDA. Dinsdag presenteerden ze een coalitieakkoord.
"Ik ben verheugd dat het stadsbestuur met twee nieuwe wethouders weer op sterkte is", zegt burgemeester Hein van der Loo. "Dat is belangrijk om de uitdagingen waar deze stad voor staat aan te pakken."
Tang is sinds 2014 lid van het Europees Parlement. Hij stelde zich voor komende verkiezingen niet kandidaat. Ook zat de PvdA'er een aantal jaar in de Tweede Kamer. Volgens de lokale PvdA krijgt Tang in Almere de portefeuille Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ontwikkeling en Sport.
Meer uit Binnenland
LEUSDEN (ANP) - Langs diverse wegen op de Utrechtse Heuvelrug zijn borden geplaatst met de oproep om niet de bossen in te gaan. Op tekstkarren staat de boodschap 'mijd bos Utrechtse Heuvelrug', met een verwijzing naar de website van de provincie Utrecht voor meer informatie. De provincie en de gemeenten Leusden, Utrechtse Heuvelrug, Woudenberg en Zeist willen bezoekers daarmee waarschuwen voor een wolf.
1 uur geledenWERNHOUT (ANP) - Een voetganger is maandagochtend om het leven gekomen door een aanrijding met een auto in Wernhout (Noord-Brabant). Het ongeval gebeurde om 05.10 uur op de Wernhoutseweg (N263). De weg was enige uren dicht in beide richtingen, maar is inmiddels weer open.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De raad van toezicht van Omroep MAX heeft met omroepbaas Jan Slagter gesproken over de manier waarop die vorige week voor de camera van Shownieuws de samenwerking met Sterren op het Doek-presentator Özcan Akyol verbrak. Slagter heeft toegezegd "de kwestie op te lossen" en daarmee is de zaak wat de toezichthouder betreft afgerond, meldt voorzitter Gerard Dielessen aan het ANP.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tussen Utrecht en Arnhem rijden maandagochtend geen treinen door een boom op het spoor. De NS verwacht dat dit tot ongeveer 13.45 uur duurt.
3 uur geledenVESSEM (ANP) - Bij de brand in het Brabantse Vessem zijn zondagavond laat duizenden kippen omgekomen, laat de veiligheidsregio weten. De brand brak uit in een loods aan de Keijenhurkseweg en sloeg over naar een naastgelegen kippenstal.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Centrum Seksueel Geweld Amsterdam-Amstelland zijn dit weekend vijf meldingen binnengekomen van mensen die het slachtoffer zijn geworden van seksueel geweld.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De organisatie van Pride Amsterdam kijkt tevreden terug op de editie van dit jaar, die zondagavond eindigt met een drukbezocht slotfeest op de Dam. "Het was een aaneenschakeling van hoogtepunten", zegt een woordvoerder van de organisatie.
19 uur geleden